Ultrabook bu oyunları kaldırır mı?

Bu konuyu okuyanlar

snpr10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ultrabook bilgisaraylar pes 2014(cıkınca) call of duty 8 gibi oyunları kaldırırmı?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ultrabooklar hakkında saçma şehir efsaneleri var, sanıyorum yakın çevrenizde tuhaf görüşlere sahip olan bu tip insanlar aklınızı karıştırmışlar. Araştırmadan, incelemeden, hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan yorum yapıyorlar, kaale almanız hata olur.

- Ultrabook alacaksanız harici ekran kartına ve bu kartın performans verilerine dikkat edin. Ultrabooklar, çoğunlukla işlemci üzerine entegre edilmiş dahili grafik yongası bulunduran seriler ile piyasaya sunulur, oyun oynayacaksanız dediğim gibi harici karta dikkat etmeniz gerekiyor.
- İşlemci konusuna gelirsek, orta sınıf i5 Sandy, (Tercihen) Ivy Bridge serisi standart kullanımda beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

İncelediğim ve yakın çevreme önerdiğim ultrabooklar ağırlıklı olarak Asus' tur, fiyat-performans olarak gayet başarılı işler çıkarıyor Asus.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Oyun oynacaksanız ultrabooklardan uzak durun derim, ultrabooklar da güçlü soğutma sistemi yoktur. ısınmaya bağlı performans düşüklüğünü sıkça yaşarsınız, ayrıca ekran kartları da tatminkar değil..

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Ekran kartları, kaldıracak kadar iyi değil.

snpr10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ultrabooklar hakkında saçma şehir efsaneleri var, sanıyorum yakın çevrenizde tuhaf görüşlere sahip olan bu tip insanlar aklınızı karıştırmışlar. Araştırmadan, incelemeden, hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan yorum yapıyorlar, kaale almanız hata olur.

- Ultrabook alacaksanız harici ekran kartına ve bu kartın performans verilerine dikkat edin. Ultrabooklar, çoğunlukla işlemci üzerine entegre edilmiş dahili grafik yongası bulunduran seriler ile piyasaya sunulur, oyun oynayacaksanız dediğim gibi harici karta dikkat etmeniz gerekiyor.
- İşlemci konusuna gelirsek, orta sınıf i5 Sandy, (Tercihen) Ivy Bridge serisi standart kullanımda beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

İncelediğim ve yakın çevreme önerdiğim ultrabooklar ağırlıklı olarak Asus' tur, fiyat-performans olarak gayet başarılı işler çıkarıyor Asus.

Mesala ultrabook onerırmsınınz oyun için 1.500 tl ile 2.500 tl arası

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
"... oyunları kaldırır mı ?" diye soruyor @snpr10,

Taşınabilir bir cihazdan uçuk kaçık FPS değerlerine çıkmasını bekleyemezsiniz, yüksek performans arayan adamın taşınabilir cihazla zaten işi olmaz. Aşağıya nVidia GT 740M içeren bir makinenin linkini ve GT 740M ekran kartının verdiği performans hakkında izlenim edinebilmeniz adına birkaç gameplay koyuyorum.

LINK: Asus S46CB-WX020H (W8) 1642,55 TL

[video=youtube;OtnbWn-_CYA]http://www.youtube.com/watch?v=OtnbWn-_CYA[/video]

[video=youtube;gAM2tD5UpTo]http://www.youtube.com/watch?v=gAM2tD5UpTo[/video]​

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Mesala ultrabook onerırmsınınz oyun için 1.500 tl ile 2.500 tl arası

Yukarıdaki mesajımda 14 inç olan makine dışında 15.6 inç olarak şunları önerebilirim;

1- Asus K56CB-XX274H (W8) 2476,67 TL
2- Asus K56CB-XO033H (W8) 2371,19 TL

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ultrabook kaybetmeye mahkum bir konsept.
Birkaç yıla azalarak bitecek.

snpr10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"... oyunları kaldırır mı ?" diye soruyor @snpr10,

Taşınabilir bir cihazdan uçuk kaçık FPS değerlerine çıkmasını bekleyemezsiniz, yüksek performans arayan adamın taşınabilir cihazla zaten işi olmaz. Aşağıya nVidia GT 740M içeren bir makinenin linkini ve GT 740M ekran kartının verdiği performans hakkında izlenim edinebilmeniz adına birkaç gameplay koyuyorum.

LINK: Asus S46CB-WX020H (W8) 1642,55 TL

[video=youtube;OtnbWn-_CYA]http://www.youtube.com/watch?v=OtnbWn-_CYA[/video]

[video=youtube;gAM2tD5UpTo]http://www.youtube.com/watch?v=gAM2tD5UpTo[/video]​

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yukarıdaki mesajımda 14 inç olan makine dışında 15.6 inç olarak şunları önerebilirim;

1- Asus K56CB-XX274H (W8) 2476,67 TL
2- Asus K56CB-XO033H (W8) 2371,19 TL

Yani oyun kaldırır diyosun

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Konu geçeli çok olmuş ama bende söyleyeyim Asus ux32vd-r3014h kullanıyorum

uzun süreli kullanımda crysis3 te ısınma olsada hiç takıldığını görmedim. Isınma o oyunda çoğu notebookta olur diye düşünüyorum. Normal zamanda ise elinizi soğutur bile bilgisayar :))