Ufak bir öneri sorusu

Bu konuyu okuyanlar

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle herkese merhaba. Ben bir Microsoft telefon almak istiyorum. Öncelikle sadece sosyal medyada takılan ve pek fazla oyun oynamayan birisiyim. Bu yüzden yüksek bir donanıma ihtiyacım yok ki zaten Microsoft etiketiyle çıkarılan yeni modellerin hepsi gayet memnun edebilecek durumda. Ayrıca kamera ile de pek bir işim olmaz. Bunun sonucunda hem ihtiyaç hemde maddi olarak en uygununun 500 lira fiyat aralığında olan 535 numaralı Lumia olduğunu düşünüyorum. Fakat telefonun ekranında hassasiyet sorunu var diyorlar. Ayrıca 6 inç bir telefon çok daha iyi olur benim için. Bana önerebileceğiniz başka bir telefon var mı yoksa 535'i alayım mı? Her türlü fikrinizi belirtebilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

Kudurcini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim bence microsoft telefon alma...
Onun işletim sistemi bence hiç iyi degil
Sen bence xperia z3 falan al... Benim kuzenimde var z3 harika bir telefon
Şiddetle tavsiye ederim!!!!

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Windows phone lara girmeyin. Pisman olursun. 1000 tl altında vodafone smart 6, lenovo p70, meizu m2 note alabilirsin. 6 inch ekran olarak asus zenfone 6 iyi bir tercih olur bu fiyat bandnda. Benim onerilerim bu yonde

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Zaten iyi bir Android telefon kullanıyorum. Benim gözüm Microsoft'ta.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Tabi isteklerinize saygi duyuyoruz da windows phone lardan ne bekliyonuz kı. Android den wındows phone a geçmek attan inip eşşeğe binmek gibi birşey. Beklentiniz ne ki?

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Tabi isteklerinize saygi duyuyoruz da windows phone lardan ne bekliyonuz kı. Android den wındows phone a geçmek attan inip eşşeğe binmek gibi birşey. Beklentiniz ne ki?
Microsoft servislerini daha çok kullanıyordur ve daha senkronize kullanmak istiyordur
Wpnin androidden daha stabil olduğunu da unutmamak gerek :dirol:

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
The Fame adlı Lady Gaga hayranı arkadaşımıza katılıyorum. Attan inip eşeğe binmek düşüncesi sadece sizin bir düşünceniz, koskoca yazılım devi Microsoft varken asıl neden başka bir markanın sistemini kullanayım? (Apple dışında)

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Android daha kapsamlı ve daha çalışkan bir sistem. Önbellek e daha fazla ihtiyaç duyan bir sistem. Bunedenle ram yetersizliklerinle stabilite bozulmaları olabiliyor. Birşeyi yorumlarken objektif olmayı unutmayın. Şuan android mobil platformda wp dan daha başarılı. Wp daha dogru duzgun bir magaza oluşturamadı bile. Beklentimiz bu sorunlarn gdrlmesi yonunde lakin şuan android den vazgeçecekseniz bu ios olmalı wp degil. Wp 10 ile yukselişe geçebilir belki ama bu kısa vadede olmaz. Bugun alsanız android gbi olana kadar zaten eskicek elinizdeki ürün. Genede siz bilirsiniz hçbiri babamızın sistemi degil olani soylüyorum. Attan inip eşşege binme konusunda da sırf magazasında yeterki kadar uygulama çeşitliliginin olmamasi bile bir eksi. Daha bunun gbi birçok eksisi var.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Öncelikle herkese merhaba. Ben bir Microsoft telefon almak istiyorum. Öncelikle sadece sosyal medyada takılan ve pek fazla oyun oynamayan birisiyim. Bu yüzden yüksek bir donanıma ihtiyacım yok ki zaten Microsoft etiketiyle çıkarılan yeni modellerin hepsi gayet memnun edebilecek durumda. Ayrıca kamera ile de pek bir işim olmaz. Bunun sonucunda hem ihtiyaç hemde maddi olarak en uygununun 500 lira fiyat aralığında olan 535 numaralı Lumia olduğunu düşünüyorum. Fakat telefonun ekranında hassasiyet sorunu var diyorlar. Ayrıca 6 inç bir telefon çok daha iyi olur benim için. Bana önerebileceğiniz başka bir telefon var mı yoksa 535'i alayım mı? Her türlü fikrinizi belirtebilirsiniz, şimdiden teşekkürler.
Windows Phone işletim sistemi olarak çok iyi marketi'de o kadar fena değil aslında "marketi boş"demek bir refleks olmuş ama lumia lar çok tutarsız cihazlar mesela lumia 720'de 512 mb ram var 535'de 1 gb ram var aynı fiyat. 630'un kamerası iyi flash'ı yok 625'in flash'ı var yada belki karıştırıyorum, rakamlarla model çıkarmanın dezavantajları 6 inch ve ucuz telefon olarak 1320 var! Bir ara almayı düşündüm ama kamerası düşük geldi.

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
1320'de gayet iyi geldi bana ama eski bir telefon olduğundan pek alasım gelmiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu sadece kişinin o sistemlerden beklentileriyle alakalı bir şey. Örneğin birisi sosyal medyalarda takılıyor, internette sörf yapıyor ve de en fazla 1-2 oyun oynuyor ise işletim sistemlerinin hiçbir özelliği kalmaz. Android daha kapsamlı ve ya çalışkan değil, normal bir kullanıcı gözü ile bakacaksak onun yaptıklarının çok daha kalitelisini iOS, Windows Mobile yapabiliyor. Windows Mobile şu an zaten eksizsiz bir sistem, özellikle yakında çıkacak Windows 10 güncellemesi ile çok daha iyi bir hal alacak ki tek eleştirilebilen şeyi olan mağazası da gayet iyi derecede artışla yükseliyor.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Ben olsam 1320 alırdım fiyat olarak 535'le arasında pek fark yok bataryası da uzun ömürlü deniyordu incelemelerinde

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
3 seneye yakın süredir Nokia Lumia 620 kullanıyorum.

Hali hazırda değiştirmeyi düşünmüyorum.

Aradığım 10 uygulamadan 1 ya da 2'si sadece Windows Phone'a çevrilmemiş oluyor. Bu uygulama dışında diğer uygulamalarda ise sıkıntı yaşamıyorum.

Oyun oynamıyorum diyorsan Windows Phone al, fiyat olarak performans olarak sıkıntı yaşamayacaksın. Windows entegrasyonu çok iyi.

Eşime Asus Zenphone aldım, ekranı daha büyük,donanımı daha iyi, ama benim 620 ile değişelim dese değiştirmem.

Hadi iyi günler,

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
535, 640 ve 1320 arasında kaldım. Eğer 1320 güncellemelere devam edecekse büyük ihtimalde onu alacağım. Eski telefon olduğundan Microsoft desteği bırakırsa diye korkuyorum.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
L1320 daha da güncelleme almayacak.

Alacaklar:
Microsoft:535/640/640XL/
Nokia: 630/635/735/830/930

1520 alacak mı almayacak mı belli bile değil.

L535 ile 640 alacak.

535 430 lira A101de şu an.

Bence alınabilir görünüyor.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Çalışkan derken android kadar hangi sistem bu kadar önbellek kullanyor? Hiçbiri. ios daha yeni 2gb ram e geçti. Windows phone lar hala 512mb 1gb larda. Haa ben zaten aynı anda çok uygulama kullanmyorum diyorsanız sorun yok. Veya oyun delisiyim demiyorsanız windows phone guzel. Ama ben tam anlamyla kullancam akıllı telefon ifadesinin tam anlamıyla hakkını vericem diyorsanız android veya ios şuanlık daha uygun. Çunku bir sistem ne kadar iyi olursa olsun destekçiniz azsa pek olmuyor. Android açık kaynak bir sistem az biraz programlama temeli olan herkes bi uygulama yapabiliyor. İos bu sorunu marka ile çözdü. Ama microsoft un birturlu çevresi artamadı. Dikkat ettiyseniz wp ilk çıktignda nokia dışında htc gbi bir iki marka wp kullandı ama sonradan onlarda bıraktı. Yani bu konuda birazda ne istedginize baglı.

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ha tabii normal bir kullanıcı değilde daha gelişmiş bir kullanıcı gözüyle bakılınca haklısınız. Ama bana göre Android'i bu açık kaynak kodlu olma özelliği fazla kalite düşüren bir etken. Root atılması da sistemi vasatlaştırıyor. Hele hele sistem saçma sapan firmaların eline düşünce iyice sapıtıyor. Ama Windows'ta böyle bir dert yok benim için. Sistem kaliteli, uygumalar stabil, üretici de güvenilir.

Son mesajlar