UEFI Windows 10 açılırken Windows logosu görünüyor

Bu konuyu okuyanlar

Ygtyigitoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PC'me format atmak istiyorum. Youtube'dan Technopat'ın UEFI kurulum videosunu izleyerek yaptım. Sonra PC'yi yeniden başlatıp boot menüsüne girdim. Oradan UEFI ile başlayan USB'mi seçtim açılırken Windows logosu çıkıyor. Normalde anakartın ismi yazması gerekiyor acaba şimdi sistemim UEFI kurulu olduğu için mi orada Windows logosu çıkıyor? CMD'den format atıp öyle mi kursam? Belki olur ve doğru kurduğuma eminim. Rufus adlı programla kurdum. İnşallah bir çözümü vardır şimdiden teşekkürler. sistemim güncel sistem pc yi ilk aldığım da sorunsuz bi şekil de yükledim. anakart AsRock H110M-DGS R3.0

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartın logosunu, biostan ,tekrar seçebilirsin. Açılırken ,o çıkar bu sefer. Yani değişen bi şey yok. O veya bu çıkması. İşletim sistemi/performansı ile bi alakası yok yani.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Anakartın logosunu, biostan ,tekrar seçebilirsin. Açılırken ,o çıkar bu sefer. Yani değişen bi şey yok. O veya bu çıkması. İşletim sistemi/performansı ile bi alakası yok yani.

---- Mesajlar birleştirildi ----
Uefi Windows daha hızlı açılır kapanır ve uykuya geçer Windows tipinin ne olduğunu tam olarak görmek istiyorsanız Windows arama kısmına sistem bilgisi yazın açılan ilk sekmede (bios modu) yazar ordan eski yazıyor ise uefi değildir uefi yazıyor ise başarılı şekilde yapmışınızdır.