Udemy'den kurs almak

Bu konuyu okuyanlar

D1.cLawS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar.

udemy.com adresini duymuşsunuzdur. Bu sitede belirli bir ücret karşılığında videolarla ve bazı dökümanlarla hizmet verilmekte. Ben de JavaScript ve Android Studio ile mobil uygulama derslerini almayı planlıyorum. Sizce bu dersleri almak mantıklı mı? Mantıktan kastım dersler gerçekten açık ve tatmin edici bir şekilde anlatılıyor mu? Haybeye para vermek istemediğim için sizlere danışmak istedim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

erentcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Murat Coşkun'dan Java ve Python dersi aldım ben, birkaç sorunumu çözememişti fakat oldukça memnun kaldım. Özellikle derslerde uygulama ağırlıklı gitmesi kod yapısını daha kolay kavramamı sağladı. Buna ek olarak; JS ve Komple Web Tasarımı kursları da aldım Udemy'den. Udemy'deki kursları okuldaki derslere benzetebilirsiniz, asla tek başına yeterli olmuyor fakat üzerinde bir şeyler inşa edilebilecek bir temel kalıyor kurs sonunda.

D1.cLawS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Mobil için bu kursu önerebilirim bir yakınım aldı gayet memnum. Udemy çok sayıda iyi kurs barındırıyor verdiğiniz paraya değecektir emin olabilirsiniz.

https://www.udemy.com/android-o-mobil-uygulama-dersi-kotlin-java/

Javascipt içinse bu kursu önerebilirim. Kendisi takip ettiğim ve C++ dersleri aldığım iyi bir hocadır.

https://www.udemy.com/sfrdan-ileri-seviyeye-modern-javascript-kursu/

Tam olarak da bu iki kursu almayı planlıyordum. Teşekkür ediyorum :)

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Ben de buradan kurslara başladım. Bazıları tatmin etmeyebiliyor. Örneğin Html kursu içinde Css eğitimi aldım çok açıklayıcı değildi. Bundan sonra vidobu sitesinden Sinan İşler'in Css eğitimine (ücretsiz) baktım, çok daha açıklayıcı bir eğitimdi. Eğitmene bağlı işler.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
ben pek kurs falan izlemiyorum ancak udemy nin olayi bana biraz mantiksiz geliyor yani asiri pahali ve bazen torrentten buldugum kurslarin icerigine bakiyorum üstün körü gecilmis.. Elbette cok kapsamli kurslar da vardir, bir tanesi unity ile oyun programlama. Onu cok begenmistim..

Neyse, konuya yazmamin amaci, belki haberin yoktur ya da haberi olmayanlar vardir. Plugralsight.. Bir cok konuda yapilmis uzmanlasma üzerine dayali egitim videolari veriliyor. Udemy gibi izlemek istedigini satin almiyorsun, aylik ya da yillik abone oluyorsun. Eski calistigim firmanin pluralsight hesabi vardi, kendini güncel tutmak icin bire bir. Suan yeni firmayada aldiriyorum. Yillik ücreti 299 dolar (maalesef dolarin fiyati artti baya) ancak pluralsight in degdigi kanisindayim. Cok uzman kisiler konulari anlatiyor ve aklina gelecek hemen hemen tüm konulari bulabilirsin. 7 gün mü 10 gün mü ne bir deneme hesabi alman da mümkün. Videolari telefondan da izleyebiliyorsun, indirebiliyorsun da.. Ayrica alt yazi destegi de var (genelde google translate oluyor türkce icin ama teknik videolar icin bence türkce altyaziya gerek yok, ingilizce altyazi da isinizi görür).

D1.cLawS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ben pek kurs falan izlemiyorum ancak udemy nin olayi bana biraz mantiksiz geliyor yani asiri pahali ve bazen torrentten buldugum kurslarin icerigine bakiyorum üstün körü gecilmis.. Elbette cok kapsamli kurslar da vardir, bir tanesi unity ile oyun programlama. Onu cok begenmistim..

Neyse, konuya yazmamin amaci, belki haberin yoktur ya da haberi olmayanlar vardir. Plugralsight.. Bir cok konuda yapilmis uzmanlasma üzerine dayali egitim videolari veriliyor. Udemy gibi izlemek istedigini satin almiyorsun, aylik ya da yillik abone oluyorsun. Eski calistigim firmanin pluralsight hesabi vardi, kendini güncel tutmak icin bire bir. Suan yeni firmayada aldiriyorum. Yillik ücreti 299 dolar (maalesef dolarin fiyati artti baya) ancak pluralsight in degdigi kanisindayim. Cok uzman kisiler konulari anlatiyor ve aklina gelecek hemen hemen tüm konulari bulabilirsin. 7 gün mü 10 gün mü ne bir deneme hesabi alman da mümkün. Videolari telefondan da izleyebiliyorsun, indirebiliyorsun da.. Ayrica alt yazi destegi de var (genelde google translate oluyor türkce icin ama teknik videolar icin bence türkce altyaziya gerek yok, ingilizce altyazi da isinizi görür).

Udemy'den arkadaşlarımla beraber çalışmak için almıştım ve black friday zamanına denk geldiği için kampanya fiyatı ile ucuza getirmiştim. Şimdilik dersler gayet iyi gidiyor ama dediğiniz siteye de göz atacağım. Cevabınız için teşekkürler.