ucuz custom sıvı soğutma

Görünüş için alınır mı ?

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Vatanda yeni eklenen everest ürünü

EVEREST RAMPAGE GUST FAN-K240 CUSTOM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

içinde sıvı ve fan bulundurmuyor

Açıkçası bu fiyata şahane. amacı üstün soğutma olmayanlar için görünüş amaçlı olarak alınabilir sanırım.

am4 platformu üstünde kullanmak mantıklı olur mu ?

veya standart sıvı soğutmalar daha mı mantıklı.
v2-90345_medium.jpg

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Vatanda yeni eklenen everest ürünü

EVEREST RAMPAGE GUST FAN-K240 CUSTOM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

içinde sıvı ve fan bulundurmuyor

Açıkçası bu fiyata şahane. amacı üstün soğutma olmayanlar için görünüş amaçlı olarak alınabilir sanırım.

am4 platformu üstünde kullanmak mantıklı olur mu ?

veya standart sıvı soğutmalar daha mı mantıklı.
Ekli dosyayı görüntüle 38931
Bence bunu alma. XsPc gibi çok daha kaliteli markalar varken.

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Bence bunu alma. XsPc gibi çok daha kaliteli markalar varken.
Değinmek istediğim nokta fiyat.
hep en üst segmentte ki bilgisayarlara custom soğutucu tavsiye ediyorlar.
orta segmente hitap eden Uygun fiyatlı soğutucular lazım .
Veya teker teker parçaların toplanması daha mantıklı olur ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sıvıyı ve fanı ayrıca alıcaksın ucuz göstermek için numara...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kapalı sıvı soğutma daha iyi olur bunu almaktansa.

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Kapalı sıvı soğutma daha iyi olur bunu almaktansa.
peki şöyle bir soru sorucam.
h45 aldik diyelim pompa ve radyatör arasına eklenti yapabilirmiyim ör rezervuar gibi.
Şeffaf hortum takıp renkli sıvı koyabilirmiyim

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
antin kuntin işlere çok meraklısın galiba h45 tak kullan geliştirme yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
o fan kasanın arkasında rgb olsa ne olacak? olmasa ne olucak kasada pencere yoksa ki benim kinde yok gerek te yok.
umumhane ışığına gerek yok...

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
o fan kasanın arkasında rgb olsa ne olacak? olmasa ne olucak kasada pencere yoksa ki benim kinde yok gerek te yok.
umumhane ışığına gerek yok...
Ama benim kasamda var yan pencere tamamen cam. bu yüzden
görünüş istiyorum. fanin rgb olmasını geçtin ben cpu blok bile rgb olsun istiyorum.
x370 strix f gaming ana kartım var tamamen rgb görünüş istiyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Ama benim kasamda var yan pencere tamamen cam. bu yüzden
görünüş istiyorum. fanin rgb olmasını geçtin ben cpu blok bile rgb olsun istiyorum.
x370 strix f gaming ana kartım var tamamen rgb görünüş istiyorum.
Okadar iyi donanımların varsa senin everest ile işin ne ola? Tak bi nzxt rgb sıvı soğutma fazla zorlama.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Son düzenleme:

mrt44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1 ay önce malatya vatan mağazasından aldım, biraz narin yapısı var montaj yaparken fazla abanmamak lazım, içinde kırmızı ledli güzel fan var, kırmızı renkli soğutma suyu var. hortumlar silikon kaliteli, pompa çok güçlü son devirde hafif ses var, yarım devir hem yeterli oluyor hemde pompanın ömrünü uzatıyor, pompayı 3 pin fan soketine bağlayıp oto yapmak daha mantıklı, rezervuar içinde kırmızı led var, stres testinde 55 derecenin üstünü görmedim, tek sıkıntı montaj yaparken sabırlı ve hassas olmak lazım, malzeme kalitesi orta. fiyatına göre yaptığı iş mükemmel. hatta iki tane alıp birini yedek parçaya saklamak lazım.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
İşini görür mü bilmiyorum ama dehşet gözüküyor bea

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Yaklaşık 1 ay önce malatya vatan mağazasından aldım, biraz narin yapısı var montaj yaparken fazla abanmamak lazım, içinde kırmızı ledli güzel fan var, kırmızı renkli soğutma suyu var. hortumlar silikon kaliteli, pompa çok güçlü son devirde hafif ses var, yarım devir hem yeterli oluyor hemde pompanın ömrünü uzatıyor, pompayı 3 pin fan soketine bağlayıp oto yapmak daha mantıklı, rezervuar içinde kırmızı led var, stres testinde 55 derecenin üstünü görmedim, tek sıkıntı montaj yaparken sabırlı ve hassas olmak lazım, malzeme kalitesi orta. fiyatına göre yaptığı iş mükemmel. hatta iki tane alıp birini yedek parçaya saklamak lazım.
Merhaba mert tam istediğim cevabı vermişsiniz.
Ama tekrar sormla istiyorum.
resimde fan ve sıvı dahil degil.
Kutu içeriğinde dahilmi ?
ve am4 desteği varmı ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
takipteyim eğer böyle mucizeler yaratıyorsa ... :)

mrt44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ve am4 desteği varmı ?
iki tane fan var etrafı tamamen kırmızı ledli baya ışık veriyor, cpu fan çoklayıcı var, 1 litre kadar kırmızı sıvı var. şişesinin ucu sivri kapağı çevirip açıyorsunuz, ben yanlışlıkla kestim meğer vidalıymış :) yedek vidalar, rezervuar aparatı, yedek maşon var. işlemci soğutma aparatı mevcut bütün işlemcilere uygun Ryzen Threadripper dahil her işlemciye uyar istediğiniz yöne çevriliyor, ramler yakınsa uçları ramlere temas edebilir ama hafif geriye alıp montaj yaparsınız, montajda sıkıntı yaşamadım çok basit, pompayı istediğiniz yöne takıyorsunuz ister alta ister yana özgürsünüz. pompa şeffaf pervanenin döndüğünü görüyorsunuz. ben kapalı sıvı soğutma tercih etmedim kapalı sistemin bozulduğunu ancak işlemci yanınca veya yüksek ısı ile kapanınca anlarsınız bunda öyle bir sıkıntı yok. pompa arızalansa bile 50-60 tl ye fırçasız 12v bir motor alıp değiştirme imkanınız var. önemli bir püf nokta vereyim; sıvı kırmızı yani bakır alaşımlar için buna esas mavi olanı uygun olurmuş hatta 120 lik olanında sıvı mavi. 15 gün çalıştıktan sonra sıvı bulanıklaştı. sebebi radyatör alimünyum. onun için % 75 saf su ve % 25 mavi veya yeşil antifiriz katkısı ile değiştireceğim zaten sıvıların içeriğide böyle. Montaj yaparken biraz hassas olun ve iyi planlayın su kaçağı neredeyse imkansız ama siz yinede montaj yaparken dikkatli olun.
kapalı sıvı soğutmalarda 250ml ancak sıvı vardır bunda 750 ml yani suyun ısınması imkansız işlemciyi strese soktum 55-56 derece boşta 35 derece termal macunu güzel sürerseniz ısınma sorunu yok.

Son düzenleme:

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
iki tane fan var etrafı tamamen kırmızı ledli baya ışık veriyor, cpu fan çoklayıcı var, 1 litre kadar kırmızı sıvı var. şişesinin ucu sivri kapağı çevirip açıyorsunuz, ben yanlışlıkla kestim meğer vidalıymış :) yedek vidalar, rezervuar aparatı, yedek maşon var. işlemci soğutma aparatı mevcut bütün işlemcilere uygun Ryzen Threadripper dahil her işlemciye uyar istediğiniz yöne çevriliyor, ramler yakınsa uçları ramlere temas edebilir ama hafif geriye alıp montaj yaparsınız, montajda sıkıntı yaşamadım çok basit, pompayı istediğiniz yöne takıyorsunuz ister alta ister yana özgürsünüz. pompa şeffaf pervanenin döndüğünü görüyorsunuz. ben kapalı sıvı soğutma tercih etmedim kapalı sistemin bozulduğunu ancak işlemci yanınca veya yüksek ısı ile kapanınca anlarsınız bunda öyle bir sıkıntı yok. pompa arızalansa bile 50-60 tl ye fırçasız 12v bir motor alıp değiştirme imkanınız var. önemli bir püf nokta vereyim; sıvı kırmızı yani bakır alaşımlar için buna esas mavi olanı uygun olurmuş hatta 120 lik olanında sıvı mavi. 15 gün çalıştıktan sonra sıvı bulanıklaştı. sebebi radyatör alimünyum. onun için % 75 saf su ve % 25 mavi veya yeşil antifiriz katkısı ile değiştireceğim zaten sıvıların içeriğide böyle. Montaj yaparken biraz hassas olun ve iyi planlayın su kaçağı neredeyse imkansız ama siz yinede montaj yaparken dikkatli olun.
Çok teşekkür ederim bildiğiniz kurtarıcı meleğim oldunuz bu ayın sonunfa kapalı sistem soğutucu alacaktım.
Sizden rica etsem bir fotoğraf paylaşabilir misiniz.?

mrt44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim bildiğiniz kurtarıcı meleğim oldunuz bu ayın sonunfa kapalı sistem soğutucu alacaktım.
Sizden rica etsem bir fotoğraf paylaşabilir misiniz.?
IMG_2118.JPG
IMG_2118.JPG
IMG_2117.JPG
IMG_2118.JPG
IMG_2117.JPG

---- Mesajlar birleştirildi ----

ve am4 desteği varmı ?
sıvıyı doldururken radyatör aşağıda kalsın ki içindeki hava iyice çıksın yani sağa sola aşağı yukarı içinde hava kalmayıncaya kadar çevirin, ben yatay üstte monte ettim havasını iyice aldım 5 derece oynadı

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bir akvaryum ve aldığı kadar mineral yağ daha iyi soğutur.

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ekli dosyayı görüntüle 41181Ekli dosyayı görüntüle 41181Ekli dosyayı görüntüle 41182Ekli dosyayı görüntüle 41181Ekli dosyayı görüntüle 41182

---- Mesajlar birleştirildi ----

sıvıyı doldururken radyatör aşağıda kalsın ki içindeki hava iyice çıksın yani sağa sola aşağı yukarı içinde hava kalmayıncaya kadar çevirin, ben yatay üstte monte ettim havasını iyice aldım 5 derece oynadı
sıvı hangi aşamada koydunuz.
resimdeki hale getirip rezervuarın içine mı boşaltınız.
ve sıvının hepsinin boşaltmak mı gerek.
internette izlediğim videolarda sistemi kurup
rezervuarın içine boşaltıyor ve sonra sistemi açıp sıvıyı radyatör e gönderiyorlar kalan sıvıyı da daha sonra ekliyor.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Corsair olanlara bi bakın derim.

mrt44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ve am4 desteği varmı ?
sıvıyı doldururken radyatör aşağıda kalsın ki içindeki hava iyice çıksın yani sağa sola aşağı yukarı içinde hava kalmayıncaya kadar çevirin, ben yatay üstte monte ettim
sıvı hangi aşamada koydunuz.
resimdeki hale getirip rezervuarın içine mı boşaltınız.
ve sıvının hepsinin boşaltmak mı gerek.
internette izlediğim videolarda sistemi kurup
rezervuarın içine boşaltıyor ve sonra sistemi açıp sıvıyı radyatör e gönderiyorlar kalan sıvıyı da daha sonra ekliyor.

montajı yaptıktan sonra rezervuarın ustündeki yerden sıvıyı boşattım sonra 1 dk çalıştırdım su eksilince üzerini tamamladım. sonra radyatörü aşağı indirip radyatördeki havanın çıkmasını bekledim tekrar taktım. rezervuarın plastik kelepçesi var rahatlıkla çıkıp takılıyor.