Ubuntu Ses Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhaba geçenlerde windows 10 yanına Ubuntu 18.04 Bionic Beaver kurdum ilk açtığımda ses çıkmıyordu güncellemeleri yapınca geldi bugün windows 10'da biraz oyun oynadım ardından ubuntuyu açtım ses yine gitmiş yeni ubuntu kullanıcısı olarak henüz başından bu sorunlarla karşılaşmak can sıkıcı oluyor bira kurcaladım ama baktım daha da bozacam nasıl düzeltebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Konsoldan

lspci çıktısı alabilir miyiz?

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ayrıyetten uname -r çıktısı alabilir miyim? Bilgisayar yeni sanırım?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bilgisayarız yeni sanırım, sorun bir iki aya düzeltilir ama işi o kadar sürdürmeyelim; biz girişelim. Şunu yazabilir misiniz?

sudo alsa force-reload

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Bilgisayarız yeni sanırım, sorun bir iki aya düzeltilir ama işi o kadar sürdürmeyelim; biz girişelim. Şunu yazabilir misiniz?

sudo alsa force-reload

eski bilgisayar birde mesela gelişmiş seçeneklerden girip ordan eski bir giriş seçince ses var normal girişte yok gitti

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Alsamixerden çözdüm. Teşekkür ederim.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
İşten geldim bilgisayarı açtım ses yine yok :( ubuntu tecrübem hayal kırıklığı ile sonlanmak üzere windows bana gülüyordur...

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

sudo alsa force-reload
Bilgisayar yeniyse Arch Linux ve Arch Linux tabanlı dağıtımlar gibi güncel dağıtımlar kullansa sorunu çözülmez mi? Merak ettiğimden soruyorum.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bilgisayar yeniyse Arch Linux ve Arch Linux tabanlı dağıtımlar gibi güncel dağıtımlar kullansa sorunu çözülmez mi? Merak ettiğimden soruyorum.
Belki. Yani gelen kernel güncellemesine bağlı. Archta zamanın ötesinde gitmiyor nihayetinde. Ubuntu 4.14 kullanıyorsa arch 4.16dadír.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İşten geldim bilgisayarı açtım ses yine yok :( ubuntu tecrübem hayal kırıklığı ile sonlanmak üzere windows bana gülüyordur...
Alsamixerden açılıyor mu hala?

Son düzenleme:

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Belki. Yani gelen kernel güncellemesine bağlı. Archta zamanın ötesinde gitmiyor nihayetinde. Ubuntu 4.14 kullanıyorsa arch 4.16dadír.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Alsamixerden açılıyor mu hala?

PulseAudio Ses Denetimi kurdum ordan ayarı kurcalayarak düzelttim.