Ubuntu 17.04'de Mouse'u Hareket Ettiremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Teknoloji cahili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bugun 5 aydır kullanmadıgım pc yi actım. ubuntu 17.04 kurulu bugun daha yeni mouse aldım ısıgı yanıyo sag sol tık calısıyo tekerlek calısıyo ama hareket etmiyo lutfen acıklayıcı konusun acaba format atsam garanti duzelirmi

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Sadece harekete duyarsız kalması mouse da sorun olduğunu gösteriyor kanımca... Farklı bir tane ile deneyin.

Teknoloji cahili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya yani yeni aldım platoon ve sıkıntı olma ihtimali biraz zor acaba sorun pc deyse nasıl bir sorun olabilir usb portları calısıyo

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sadece harekete duyarsız kalması mouse da sorun olduğunu gösteriyor kanımca... Farklı bir tane ile deneyin.
ya yani yeni aldım platoon ve sıkıntı olma ihtimali biraz zor acaba sorun pc deyse nasıl bir sorun olabilir usb portları calısıyo

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Yeni alınmış olması sorun olamayacağı anlamına gelmiyor. Bundan emin olmak için bu mouse'u farklı bir makinede deneyin, Windows ya da Linux kontrol edin hareketini veya Ubuntu kurulu makinenizde bu yeni aldığınız haricinde farklı bir mouse deneyin. İlk önce bu kontrolleri sağlayalım donanım kaynaklıysa zaten çözülecek ekstra bir şeye de gerek kalmaz.