TYT kopyadan sorumlu tutulur muyum ?

Bu konuyu okuyanlar

hypyth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,19 yaşındayım.Liseyi imamhatipte 5 yılda bitirebildim ve cumartesi günü ilk kez tyt sınavına girdim ertesi günü de yabancı dil (ingilizce) sınavına girdim.

Ösym tarafından açıklanan soruları kontrol ettiğimde ingilizceden 76 doğru 4 yanlışım olduğunu öğrendim ve gerçekten mutlu olmam gerekirken tytde yaşanan bir olay yüzünden geceleri uyuyamıyorum.
Tyt sınavının 10.dakikasında ben tam 15.soruyu çözerken salon görevlisi sınav giriş belgelerini toplamaya başladı,sıra bana gelince kağıdımı uzattım fakat yanımdaki öğrenci test çözdüğü için görevliyi fark edememişti ve görevli başımızda bekliyordu,ben de bir anlık refleks ile göz ucuyla dönerek öğrencinin omzuna dokundum ve ögrenci fark etti kağıtları görevliye teslim etti görevli de arka sıralara doğru giderek toplamaya devam etti ve herhangi bir şey söylemedi.

Hakkımda kopyadan tutanak tutmuş olmasından şüpheleniyordum,türkçenin yaklaşık 30 sorusunu bunu düşünerek büyük bir korku ve pişmanlıkla soruları ikişer defa okuyarak çözdüm.

Ayrica,kopya degerlendirmesi yaparken sadece tutanaga bakip mi karar veriyorlar yoksa sorularimi ve cevaplarimi yanimdaki veya salondaki kisilerle karsilastirip oyle mi karar veriyorlar ?

Kesinlikle bir soruya dahi bakmadim ve kopya cekmedim!

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Allah, haklının yanındadır. Korkma, Allah hakkında hayırlısını nasip eder... Sen kendinden eminsen sıkıntı yoktur. Hoca bunu yaptıktan sonra sana yan gözle baktı mı?

hypyth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hayir,hic konusmadi bile.Sinav giris belgelerini aldi ve arka siralara dogru gitti.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hayir,hic konusmadi bile.Sinav giris belgelerini aldi ve arka siralara dogru gitti.
Tamam o zaman, belki baktığını hiç fark etmemiştir bile. Kesinlikle kafana takma. Hiçbir sıkıntı yok. Başarılar sınavında.

hypyth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam o zaman, belki baktığını hiç fark etmemiştir bile. Kesinlikle kafana takma. Hiçbir sıkıntı yok. Başarılar sınavında.
Ogretmen yanimdaydi zaten.Girid belgesini verdim ama hala bekliyordu ben de,herhalde yanimdakini bekliyordur diye cocugun omzuna dokundum o da verdi.Gormemesi imkansiz dokundugumu.Tesekkur ederim.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Sadece tutanağa bakıp karar vermiyorlar, bulunduğunuz sınıfta ki cevaplar ve sınav boyunca kayıt altına alındığınız videoya göre de değerlendirme yapıyorlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
tutanak tutmuşsa senden imza alması gerekir bunu sana belirtmeli ayrıca kopya çekmediğine göre korkmana gerek yok.

Sypnosis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Öyle birşey olsaydı haberin olurdu.Korkulacak birşey yok.