TV'Ye Laptopu Bağladım Fakat Ses Laptoptan Geliyor!!

Bu konuyu okuyanlar

CalypsoTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Laptopu HDMI Kablosu İle Televizyona Bağladım Fakat Ses Televizyondan Değil Laptoptan Geliyor.Nasıl Çözebilirim Driver mı Güncellemem Lazım?
HDMI Kablosunu Değiştirdim Fakat Hiçbir Değişme Olması. Bu Arada İşletim Sistemim Windows 8 :hammer:

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Benimde başıma geldi.Fakat bende aynen şöyleydi,gom player kullanıyorum eğer müzik yada film açıkken takarsam hdmi yı ses laptoptane geliyordu.Durdurup denedim ses Tv den gelmeye başladı...Windows 8

k_sevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
loptopla tv kapalıyken hdmi kablosunu bağla sonra ikisini de aç. ekran kartı ayarlarında yalnızca tv seçili olsun. ses ayarlarından da laptobu devre dışı bırak. tv ve laptop markasını belirtseydin iyi olurdu..

CalypsoTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
loptopla tv kapalıyken hdmi kablosunu bağla sonra ikisini de aç. ekran kartı ayarlarında yalnızca tv seçili olsun. ses ayarlarından da laptobu devre dışı bırak. tv ve laptop markasını belirtseydin iyi olurdu..

Arkadaşım TV Markası Arçelik Laptop Markası ise Casper

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Selam arkadaşım. Bu dediğin ses ayarlarında pc hoparlör unun varsayılan olarak kalmasından kaynaklanır. Çözümü ise şudur. Sağ alt köşede ses simgesine sağ tıkla ve kayıttan yürütme aygıtları na gir. Orada senin seçeceğin aygıtlar vardır. Orada tv resimli aygıtı seç ve varsayılan olarak ayarla. Ben bu şekilde çözmüştüm.