Tvnizde Dahili Wi-fi yoksa üzülmeyin

Bu konuyu okuyanlar

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Merhabalar :)

Benim Lg 42LM620S televizyonum var dahili wifi yok. Wifi dongle da almak istemedim ve TP-Link Nano Router aldım :)
TP-LinkNanoRouter_(2)_620x433.jpg

İşte alet bu :) Sigara paketi kadar yok :)
Çalışmak için 5 modu var :)
The wireless settings that you need to input and select:
AP - The wireless access point mode. You can set its parameters on the Wireless Basic Settings page and the Wireless Security page.
Router - The wireless Router Mode. The only wired port works as WAN.
Repeater - The Repeater Mode. It could extend the range of wireless network.
Bridge - The Bridge Mode. It could communicate with another wireless network.
Client - The Client Mode. The computer connected by Ethernet could get access to an AP by Client mode.

Şimdi bunu tvye bağlamanız için Client modda çalıştırmanız gerek :) Bu mod wi-fiden aldığı sinyali ethernete gönderiyor :) Bu şekilde tvmiz kendini ethernetten bağlı sanıcak :D ama wireless olarak bağlı :)

Bi kısa uğraştırıcak burada sizi, otomatik ip vermiyor :) bu yüzden biraz kurcalamanız gerek bilgisayarınızı.

eoipWmT.jpg

Yukarıdaki ayarları yapın :)

Sonra tarayıcımıza 192.168.0.254 yazarak giriyoruz :) Bizden kullanıcı adı şifre isteyecek ikisi de admin

Sol taraftan Working Mode'a tıkladığımız zaman karşımıza gelen ekrandan Client modu seçiyoruz :)
W7uFFD7.jpg

Bundan sonrası modeminizi aratıyorsunuz ve şifresini giriyorsunuz. Aynı bilgisayardan yaptığınız gibi :)

Ayrıca DHCP (otomatik IP Verme olayını da yapın ki yukarıda karşılaştığımız sorunla hep karşılaşmayalım :) )

27IfiNO.jpg

Burdan Enable olarak işaretliyorsunuz o kadar başka bir numarası yok :)

Bu kadar :) router'ı televizyona bağlamanız yeterli şimdi :)

Tüm bunları yaptıktan sonra televizyonda durum bu şekilde :)
BGJbwGr.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
TL-MR3020-V1-03.jpg
tp-link_mr3020_mb_1.jpg
bunu ikizim kullanıyor işe yarar aynı şekilde ayarlayıp kullanıyor avea süperjet modem için almıştık...
tp-link_mr3020_mb_2.jpg
içini de görün.
tl-mr3020.jpg

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
sadece tv iöçin değil ethernetten internete bağlanabilecek her alette bu yöntem işler :) modemi bir kere ayarlayınca ethernetten hesap makinasına bile bağlasanız internete çıakrsınız :) nasıl değerlendireceğiniz sizin ellerinizde :)

Reaksiyon puanı
16,118
lg'yi boş ver servisi kötü tv'ye hasar verip sonra kullanıcı hatası deyip sıyrılan servisi var şanşlıysan sorunsuz alsanda led panelinde hayalet görüntü sorunu var hani eski crtlerde aynı görüntü çok uzun kalınca kalan görüntü gibi görüntü kalıyor plazmalarda da var vestel led panellerini kendi üretiyor artık çok iyi modelleri var.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Bir hort yapalım :) belki işine yarayan olur :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Kaç kuruş bu makine alasım geldi her evde bulunması lazım :p

Birde şunu öğrenmek isterim her wifi adaptörüne uyuyormu bazı adaptör yongalarına uymama gibi sorunları var mı ? Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41

Birde şunu öğrenmek isterim her wifi adaptörüne uyuyormu bazı adaptör yongalarına uymama gibi sorunları var mı ? Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur.
ethernetten bağlıyorsunuz cihazı öyle uymama gibi durumu olmaması lazım :)
62tlye almıştım ben hepsiburada.comdann :D

Reaksiyon puanı
16,118

bunda ciddimisin? iki s uymak zorunda standartlar var uyma değilde uzun ömür olur mu? tv kapalıyken usb'ye güç veriyor mu? bazı usb wifi aparatları o nedenle bozuluyormuş.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
ethernetten bağlıyorsunuz cihazı öyle uymama gibi durumu olmaması lazım :)
62tlye almıştım ben hepsiburada.comdann :D

Biz de wifi adaptörü takılan reciver var bazı yongaları desteklemiyor o yüzden sordum. Acaba alırım yine uyuşmaz diye, cevap için teşekkürler.

Reaksiyon puanı
16,118
Biz de wifi adaptörü takılan reciver var bazı yongaları desteklemiyor o yüzden sordum. Acaba alırım yine uyuşmaz diye, cevap için teşekkürler.
reciver için internet için olacağı aklıma gelmedi ciddi misin derken ben her elime alıp taktığım cihazın çalışmasına alışığım çalışmayan şey bozuktur derim...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yok reciver bazı yonga setine sahip wifi adaptörlerini desteklemiyor, bu cihaz da reciver gibi seçici mi diye öğrenmek istedim, :)

boeuwulf.kadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hortlatalim;
Lg lm 620 tv modeli ethernet üzerinden kablo ile bağlanıyorum ama ben wi fi dongle üzerinden bağlanıp wi-fi direct ile telefonun miracast özelliğini kullanmak istiyorum. Yani telefonu hdmi gibi miracast özelliğinden bağlamam için wi-fi adaptörün olması lazım siz bu konuda tv kendini ethernet üzerinde sanacak diyorsunuz. O zaman benim dediğim özellik kullanılamaz anladığım kadariyla
Bu konuda tecrübeli bilgisi olan varsa uygun wi-fi yada bi yolu varsa yardımcı olsun

Reaksiyon puanı
2,146
Laptop'umun ethernet portu bozuk, bunu alır kablolu bağlanmam gereken durumlarda kabloyu buna takar kullanırım. Güzel alet. Daha ucuzu varsa bilgilendirin.

koylum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar. vestel marka bi tv aldım. smart özellikli internete bağlanmam için wifisi yok. Elimde u.s. robotics wifi modem var bunu tv ye usb dongle olarak nasıl bağlayabilirim. Simdiden tskler. Kolay gelsin.

koylum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bu konuda yardımcı edecek kimse yokmu lütfen.

İntegral88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar :)

Benim Lg 42LM620S televizyonum var dahili wifi yok. Wifi dongle da almak istemedim ve TP-Link Nano Router aldım :)
TP-LinkNanoRouter_(2)_620x433.jpg

İşte alet bu :) Sigara paketi kadar yok :)
Çalışmak için 5 modu var :)

Şimdi bunu tvye bağlamanız için Client modda çalıştırmanız gerek :) Bu mod wi-fiden aldığı sinyali ethernete gönderiyor :) Bu şekilde tvmiz kendini ethernetten bağlı sanıcak :D ama wireless olarak bağlı :)

Bi kısa uğraştırıcak burada sizi, otomatik ip vermiyor :) bu yüzden biraz kurcalamanız gerek bilgisayarınızı.

eoipWmT.jpg

Yukarıdaki ayarları yapın :)

Sonra tarayıcımıza 192.168.0.254 yazarak giriyoruz :) Bizden kullanıcı adı şifre isteyecek ikisi de admin

Sol taraftan Working Mode'a tıkladığımız zaman karşımıza gelen ekrandan Client modu seçiyoruz :)
W7uFFD7.jpg

Bundan sonrası modeminizi aratıyorsunuz ve şifresini giriyorsunuz. Aynı bilgisayardan yaptığınız gibi :)

Ayrıca DHCP (otomatik IP Verme olayını da yapın ki yukarıda karşılaştığımız sorunla hep karşılaşmayalım :) )

27IfiNO.jpg

Burdan Enable olarak işaretliyorsunuz o kadar başka bir numarası yok :)

Bu kadar :) router'ı televizyona bağlamanız yeterli şimdi :)

Tüm bunları yaptıktan sonra televizyonda durum bu şekilde :)
BGJbwGr.jpg
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadasım bende Arçelik A40 LW 6536 SMART ÖZELLİKli fakat dahili wifi olmayan bi tv var. İnternetten TP-LİNK archer T2U 600 mbps wirelles dual band kablosuz adapter aldım. Fakat bu adapteri tv ye takınca internet bağlantısı gerceklestiremedım. Baglantıyı nasıl saglarım yardımcı olur musun