Turknet pişmanlıktır.

Bu konuyu okuyanlar

Bomba1071x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar eve TurkNet bağlattık. Yani başvurduk 35 gündür bağlayamadılar. Üstüne iptal için aradığımda iptal talebi oluşturdular. Daha sonra arayıp bugün ekiplerimiz geliyor isterseniz 1 günlük askıya alalım dediler. Yine hallemediler. Ben arıyorum ulaşamıyorum Türknet i bant çalıyor kapanıyor. Bazen onlar arıyor birbirlerinden haberleri yok.

Başka böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

Yoksa bu Turknet bana mı geldi?

Önerdiğiniz internet sağlayıcı var mı?

alixkandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
turknet bende 3 yıldan bu yana kullanıyorum sıkıntı yok. Hatta bir yıl önce taşınmıştım bir hafta içerisinde internet ve telefon hattımı kolayc nakil etmişlerdi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Para varsa her zaman Superonline ama TurkNet kullanıp çok memnun olan arkadaşlarım da var. Bağlama işini kendin de yapabilirsin aslında.

Lauren

Asistan
Reaksiyon puanı
154
TurkNet açtırdıktan 11 gün sonra bağlanmıştı. İnterneti bağlamak için 2 gün sonra bir ekip göndereceklerine dair bilgilendirme mesajı aldıktan birkaç saat sonra ekip gelmişti. Fakat aksi gibi modem arızalanmıştı. Muhtemelen modem arızalanmasa daha erken bağlanırdı. Velhasıl interneti bağlatma konusunda bir problem yaşamadık. Memnun kalmadığım tek yanı 2 oda arasında dahi kablosuz internet bağlantısının sıklıkla kesilmesi. Eğer açtırmayacaksanız Superonline kullanmanızı öneririm. En sorunsuz kullandığım ve bağlantısından en memnun kaldığım internettir.

tanselya

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Turkneti bende uzun bir zamandır kullanıyorum. Arkadaşın söylediği gibi bağlatma kısmı zamanında sıkıntılıydı. Arayıp çirkeflik yaparak çözebilmiştim anca :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Arkadaşlar eve TurkNet bağlattık. Yani başvurduk 35 gündür bağlayamadılar. Üstüne iptal için aradığımda iptal talebi oluşturdular. Daha sonra arayıp bugün ekiplerimiz geliyor isterseniz 1 günlük askıya alalım dediler. Yine hallemediler. Ben arıyorum ulaşamıyorum Türknet i bant çalıyor kapanıyor. Bazen onlar arıyor birbirlerinden haberleri yok.

Çağrı merkezinden bir görüşün. Durumu anlatın. Modem kurulumu için internet kullanıcı adınızın ve şifrenizin değişip değişmediğinden emin olun. Bende aynı sorunu yaşadım. ADSL'den VDSL'e geçirdiler.

cihanccelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende eve Turknet bağlattım ama 3 günde bağlandı ve gerçekten çok memnunum.Aldığım paket 35 MBPS Adil Kullanım Kotasız paket 59 TL.Hız testi yaptığımda 38 ve üstü çıkıyor.Evde Smart TV'den IP TV ile lig maçlarını ultra hd izliyorum donma yok.Diğer firmalarda adil kullanım kotası var ve aldığınız paketteki hızı vermiyor ve fiyatlarıda turknetten pahalı.Turknetten Asus'un 5G destekli modemini aldım.Dışarda o modem çok pahalı.Turknet anlaşmalı olduğu içim 190 TL'den veriyor.Modem de Hız da efsane.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca VDSL destekli bir modeminizin olması gerekir. Turknete üye olup ADSL ve ADSL2 modem kullanırsanız interneti kullanamazsınız.Adsl modem yuksek hızı desteklemıyor.Çoğu kişi bunun farkında değil.İnternetimiz yok diyorlar.Aynı sorunu kuzenimde yaşadı.Baktığımda eski adsl modemını takmış çalışmıyordu.ona da asus modem aldık.ınterneti canavar gibi şimdi.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Bende eve Turknet bağlattım ama 3 günde bağlandı ve gerçekten çok memnunum.Aldığım paket 35 MBPS Adil Kullanım Kotasız paket 59 TL.Hız testi yaptığımda 38 ve üstü çıkıyor.Evde Smart TV'den IP TV ile lig maçlarını ultra hd izliyorum donma yok.Diğer firmalarda adil kullanım kotası var ve aldığınız paketteki hızı vermiyor ve fiyatlarıda turknetten pahalı.Turknetten Asus'un 5G destekli modemini aldım.Dışarda o modem çok pahalı.Turknet anlaşmalı olduğu içim 190 TL'den veriyor.Modem de Hız da efsane.

Ayrıca VDSL destekli bir modeminizin olması gerekir. Turknete üye olup ADSL ve ADSL2 modem kullanırsanız interneti kullanamazsınız.Adsl modem yuksek hızı desteklemıyor.Çoğu kişi bunun farkında değil.İnternetimiz yok diyorlar.Aynı sorunu kuzenimde yaşadı.Baktığımda eski adsl modemını takmış çalışmıyordu.ona da asus modem aldık.ınterneti canavar gibi şimdi.
Bende arada kopma oluyor. Neden olduğunu bir türlü anlamış değilim.

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bağlantı işlemlerini TürkTelekom yapıyor alt yapı diğer servis sağlayıcılar dada olduğu gibi TürkTelekomun alt yapısı bağlantı ile ilgili sorunlar TürkTelekom dan kaynaklanıyor

halilmali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Bizde yılbaşında bağlatmayı denemiştik. 1 ay bağlayamadılar. Sonunda iptal ettirdik. İşin ilginç kısmı 1byte bile kullanmadığımız bağlantı için fatura yolladılar. İtiraz ettiğimizde ödemeden kapatamayacaklarını söylemişlerdi. BTK ve THH'ne başvurup zorla iptal ettirip faturamızı kapattırdık. İğrenç bir müşteri hizmetleri var. Arayıp muhatap olabileceğin birini bulamıyorsun. Telesekretere arıza kaydı bırakabiliyorsun sadece. Müşteri hizmetlerinden birinin keyfi gelirse dönüş yapıyor. Dönüş yaptıklarında da arıza kaydı bıraktık deyip turk telekoma paslayıp geçiyorlar. TT'de kendi müşterisi olmayınca ilgilenmiyor çok fazla. Şikayetvar, DH gibi platformlarda onlarca şikayet var. Kota olayı da kalkıyor zaten sene sonunda. O yüzden tavsiyem Türk Telekom'dan alın. TT reklamı yaptığım düşünülmesin. TT da iğrenç bir firma ama diğer firmalar neredeyse tamamen TT'a bağlı ve TT kendi müşterisine öncelik verip, diğer firmaların müşterilerine en son cevap veriyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Her ay düzenli ücret ödeyeceksin ve kendin bağlayacaksın,komik.
Modem vermiyor o yüzden modem ücreti de almıyor. Evinin alabildiği kadar hızı AKK olmadan kota olmadan alabiliyorsun 60 TL gibi bir fiyata bence gayet iyi. Gidip modemini de iyi bir modem alırsın yıllarca kullanırsın zira internet firmalarının verdikleri modem iyi değil.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Modem vermiyor o yüzden modem ücreti de almıyor. Evinin alabildiği kadar hızı AKK olmadan kota olmadan alabiliyorsun 60 TL gibi bir fiyata bence gayet iyi. Gidip modemini de iyi bir modem alırsın yıllarca kullanırsın zira internet firmalarının verdikleri modem iyi değil.

Bağlasalar :) tamam da...

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Sevgili dostum, herhangi bir sözleşmeye imza atmadıysan cayma hakkın var, geldiklerinde bağlatmazsın olur biter. 1.5 senedir Turkcell Superonline kullanıyorum ve oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim. Bugüne kadar sorunsuz kullandım. Adana'da yaşıyorum ve 1 günde gelip bağladılar. Sana da tavsiye ederim.

Bomba1071x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu mesajı bir Turknet yetkilisi görür mü bilmiyorum ama Turknet kadar berbat bir sağlayıcı görmedim. 2 ayı geçti internet bağlayamadılar. Üstelik iptal etmek istedim onu da yapmadılar. Şuan müşteri hizmetlerine ulaşılamıyor. Müşteri temsilcisine bağlanmayı kapatmışlar. Evde çaresiz bekliyoruz. Lanet olsun sana Turknet.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Bu mesajı bir Turknet yetkilisi görür mü bilmiyorum ama Turknet kadar berbat bir sağlayıcı görmedim. 2 ayı geçti internet bağlayamadılar. Üstelik iptal etmek istedim onu da yapmadılar. Şuan müşteri hizmetlerine ulaşılamıyor. Müşteri temsilcisine bağlanmayı kapatmışlar. Evde çaresiz bekliyoruz. Lanet olsun sana Turknet.
Müşteri hizmetlerine değil, çağrı merkezine ulaşacaksınız.

Bomba1071x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynı şeyi söylüyor. Çağrı merkezi işte.

Müşteri hizmetlerine değil, çağrı merkezine ulaşacaksınız.
Aynı şeyi söylüyorum çağrı merkezi işte. Çağrı merkezini kapatmışlar.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Aynı şeyi söylüyor. Çağrı merkezi işte.

Aynı şeyi söylüyorum çağrı merkezi işte. Çağrı merkezini kapatmışlar.
Nasıl kapatmışlar? Ben rahatça kendilerinle konuştum.

Bomba1071x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Zexus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
türknet aylık buluşmaların birindeydim iptv kısıtlamalarını sordum böyle birşey yapmadıklarını söylüyorlar

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Konu hortlamış olsa da;
Bende bağlatmak istedim 4 gün sürdü. Onuda ben geciktirdiğim için. Ne zaman garanti açsam geri dönüyorlar süre olarak hesap tutmamış olsam da.