Türknet mi Yoksa Turkcell Superonlinemi Tavsiye Edersiniz

Bu konuyu okuyanlar

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar. Bulunduğum ilçede ne türk net nede superonline altyapısı yok. Ikisi de türk telekom alt yapısını kullanıyor. Şu anda TTNET kullanıyorum ve sözleşmem 2 eylül 2018de bitiyor. Şu an kapattırmak istediğim de son fatura ile beraber yaklaşık 290 tl ücret çıkıyor. Türknet ve superonlinenin kampanyaları var. Taahhüdüm bitmeden geçiş yaparsam türknet 120 tl ye kadar superonline ise 500 tl ye kadar faturayı karşılıyormuş. Superonline 200 gb akk var türknet sınırsız. Sizde hangisini seçmeliyim?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Superonline kalite olarak daha iyidir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
türknet fiyat/verim olarak çok öne çıkıyor ama superonline kalite bakımından öne çıkıyor... şu da varki ikisi de tt netin altyapısını kullanacaksa yine iş belirsizliğe düşüyor.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Superonline kalite olarak daha iyidir.
Yalniz altyapı olarak ikiside türk telekomun altyapısını kullanacak fark olur mu dersiniz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

türknet fiyat/verim olarak çok öne çıkıyor ama superonline kalite bakımından öne çıkıyor... şu da varki ikisi de tt netin altyapısını kullanacaksa yine iş belirsizliğe düşüyor.
Fiyat olarak hemen hemen aynı tarifeler ancak superonline 200 gb kotalı turknet ise kotasız ve taahhüt yok. TTNET taahhütüm bitinceye kadar beklersem Türknet daha iyi gibi ama superonline de çıkacak faturanın 500 tl sini karşılıyor şimdi geçecek olursam superonline daha mantıklı gibi

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hocam o zaman 200 gb yeter bana diyorsanız superonline yapın, fiyat yakın ise yani... taahhüt vardır ama superonline da! fakat hizmet kalitesi kötü olmaz herhalde...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Aynı toprakta yetişen iki elma düşün. Farklı olur birbirinden. Arada kalite farkı elbette olacaktır. Bir derdin olduğunda SO üzerine titrerken TN diyecek ki napalım bizim alt yapımız değil. Kotasız derken peki kaç MBit veriyor aynı şekilde 200GB diyor ama o kaç MBit veriyor hız.

// Türk Telekomun alt yapısı kullansa dahi ondan daha iyi hizmet vermiştir SO her zaman.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
hocam o zaman 200 gb yeter bana diyorsanız superonline yapın, fiyat yakın ise yani... taahhüt vardır ama superonline da! fakat hizmet kalitesi kötü olmaz herhalde...
Turkcell de 2 yıl taahhüt şartı var o biraz sıkıyor beni. Şimdi geçerim interneti beğenmem veya sorun yaşarım şu an ttnette 2 yıldır çektiğim gibi çekerim diye korkuyorum.

Aynı toprakta yetişen iki elma düşün. Farklı olur birbirinden. Arada kalite farkı elbette olacaktır. Bir derdin olduğunda SO üzerine titrerken TN diyecek ki napalım bizim alt yapımız değil. Kotasız derken peki kaç MBit veriyor aynı şekilde 200GB diyor ama o kaç MBit veriyor hız.

// Türk Telekomun alt yapısı kullansa dahi ondan daha iyi hizmet vermiştir SO her zaman.
Superonline 24 mbps'e kadar veriyor türknet ise 100 mbps'e kadar ama alabileceğim maksimum hız 16 mbps olacaktır.

Yanı superonline dahamı iyi olur diyorsunuz?

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben taahhüte karşıyım o yüzden türk.net diyorum :)

No.1

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Turknete geçiş çok zor bir süreç, müşteri hizmetleri berbat.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Superonline ı aradım 500 tl sadece fiber hizmetinin verildiği yerler içinmiş. Fiberin olmadığı yerler için 120 tl veriyormuş aynı türknet gibi. Anlaşılan eylül ayını bekleyip türknet baglaticaz.

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
TTnet ardından Vodafone Net ile sözleşmem biter bitmez turknete geçtim kota derdi yok sözleşme yok kafam rahat yani. Geçiş süreci öyle sıkıntılı olmadı evrakları gönderiyorsun 4-5 gün içinde geçişin tamamlanıyor ve her aşamada mesaj ve mail ile bilgilendiriliyorsun. Hızım 16 mbite kadar olmasına ve hattımın desteklemesine rağmen hızımı 8 mbit olarak ayarlamışlardı onu da arıza kaydı bıraktım ertesi gün arayıp 16 mbite çıkardılar. Tek olumsuz yanı canlı müşteri hizmetlerine bir türlü bağlanamadım yada bulamadım canlı destek yok galiba. Bir sorun olduğunda arıza kaydı bırakıyorsun onlar sana dönüyorlar. İki kayıt bıraktım ikisinde de vakit kaybetmeden dönüp hallettiler. Alacağın hız konusuna gelince hattının ve tarifenin desteklediği hızı vereceklerini düşünüyorum Super Online ile arasında hız farkı olmaz diye tahmin ediyorum sonuçta aynı altyapı sadece hizmet sağlayıcılar farklı. Bence önce Turknete geç kafana yatmazsa iptal edip Super Online a geçebilirsin taahhüt yok nasıl olsa.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhabalar. Bulunduğum ilçede ne türk net nede superonline altyapısı yok. Ikisi de türk telekom alt yapısını kullanıyor. Şu anda TTNET kullanıyorum ve sözleşmem 2 eylül 2018de bitiyor. Şu an kapattırmak istediğim de son fatura ile beraber yaklaşık 290 tl ücret çıkıyor. Türknet ve superonlinenin kampanyaları var. Taahhüdüm bitmeden geçiş yaparsam türknet 120 tl ye kadar superonline ise 500 tl ye kadar faturayı karşılıyormuş. Superonline 200 gb akk var türknet sınırsız. Sizde hangisini seçmeliyim?
Bende senin gibiydim.. TTNET Belasından kurtulayım diye arayışa girmiştim. Superonline'yi seçtim ve fiber altyapım yoktu..
6 Ay kullanabildim. 2 veya 3 kez uzun süren bağlantı sorunları yaşadım. Sürekli alt yapıda sorun yok iç tesisatla ilgili problem var dediler. En son sorunumda ısrarla iç tesisatta problem olmadığını vurguladım. ( teknik sorunlarda direk ttnetin personeli geliyor kontrol vb. ) Ve bana kendi ekiplerinide yönlendireceklerini diğer ekiple beraber bakacaklarını söylediler.. AA oda ne.. Her aradığımda bana ısrarla altyapınızda sorun yok iç tesisat kaynaklı probleminiz var diyen superonline müşteri hizmetleri. Bu kez bana haklı olduğumu iç tesisat değil, alt yapı kaynaklı problem olduğunu belirttiler. Şuan el mahkum yine ttnet kullanıyorum.. Bu karaktersiz(ttnet) firma rakip servis sağlayıcıları kullanan kişileri sallamıyorlar kasıtlı olarak kullandığı firmayı bırakıp bize gelsinler diye ellerinden gelmediği adiliği yapıyorlar... Superonline'da hizmet veremediği için çayma bedeli ödemeden aboneliğinizi fesh edelim diye size teklif sunuyor..

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ttnet bir pişmanlık çöplüğüdür, kullanmayın, kullandırtmayın...

blizzard_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim tercihim Türknet'ten yana. kendi sebebimi sıralayım.
Başka ile geçişim sebebiyle ttnet aboneliğimi iptal ettirmiştim. Gittiğim ilde yine ttnet aboneliği açtıracaktım ( en fazla 16 mbps ) fakat 3 aydan önce yeniden abonelik için başvuramıyormuşum. superonline aradım onlarda bana en fazla 16 mbps hız verebileceklerini paket fiyatının 120 tl olacağını söylediler.
arayış içindeyken turknet'e denk geldim. baktım taahhüt falan yok diyor. denemeye değer dedim. ama baştan söyleyeyim abonelik süreci çok sıkıntılı geçiyor. evrakları gönder, onaylansın, onaylanmazsa birdaha gönder. Bu arada müşteri hizmetlerinede ulaşamıyorsun.
Sonuç olarak turknet aboleğini başlattım. Şu anda diğer servis sağlayıcıların vereceğininde üstünde 32 mbps hız alıyorum. müşteri hizmetleriyle işiniz olmazsa( inşallah olmaz) bence turknet iyidir.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben türk.net kullanıyorum ve memnunum,öneririm.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117

nokta Turkcell varken onun adı anılmaz gerçi biraz karakter sorunları var...

muharrem001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Seçenek zaten en başından beri belli değil mi dostum? Eskiden millet taahhütten ve kotadan şikayet ediyordu. Bu sorunun sorulması bile büyük hata. Tahmin edebileceğiniz gibi türknet kullanıcısıyım ve gayet memnunum. Yaklaşık 8 aydır hiç bir problemim olmadı.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
arkadaşlar binaya superonline bağlattırma şansımız var onu binaya bağlatsak download ve upload kaç olur?(ttnet liyim so ya geçebilirim.)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Superonline Fiber ve Superonline ADSL kullanıyorum, memnunum. Diğerleri hakkında yorumum bana kalsın.

DoubleTrouble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turktelekom hizmetinden Türknet hizmetine geçiş yaptım. Kesinlikle önermiyorum. Türktelekoma ait modemi aboneliği kapatırken teslim ettim. Türknet hizmet dahilinde bir modem vereceğini söylemişti. Aylarca bir modem teslim edemedi. Hatta Türktelekomun modeminin kendilerine ait olduğunu söylediler. Bir de neden teslim ettiniz diye beni suçladılar. Müşteri hizmetleri inanılmaz kötü. İşler biraz karışınca hiçbir çözüm üretemiyorlar. Açtığım destek kayıtlarını değiştirmişler. Bazılarını silmişler. Telefon görüşme kayıtlarımı bilerek silmişler. Kısacası kesinlikle bulaşmayın derim