TürkNet hakkındaki deneyim ve yorumlar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

alphabet

Asistan
Turknet adamdır çünkü 150gb akk veriyor. Telekomluyum ve ayın 9'unda akk yi doldurmuş bulunuyorum, hızım da söylenen gibi 8 mbps falan değil bayaa bayaa 3 mbps. (Telekom akn'em 75gb)

Ahbârî

Dekan
bugün 2 defa aradım, derdimi anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar. adresi veriyorum, diyorum ki altyapı var net aktif edilmemiş, acaba bölgeye verilen hız nedir diye, altyapınız yok diyor. hey mübarek diyecen.

Bloother

Rektör
bugün 2 defa aradım, derdimi anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar. adresi veriyorum, diyorum ki altyapı var net aktif edilmemiş, acaba bölgeye verilen hız nedir diye, altyapınız yok diyor. hey mübarek diyecen.
TTNET'e mahkumsun galiba. Kapatıp başka temsilciyi ara. Bir de turk.net sitesinde adrese göre alt yapı sorgula.

dark.sdn

Asistan
Arkadaşlar kimisi turknete kötü diyor kimisi iyi bunun nedeni internet alırken bulunduğunuz yeri iyi söyleyin adamlar 150 gb akk veriyor gerçekten çok iyi ve vdsl ile 75 mbps hız veriyorlar tabi bu santrale göre değişiyor kimisi 50mbps alıyor kimisi 35 20 gibi o yüzden türknet kötüdür pişmanlıktır demeyin bunca turknet kullananı var ben çok memnun olan insanlar biliyorum. Eğer turknete geçecekseniz arayın onları yerinizi iyice söyleyin ve istediğiniz hızı almazsanız çıkacağınızıda söyleyin zaten taahhütte yok çok sıkıntı yaşıyorsanız ayrılabilirsiniz bu tip durumlarda sakin olun sinirlenmeyin :)

Ahbârî

Dekan
TTNET'e mahkumsun galiba. Kapatıp başka temsilciyi ara. Bir de turk.net sitesinde adrese göre alt yapı sorgula.
komedi ya :D

siteye girdim, il ilçe kısmını girdim 3 seçenek köy diyor, ben ilçe olarak merkez seçmişim, ne mahalle ne cadde yok, köy diyor, kaldım orda, sorgulayamadım :D

edit : köylerin ortasında merkez diye yazıyormuş, evet, köy merkezini de seçtik :D

edit 2 : kalacağım bina için net gözükmese de aynı cadde üzerinde 50-75 civarı hız veriliyor gözüküyor.

bir soru sormak istiyorum, diyelim başvurdum, 150 gb doldu, 50 ya da 75 aldım, en üst hangisi gelirse artık, kotadan sonra nolacak? şu son düzenlemelerle filan sizde durum nedir?

Bloother

Rektör
komedi ya :D

siteye girdim, il ilçe kısmını girdim 3 seçenek köy diyor, ben ilçe olarak merkez seçmişim, ne mahalle ne cadde yok, köy diyor, kaldım orda, sorgulayamadım :D

edit : köylerin ortasında merkez diye yazıyormuş, evet, köy merkezini de seçtik :D

edit 2 : kalacağım bina için net gözükmese de aynı cadde üzerinde 50-75 civarı hız veriliyor gözüküyor.

bir soru sormak istiyorum, diyelim başvurdum, 150 gb doldu, 50 ya da 75 aldım, en üst hangisi gelirse artık, kotadan sonra nolacak? şu son düzenlemelerle filan sizde durum nedir?
Kota dolduğunda 25 ve üstü için 16mbps'e kadar hız olacak. 50'den sonra 24mbps'e kadar oluyor.

dark.sdn

Asistan
Superonline sanki çok çok müthiş ya ula her servis sağlayıcısının amacı kar sağlamak turknet hiç olmazsa akk 150 yaptı diğerlerinde böyle bir şey var mı uygun fiyata yok. Siz hala ttneti superonline savunmaya devam edin.

Ahbârî

Dekan

dark.sdn

Asistan
Hayırlı olsun amacım eleştirmek değil sadece görüş belirtmek sonuçta bütün servis sağlayıcılarının ortak bir amacı var :) Genede karar senin tekrardan hayırlı olsun

Bloother

Rektör
konularda gayet olumlu şeyler de yazıyor. süperonline de burada aynı altyapıyı kullanacak ve türknet gibi fiyat da veremeyecek.

ben bi modem seçeyim de başvuru evraklarını göndereyim.
Turknet'in verdiği ZTE ZXHN H267N modeminden memnunum şimdilik. Fiber desteği yok ama vdsl desteği var ve 180 lira gayet uygun geldi. Çekim performansı da önce kullandığım airties 5453 ile aynı.

Ahbârî

Dekan
Turknet'in verdiği ZTE ZXHN H267N modeminden memnunum şimdilik. Fiber desteği yok ama vdsl desteği var ve 180 lira gayet uygun geldi. Çekim performansı da önce kullandığım airties 5453 ile aynı.
modem veriyorlar mı yav? öyle demediler hiç. neyse, asus modemlere bakıyorum hocam. ttnete de geçince fiberi desteklesin hiç değilse.

modem vermeden nasıl hizmet vericekler kaliteli hizmet vedklerini iddia ediyorsa mecburen verecek mesela bizde airties air 6271kn modem var onunla 50mbps'yi rüyanda görürsün...

Ahbârî

Dekan
modem vermeden nasıl hizmet vericekler kaliteli hizmet vedklerini iddia ediyorsa mecburen verecek mesela bizde airties air 6271kn modem var onunla 50mbps'yi rüyanda görürsün...
kimse modemi hayrına vermiyor. modem verse fiyatı artıracak. bence gerek yok.

Bloother

Rektör
Taahhüt olmadığı için modemin parasını peşin alıyorlar.
Fiber'e gerek yok aslında. Adam akıllı vdsl alsak yeter. Zaten vdsl de fiber optik kablolar ile sağlanıyor.

air 6271kn ile o interneti kullanamaz ki zaten 5-10liralık modem bu air 6271kn satmaya kalkınca bakkal uncle burun kıvırdı...
artık Turkcell Superonline fiber dışında almayız eğer akk hikayesinde ki masal gerçekleşirse iptal eder the grudge zararlısı pusuda bekliyor...

cngzkyz

Profesör
Turknet adamdır diğerleri madamdır gibi laflar boş. Aldığınız hizmet biraz şans ve altyapı ile ilgili. Fiber altyapısının olmadığı yerlerde tüm altyapı TT üzerinden sağlanır. Yani diğer servislere geçmeniz ileride daha çok başınızı ağrıtır. Superonline kullandığım dönemlerde Superonline tarafından 1 ay boyunca çözülemeyen sorunum TT ekipleri tarafından 10 dakika da çözüldü. Gidip rica ettim eve kadar geldiler.

stat counter