Turknet ADSL

Bu konuyu okuyanlar

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.Ben Turknet adsl kullanıcısıym internette saat 17:00 gibi internet gitti. 30 dk sonra geldi .Geldi ama çok yavas 100 ile bağlanıyorum int hızım 1024.Başka turknet kullanıcısı böle bir sorunla karşılaştımı acaba veya sorun bende olabilirmi?Yardımcı olurmusunuz?

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşte sorun orada indiremiyorum google a zor giriyor.Neden bilmiyorum bendenmi kaynaklanıyor yoksa turknet tenmi bilmiyorumYardımcı olursanz sevinirim

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
googleye yavaş girmesi kalın puntoyla yazmandan kaynaklanabilir..:D

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Suraya 2 mesaj attım 2 cevap geldi.Hepside espirili bir kişi bile yardım etmiyor :S

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
o türknet ile degil sadece bazen ttnettede oluyo

JrNeutron kalın puntoyla yazma forum kurallarına aykırı

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pardon bilmiyorumdum(Genellikle kalın yazarım o yüzden alışkanlık)Cevabın için teşekkür ederim.

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Turknet te telekomdan sağlıyor bağlantıyı sonuçta. Hattın kalitesi santrale uzaklığı vb. sebeplerden hattına gelen sinyal sorunlu olabilir. Bilgisayrında spy virüs vb. varsa yine yavaşlarsın.

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya gecen salı format attım nod32 yüklü son sürüm spybot yüklü sanmıyorum virüs olacağını

ahmet331

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla bende olan şey ise yapacak hiçbirşey yok bekle geçiyor yada reset at modeme ardarda ölede gelebiliyor bazen ben bu yüzden adsl kapattıracaktım

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 30-35 defa attım.Fişini çektim taktım 30 dk dinlendirdim.Ama sonuc aynı ztn 30 dklığına gitmişti acaba bendenmi die düşünürken geldi ama emn değilim

ahmet331

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tmm o zaman bekle gelir bende öle yapıorum çaresiz :s

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ttnet altyapısı kullandığı için normaldir bi an bakıyosun çok hızlı bi an bakıyosun inanılmaz yavaş ben alıştım artık sende alış bi süre sonra gelir

byali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sende bir problem yok boştan yere uğraşıp durma malesef bende türk.net abonesiyim 4-5 sefer aradım bu sebepten dolayı ama yeterince ilgilenmediler arıza kaydı açıyorlar telekom hattı inceliyor bir problem yok diyorlar ama sorun telekomda değil turk.net alt yapısında arkadaşımada önermiştim oda turk.net ile bağlanıyor ondada aynı sorun var hız hiçbir zaman stabil olmuyor. Şimdi 3 kez hız testi yaptım.

Test 1:
Son Ölçüm Sonucu:

İndirme Hızı: 84 kbps (10.4 KB/sn transfer hızı)
Yükleme Hızı: 91 kbps (11.5 KB/sn transfer hızı)
Gecikme: 1170 ms
16 Aralık 2008 Salı 19:25:25
Test 2:
Son Ölçüm Sonucu:

İndirme Hızı: 96 kbps (12 KB/sn transfer hızı)
Yükleme Hızı: 99 kbps (12.4 KB/sn transfer hızı)
Gecikme: 1695 ms
16 Aralık 2008 Salı 19:31:13
Test 3:
Son Ölçüm Sonucu:

İndirme Hızı: 50 kbps (6.3 KB/sn transfer hızı)
Yükleme Hızı: 35 kbps (4.4 KB/sn transfer hızı)
Gecikme: 2069 ms
16 Aralık 2008 Salı 20:20:29
Dial-up bağlantı bile bundan iyiydi malesef turk.net 1mb adsl fiyatına dial-up bağlantı satıyor bizede sözleşmeli abone yaptı sırtımızdan geçiniyor bakalım. Kimseye tavsiye etmem aklınız varsa uzak durun!

derenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
byali doğru söylüyor. Ben bu ayın başında abone oldum. Turk.net'i seçtim çünkü 4gb kotalı 5 ay boyunca 10 ytl diye kampanyası var şu sıralar. Ama bağlandığımdan beri hiç memnun değilim. Bağlantı gece 3-4 sıraları ve sabahları erken saatte normal hızda ama diğer saatler hep yavaş. Kendi sitesindeki adsl hız testini deniyorum. Her denememde değişik sonuç çıkıyor, bazen 200kbps bazen 400 bazende download hızı 140 çıkıyor upload hızı 200 çıkıyor yani upload daha hızlı.

Müşteri hizmetleri ise sanki ilk defa bu sorunla karşılaşıyorlarmış gibi bir tavır içindeler. Bilgisayardan iyi anladığımı ve sorunun benden kaynaklanmadığını anlatana kadar canım çıkıyor. En son aradıımda "telekomdan kaynaklanıyor ben sizi oraya yönlendiriyorum" dediler. Telekomdan arayanlar ise "bizden kaynaklanmıyor sorun Turknet'te" dediler.

Şimdi yine hız testi yaptım sonuç yine berbat. Yarın son kez müşteri hizmetlerini arayıp aboneliğimi bitireceğim. Sözleşme yaptık ama bu bağlantı hızıyla da hiç birşey yapılmıyorki. Şimdi birde "sözleşmeyi bozdun" deyip fazla para alacaklar benden.
Aşağıdaki yazıyı Turknet sitesinden aldım tamamen uydurma. sikayetimvar.com'daki şikayetlere bakarsanız daha iyi anlarsınız.
"TurkNet ADSL aboneleri milyonlarca ADSL kullanıcısının paylaşmakta olduğu altyapı üzerinden değil kalabalıktan arındırılmış, yedekli ve kesintisiz TurkNet İletişim altyapısı üzerinden internete çıkıyor."

derenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün Turk.net aboneliğimi iptal etmek için müşteri hizmetlerini aradım. Nedenini sordular bende bağlantı hızının yavaş olduğunu daha önce iki kez aradığımı, Telekom'un bir sorun bulamayıp Turknet ile görüşmem gerektiğini söylediklerini anlattım. Bize iki üç gün müsaade verin tekrar bakalım dediler. Kestirirsem 58 ytl ödemem gerekiyormuş. Bu sabah telekomdan teknik servis geldi eve. Modeme bir alet takıp hız ölcümü yaptılar ve gayet hızlı dediler. Bağlantı hızının yavaşlaması öğleden sonra başlayıp gece 2 lere kadar sürüyor, diğer zamanlarda gayet hızlı dedim. Hatlarda sorun olmadığını (dolayısı ile Telekom'da) konunun Turknet'le ilgili olduğunu söylediler.
Sonuçta 58 lira param olsa hemen kestireceğim çünkü dğer aya sarktığı zaman 88 ytl ödemem gerekecek.

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşarında varsa başka bir modemle deneme yap. farklı modemlerde de aynı sorunu yaşıyormusun?

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
377751525.png

Ntt ye gecin rahat edin ahahah

derenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Farklı modemlerle deneme yaptım zaten, değişen birşey olmadı. Benim modem starcom usb modem, airties ve pikatel modemlerle deneme yaptım (usb değil ethernet bağlantısını kullandım)

derenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün Turk.net'ten aradılar ve sorunun halledildiğini söylediler. Hemen hız testi yaptım download hızı 900kbps'e yakın değerlerde çıktı. Yani sorunum çözüldü.

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
turk.net turktelekomdan sağlamıyo altyapıyı.bilip bilmeden yorum yapmayı ne çok seviyosunuz.bugün ankara a.ş.t.i bölgesindede kesinti vardı.denizdeki 4 kablodan 3ü kopmuş.

firariçocuk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ya dostum türknetin mğşteri hizmetlerini ara ne alaka bi muhabbet ya