Turknet 75 mbps hız veriyorlar ve geliyor ancak 5 mbps kullanabiliyorum

Bu konuyu okuyanlar

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle bu forumda yeniyim ben 3 4 aydır turknet kullanıyorum eskiden 16 mbps olarak kullanıyodum fakat hattım 75 mbps destekliyor görünüyodu hatta şuan 90 olarak görünüyor ben 75 mbps olarak yükselttim 1 Ay önce ayarları falan yapıldı açtık baktık hız 5 mbps fakat türknet aradım 2 kere ikisindede bize şuan düzgün bir şekilde gönderdiklerini ki haklılarda fakat donanımsal destek almanız gerek dediler ben şuan ne yapacığımı bilmiyorum bide buraya şunu atayım
7Naaar.png
[/url][/IMG]
7Naaar.png
[/url][/IMG]
7Naaar.png
bekliyorum yarın burdan ayrılıyorum konyaya geçiceğim tekrar eve 20 ağustosta falan gelirim hızlıca cevap gelirse sevinirim

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kablo ile bağlanın modeme. Öyle deneyin wifi'nizi birileri kullanıyor da olabilir. Şifreyi de değiştirebilirsiniz

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok şuan kullanan başkası yok turknetteki çalışan bana modeminizde sıkıntı var dedi fakat 0 modem ondan başka vdsl yada vdsl2 destekleyen modemim yok bende normalde 75 mbps gönderdikleri benimde aldığım görünüyor ancak ben ethernet ile bağlayıp pcden veya wifiden hız testi yaptığımda yada kullanırken 5 mbps olara en fazla kullanabiliyorum herhangi bir hız sınırlaması vs de yok

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yok şuan kullanan başkası yok turknetteki çalışan bana modeminizde sıkıntı var dedi fakat 0 modem ondan başka vdsl yada vdsl2 destekleyen modemim yok bende normalde 75 mbps gönderdikleri benimde aldığım görünüyor ancak ben ethernet ile bağlayıp pcden veya wifiden hız testi yaptığımda yada kullanırken 5 mbps olara en fazla kullanabiliyorum herhangi bir hız sınırlaması vs de yok
Modemde belki de gerçekten bişey olabilir. Başka modem varsa denerseniz belki düzelebilir.

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hani şuan elimde başka modem yok yarın konyaya başka bir türknet olan yere geçeceğim ordada 75 mbps destekliyor ve modem yanılmıyorsam vdsl2 destekliyor eğer aynısı ordad olursa artık ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum benim şuan bu işi ya halletmem yada 20 ağustosta falan geldiğimde bakmam lazım

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hani şuan elimde başka modem yok yarın konyaya başka bir türknet olan yere geçeceğim ordada 75 mbps destekliyor ve modem yanılmıyorsam vdsl2 destekliyor eğer aynısı ordad olursa artık ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum benim şuan bu işi ya halletmem yada 20 ağustosta falan geldiğimde bakmam lazım
Allah allah belki de hatlarda sorun vardır.

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani şimdi bu saatten sonra yapamam artık genede 1080p 60 fps videoyu küçük küçük dolsada hiç donmadan izletiyor yarına kadar bunla idare :/ artık internet düzelince gta 5 2 saatte inecek gerçi elimde zaten varda yüksek boyutlu olduğu için bu örneği verdim :)

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yani şimdi bu saatten sonra yapamam artık genede 1080p 60 fps videoyu küçük küçük dolsada hiç donmadan izletiyor yarına kadar bunla idare :/ artık internet düzelince gta 5 2 saatte inecek gerçi elimde zaten varda yüksek boyutlu olduğu için bu örneği verdim :)
Git gide iyileşiyor demekki:)

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok :/ başından beri aynıydı hiç uğraşmadan öncede böyleydi fakat hattımın 93 megabite uzandığını gördüm sürekli değişiyor 89 95 arasında Max rate olarak

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yok :/ başından beri aynıydı hiç uğraşmadan öncede böyleydi fakat hattımın 93 megabite uzandığını gördüm sürekli değişiyor 89 95 arasında Max rate olarak
Deneyin bakalım o zaman ne çıkacak bekleyelim.

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keşke bi çözüm bulsam internette hani başka modem deneyemiyorum fakat aynı modemi düzeltmeye çalışsam sonuçta oda modem oda modem
--- Gönderi Güncellendi ---
Ama hiç nasıl ne yapacağımı belirten kimse yok turknet Vs babam gelince artık ne yaparsa

Marquee545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sel
Ekran Resmi 2017-09-11 12.51.22.png
am kardeş aynı sorun bendede var internet hızın yükseldimi yükseldi ise nasıl bir yol izledin teşekkürler

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düzeldi türkneti aradım durumu anlattım modemi falan denediğimi sıkıntının bende olmadığını falan sende ara anlat durumu böyle böyle bi arkadaş tada olmuş de bana 2 iş günü içersinde çözülür dediler akşam 9 da aramıştım sabah kalktığımda 70 mbps olmuştu hız, sanırım benim oluşturduğum arıza kaydını dikkate alıp çözüm ürettiler bana çalışan anlatınca " ha tamam ben anladım sizi yaşadğınız aksaklıktan dolayı özür dileriz ben hemen sorunu çözeceğim kalıcı olarak düzelecek dedi "hatta sanırım çözen kişinin adıda Mustafa idi söylersin durumu hemen müdahale ediyorlar

Çok Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Birde modemiz VDSL desteklimi, çünkü ADSL için daha düşük hızı destekleyen modem almış olabilirsin.

BurakD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soru mu bu şimdi modem destekli olmasa niye almaya çalışayım ben o kadar hızı 700 mbpsye kadar alıyor modem akkde kalktı 75 mbps internet mis gibi kulanıyorum