Türkler Hakkında Gerçekte Ayet Ve Hadisler Var Mıdır?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. İnternette gördüm ve biraz araştırdım. Başlıktan da anlayacağınız üzere size bir sorum var. Türkler hakkında hadis ve ayetler var mıdır? Bilgisi olanlar cevap verirse memnun olurum. :)

Yaptığım araştırmalar sonucunda Türkler hakkında söylendiği söylenen hadis ve ayet örnekleri:

Ayet:
'Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah’ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir.’ – Maide 54. Ayet. Meal Elmalılı.

Hadis:
[*]‘Türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayınız” (Ebu Davud, ”Melahim”, 8; Nesai, ”Cihad”, 42)
[*]‘Siz küçük, çekik gözlü, kırmızı yüzlü, basık burunlu, çehreleri sanki örs üzerinde dövülmüş ve üzeri derilerle kaplanmış sağlam kalkanlar gibi bir kavim olan Türkler ile savaşmadıkça, kıyamet kopmayacaktır. Siz kıldan örülmüş çorap giyen bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır.’ (Buhari, ”Menakıb”, 24; Ebu Davud, ”Melahim”, 9.)
[*]‘Türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın. Allah’ın ümmetime verdiği mülk ve saltanatı ellerinden ilk olarak alacak kavim Kantüra oğullarıdır’ (Ebu Davud, ”Melahim”, 10; Müsned, V. 40)

Şu sayfada açıklama yapılmış ama ben sizlerin de görüşlerinizi ve varsa cevabınızı almak istedim. :)
Türkler Hakkında Gerçekten Hadisler Ve Ayetler Var Mı?