Türkiye'nin yeni logosu - Türkiye Markası Logosu

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
İşte Türkiye'nin yeni logosu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoağan Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen ‘Türkiye Markası’ logosunu tanıttı.

Türkiye markasının kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomi bakanlığımız ve TİM tarafından hazırlanan logomuzu tanıtıyoruz. Türkiye'de üretilen ürünlerde bundan sonra Made in Turkey yerine bu logo kullanılacak” dedi.

SLOGANI “GÜÇÜ KEŞFET”

Yeni ‘Türkiye Markası’nın sloganının gücü keşfet olacağını söyleyen Erdoğan “Potansiyel yerine de güç kelimesinin kullanılmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Şu andan itibaren slogana ve logoya eleştiriler gelecektir” dedi.

logo.jpg

mZ88cEi.jpg

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Logo olmamış ama slogan güzel...

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Logo amatör işi gibi olmuş bir iki düzeltme şart. Slogan ise çok güzel bu logolu ürünlerimizi yurt dışında görmeyi ve daha büyük işler başarmayı umuyorum.

bygardenn

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Logo kötü.
Ama arkadaşlarında dediği gibi slogan sağlam olmuş ;)

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Logoda ne anlatılmaya çalışılmış anlamadım. :huh:

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Desenler bana halı deseni gibi geldi, ama biz halısıyla ünlü bir ülke miyiz?

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Logo Kızılderelilerin Tamtam dansı yaptıkları totem direğini anımsatıyor.
Slogan gayet güzel.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
bu logo ile dünyayı hipnotize edeceğiz (Türkümülati) :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
[video=youtube;U-glIPQaMSU]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=U-glIPQaMSU[/video]​

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Sanırım logoyu da İngiliz bir şirket tasarlamış. Logomuzu bile kendimiz yapamıyor muyuz yahu ?? Üzücü..

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bence eski logo çok iyiydi, bunu beğenmedim.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Zaten Turkey hindi demek, logoyla iyice hindi gibi olmuş. Ayrıca şu Turkey olayından kurtulmalıyız. Tüm dünya Türkiye olarak kullansın.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
logonun küçük baskısı biraz sıkıntılı olabilir.
hindi konusunda ise Ü kullansak da onlar u olarak okuyacağı için şu an yapabileceğimiz birşey yok. Biz kendimizi tanıdıkça hindinin önüne geçilecektir.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Logo kötü, önceki logo çok daha başarılıydı ve daha fazla Türkiye'yi temsil ediyordu. Şimdiki logo? India yazsak sırıtmaz hani...
Potansiyeli keşfet, Türkçe çok hoş durmasa da İngilizce fena değildi, ama gücü keşfet "Star Wars" dan çalıntı gibi durmuş.
Ayrıca ne gücümüz var diyeceğim? Gece hala ıslak rüya görenler bana masallar okuyacak. Geçiniz.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Zaten Turkey hindi demek, logoyla iyice hindi gibi olmuş. Ayrıca şu Turkey olayından kurtulmalıyız. Tüm dünya Türkiye olarak kullansın.

Tam ben yazacaktım siz önce davranmışsınız aynen katılıyorum, Turkey den kurtulmak lazım ve logoda bişeye benzememiş

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Logoda Türk kültüründen esintiler olmasini beklerken 8 bitlik oyunlar gibi bir logo çıkıyor karşımıza rengi de olmamis tasarlayan kim acaba

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Logo olmamış.
ingilizcede turkey yerine başka bişe olabilir de tüm dillerde türkiye olmaz misal almanca da türkei diye yazılıyor her dile karışamazsın sende england yerine ingilitere, deutschland yerine almaya diyosun.

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hindi anlamına takılmayın çok basit bir olayı var onun. Hindi = turkey ingilizcede. Türkiye= Turkey büyük
Kısca büyük harf yani özel isim olduğundan Turkey'i hindi olrak çevirecek yoktur her halde. Ama logo yinede kötü bence site üzerinden altenatif logo tasarımları için bir böüm açmalılar ve isteyen kendi logosunu oraya yükleyebilmeli ve aralarından en güzeli seçilmeli

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Hindi anlamına takılmayın çok basit bir olayı var onun. Hindi = turkey ingilizcede. Türkiye= Turkey büyük
Kısca büyük harf yani özel isim olduğundan Turkey'i hindi olrak çevirecek yoktur her halde. Ama logo yinede kötü bence site üzerinden altenatif logo tasarımları için bir böüm açmalılar ve isteyen kendi logosunu oraya yükleyebilmeli ve aralarından en güzeli seçilmeli
Sen takılmayın diyorsun ama dalgasını geçen geçiyor Turkey deyince millet not the bird one diyor bir de Turkey kuş mudur ülke midir diyorlar yahoo answers'da Turkey bölümü hindi şöyle yapsam nasıl olur şükran gününde nasıl hindi yapılmalı sorularından geçilmiyor beni deli ediyorlar

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen takılmayın diyorsun ama dalgasını geçen geçiyor Turkey deyince millet not the bird one diyor bir de Turkey kuş mudur ülke midir diyorlar yahoo answers'da Turkey bölümü hindi şöyle yapsam nasıl olur şükran gününde nasıl hindi yapılmalı sorularından geçilmiyor beni deli ediyorlar

En iyisi kısaltma kullanmak ozaman Çin'in yaptığı gibi ''PRC'' yi adamlar nasıl yedirdi herkese Çin malı değilmiş diye yıllardır bizde öyle yapalım TDP olabilir logonun kısaltılışı

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
abartmıyorum.bu logoyu yapan.ve bunu kabul edenler.vatana ihannet ten yargılanmalı.bu ne ya.abidik gubidik bir şey.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
En iyisi kısaltma kullanmak ozaman Çin'in yaptığı gibi ''PRC'' yi adamlar nasıl yedirdi herkese Çin malı değilmiş diye yıllardır bizde öyle yapalım TDP olabilir logonun kısaltılışı
Evet ROT olabilir Republic Of Turkey gibi

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beyler çok doğru söylüyorsunuz ki eski logo çok iyiydi.Fakat bu logo yeni modaya uygun olarak tasarlanmış.Mesela bu sene sadelik ön planda.Seneye ne olur bilemem ama biraz amatörce olduğunu söyleyebilirim.Sloganda Telefonlardaki sloganları gibi.Güzel beğendim yinede.

mzungu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
"Turkey" olmasın kardeşim...
Google.com.tr de göresellerde 'Turkey' yazip aratirsaniz anlarsınız niye Turkey kullanmamamız gerektiğini...