Türkiyenin En Kapsamlı Yazılım Geliştirme Ekibi

Bu konuyu okuyanlar

3TH3M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
11/08/2019 - Güncellendi (Kurban Bayramınız Mübarek olsun.)

Merhaba, Türkiye'nin en kapsamlı ve en geniş kitleye sahip bilişim topluluğunu kuruyoruz. İnternet sitemiz yapım aşamasında iken discord sunucumuz üzerinden etkileşim halindeyiz. Eğer sen de teknolojik konuların herhangi birinde uzmanlığın ya da ilgin varsa seni de aramızda görmek isteriz.

☆ Katılmak isteyen arkadaşlar forum üyesi olmayabilir diye linki direkt olarak ekliyorum. Geldiğiniz Zaman ilk yapmanız gereken tabi ki kısa ama önemli olan kuralları okumak.

Davet Linki 》Join the Software Developers TR Discord Server!

(Kategoriler düzenlenecek, ekleme yapılacak)
• Bilgisayar Bilimi
> Pc Donanımı ve elektroniği
> Elektronik Kartlar ve G/Ç kartları
> Arduino vb. Projeler
> Grafik Tasarım
> Yapay Zeka

• Yazılım Geliştirme;
> Mobil Uygulama Geliştiriciliği
> pc & mobil & ps Oyun geliştiriciliği
> Kontrol ve Otomasyon sistemleri
> Web Programlama (HTML5, CCS, JS, PHP vb.)
> Web Master
> C, C#, C++, Java, Python vb. Programlama dilleri
> Abb robotik vs.

Dijital Sanatçı - Grafik Tasarım;
> Photoshop
> Video Kurgu/Montaj
> Logo, Kartvizit, Broşür vb. Tasarım
> 2D, 3D, Animasyon
> Karakter Modelleme

Ses Tasarımcısı;
>

Şu an tüm Üniversite öğrencilerini ilgilendiren bir oluşumumuz var. Katılmak isterseniz bana ulaşınız.
//Güncellenecek

NOT: Konuyu ya da discord davet linkini sosyal medya hesaplarınızda, başka site ve forumlarda paylaşmanız güzel destek sağlar. Ayrıca Konuya Yorum yapıp güncellemeniz de daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlar.

Son düzenleyen moderatör:

Amenofis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Böyle toplulukları çok gördük. Maalesef programlama alanındaki paylaşımlar not ortalaması hesaplayıp yazdırmaktan öteye gidemiyor. Yurtdışındaki çalışmaların yanında çok aciz durumdayız.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Sebebi: Bu tür girişimleri başlatanlar kendileri yazılımdan anlamıyor. Başkalarından faydanlanmayı umuyor. Onlar da yine öyle umuyor. Dicord'da atışarat program yapmayı deniyorlar. Böyle yenilikçi usüller bir tek bizde var sanırım.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
bahsedilen gruba girip bi bakayim dedim pek bi sey yok. Sadece kendini tanitmayla ilgili bi kac mesaj vardi..

Maalesef ülkemizde hala basit temel seyler en büyük sorun. Yillardir türk forumlarinda sorulari cevaplamaya calisiyorum hemen hemen tüm sorular temel seviye sorulari. Birinin kalkip da MEF/MAF ile DI/Injection ile ilgili soru sorduguna denk gelmedim.. Bi süre sonra insan da sikiliyor artik cevap vermekten.. Sorulan sorular da zaten hemen hemen ayni, azcik bir arastirma ile bulunacak bi seyler.. Zaten sorulara bakip ülkenin yazilim seviyesi rahatlikla anlasiliyor. Türkiye'de gerek ögrencilerin gerek yazilimcilarin daha coook firin ekmek yemesi gerek. Artik pek umudum da kalmadi, ara bir forumlara bakiyorum..

Acilan grup ilerlerse, kayda deger bir seyler yapilirsa ya da en azindan planlanip baslanirsa haber ederseniz ben de katki sunmak isterim. Ama ögrencilerin cogunlugunu olusturacagi yerden bi sey beklemek akil kari degil..

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
okulunu mu okudunuz bunun biliyonuz mu yazılımdan filan ?

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Genelde bir yerlerde şu şu kadar para kazanmış gibi bir şeyler okunuyor ve bir den o işe karar veriliyor. MineCraft yapmak isteyen biri vardı, 2 Milyar Dolar'a Microsoft'a satacakmış ve nasıl yaparım diye her yerde soruyordu. Belki o da bu grubun içinde.

3TH3M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Böyle toplulukları çok gördük. Maalesef programlama alanındaki paylaşımlar not ortalaması hesaplayıp yazdırmaktan öteye gidemiyor. Yurtdışındaki çalışmaların yanında çok aciz durumdayız.

Genelleme yapmanın dogru olmadigini dusunuyorum. Ve yaptiginiz suizanın da halli olmadigina inaniyorum. Çalısmalarımiz devam ettiginden reklam ve tanıtımı pek yapmadım daha. Web platformumuz yayina girdigi an reklam ve tanıtım yapılacak.

Sebebi: Bu tür girişimleri başlatanlar kendileri yazılımdan anlamıyor. Başkalarından faydanlanmayı umuyor. Onlar da yine öyle umuyor. Dicord'da atışarat program yapmayı deniyorlar. Böyle yenilikçi usüller bir tek bizde var sanırım.

Bu da direkt olarak beni söylemesenizde eğer kasıt bana ise iftira attınız. Sağolun. Pek klavye delikanliligi sevmem icraatlerimizle geri donus yapmayi umuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bahsedilen gruba girip bi bakayim dedim pek bi sey yok. Sadece kendini tanitmayla ilgili bi kac mesaj vardi..

Maalesef ülkemizde hala basit temel seyler en büyük sorun. Yillardir türk forumlarinda sorulari cevaplamaya calisiyorum hemen hemen tüm sorular temel seviye sorulari. Birinin kalkip da MEF/MAF ile DI/Injection ile ilgili soru sorduguna denk gelmedim.. Bi süre sonra insan da sikiliyor artik cevap vermekten.. Sorulan sorular da zaten hemen hemen ayni, azcik bir arastirma ile bulunacak bi seyler.. Zaten sorulara bakip ülkenin yazilim seviyesi rahatlikla anlasiliyor. Türkiye'de gerek ögrencilerin gerek yazilimcilarin daha coook firin ekmek yemesi gerek. Artik pek umudum da kalmadi, ara bir forumlara bakiyorum..

Acilan grup ilerlerse, kayda deger bir seyler yapilirsa ya da en azindan planlanip baslanirsa haber ederseniz ben de katki sunmak isterim. Ama ögrencilerin cogunlugunu olusturacagi yerden bi sey beklemek akil kari degil..

Yakın zamanda haber alacaginizi dusunuyorum. Ilk yazdiginiza da cevabım discord grubumuzu yeni açmış olmamızdan kaynaklanıyor. Web Platformumuz yayına girince yanıldiginiza sevineceginizi dusunuyorum. Bu ogrenci meselesine gelecek olursak Asıl Eğitmenlerimiz ve Uzmanlarimiz grup uyesi degiller. Burada uzun uzun yazmaya gerek yok. Icraat ile cevabi verecegimi belirttim. Aramizda gormekten mutluluk duyariz. Kolay gelsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

okulunu mu okudunuz bunun biliyonuz mu yazılımdan filan ?

Soru bana ise icraatlerimin gereksinimlerini bildigimi anlayabilirsiniz. Onun dısında ego tatmini yapmaya gerek yok. Turkiye icin Yazilim Gelistirme hususunda yardimlasmak ve diger fonksiyonlardan faydalanma amaciyla katilinilabilir bir platform.

Genelde bir yerlerde şu şu kadar para kazanmış gibi bir şeyler okunuyor ve bir den o işe karar veriliyor. MineCraft yapmak isteyen biri vardı, 2 Milyar Dolar'a Microsoft'a satacakmış ve nasıl yaparım diye her yerde soruyordu. Belki o da bu grubun içinde.

Grubun icinde degil ama insanların yapici elestiriden ziyade direl yargılaması da bir huy herhalde

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
asc gibi programlar yapabilir misiniz ? mantığı basit fakat yapması da basitte bilgi sahibi olmak lazım .

3TH3M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba değerli arkadaşlar discord grubumuz günceldir. Burayı güncellememem projemizin pasif olduğu anlamına gelmiyor :)

3TH3M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Projemiz hızlıca büyüdüğünü görmek sevindirici sizler de hala aramıza katılmadıysanız geç kalmayın :)

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
11/08/2019 - Güncellendi (Kurban Bayramınız Mübarek olsun.)

Merhaba, Türkiye'nin en kapsamlı ve en geniş kitleye sahip bilişim topluluğunu kuruyoruz. İnternet sitemiz yapım aşamasında iken discord sunucumuz üzerinden etkileşim halindeyiz. Eğer sen de teknolojik konuların herhangi birinde uzmanlığın ya da ilgin varsa seni de aramızda görmek isteriz.

☆ Katılmak isteyen arkadaşlar forum üyesi olmayabilir diye linki direkt olarak ekliyorum. Geldiğiniz Zaman ilk yapmanız gereken tabi ki kısa ama önemli olan kuralları okumak.

Davet Linki 》Join the Software Developers TR Discord Server!

(Kategoriler düzenlenecek, ekleme yapılacak)
• Bilgisayar Bilimi
> Pc Donanımı ve elektroniği
> Elektronik Kartlar ve G/Ç kartları
> Arduino vb. Projeler
> Grafik Tasarım
> Yapay Zeka

• Yazılım Geliştirme;
> Mobil Uygulama Geliştiriciliği
> pc & mobil & ps Oyun geliştiriciliği
> Kontrol ve Otomasyon sistemleri
> Web Programlama (HTML5, CCS, JS, PHP vb.)
> Web Master
> C, C#, C++, Java, Python vb. Programlama dilleri
> Abb robotik vs.

Dijital Sanatçı - Grafik Tasarım;
> Photoshop
> Video Kurgu/Montaj
> Logo, Kartvizit, Broşür vb. Tasarım
> 2D, 3D, Animasyon
> Karakter Modelleme

Ses Tasarımcısı;
>

Şu an tüm Üniversite öğrencilerini ilgilendiren bir oluşumumuz var. Katılmak isterseniz bana ulaşınız.
//Güncellenecek

NOT: Konuyu ya da discord davet linkini sosyal medya hesaplarınızda, başka site ve forumlarda paylaşmanız güzel destek sağlar. Ayrıca Konuya Yorum yapıp güncellemeniz de daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlar.
Ooo yeni yazılımcılar....

3TH3M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Discord grubumuz yaklaşık 150 kişi şu an fakat her geçen gün sayımız artıyor. Onun dışında asıl mekanımızın zaten discord olmadıgını belirteyim.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
hiç bir şey bir anda olmaz. umarım hedeflediğiniz kitleye ulaşıp, güzel işler başarırsınız, yakında ben de katılacağım..

3TH3M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
hiç bir şey bir anda olmaz. umarım hedeflediğiniz kitleye ulaşıp, güzel işler başarırsınız, yakında ben de katılacağım..
Sağol hocam en son 300'ü geçmiştik. Artık sayıyla işimiz yok. Gelişmeye devam ediyoruz.

Son mesajlar