Türkiyede yeni bir servis sağlayıcısı (ISS): Tooway Uydu İnternet

Bu konuyu okuyanlar

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
toohizli.png

* Fiyatlarda %18 KDV ve %5 ÖİV Hariçtir.. | * Sadece Aylık ücretlerinde ÖiV Bedelide Geçerlidir

toohizli2.png

Fiyatlar çok tuzlu olsa da tahahhüt yoksa 1 ay denenebilir :D

Adamlar uydudan 4 Mbit upload verirken Türkiye'de ADSL'den ortalama 800kbit upload hızı veriliyor şaka gibi :mrgreen:

Zenginseniz alın bence :mrgreen:

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alternatiflerin çoğalması iyi oluyor. Bilgilendirme için sağolasın. Zamanla fiyatlar da ucuzlayacaktır kanaatindeyim.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Fiber piyasasına yeni alternatifler lazım.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
bence fiyatlar pahalı. bide sorgulamak lazım tabi kendi altyapısını mı kullanıyo yoksa TTnetin altyapısını mı ?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Oldukça iyi, fakat performansı belirsiz olmakla birlikte, kotalar aşırı derecede (fiyatına değmeyecek kadar) düşük.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Geçtiğimiz yıla kadarki uydu internet çözümlerinin fiyatını görseydin, bu fiyatların aslında epey aşağı indirilmiş olduğunu sen de görebilirdin. :)

Mevcut şartlarda evet yüksek; fakat kotalar düşük olmasaydı şu anda bile yüksek sayılmazdı. Kotanın düşüklüğünün sebebi ise, Avrupa çevresindeki kullanıcı sayısı ile orantılandığında, kaynak kıtlığı olarak gösterilebilir. Yani Telekom'un yaptığı gibi bir kişilik interneti 100 kişiye satmadıkları için kota düşük kalıyor.

Zaten firmanın hedef kitlesi de şehir merkezinde ADSL kullanan kişiler değil. İnterneti ulaştırmanın zor ve ulaşıldığı halde verimsiz olduğu yerlerde kullanılması amaçlanıyor. Yani dağın başında telefon ve internetin normal şartlarda imkansız olduğu yerlerde vs..

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Geçtiğimiz yıla kadarki uydu internet çözümlerinin fiyatını görseydin, bu fiyatların aslında epey aşağı indirilmiş olduğunu sen de görebilirdin. :)

Mevcut şartlarda evet yüksek; fakat kotalar düşük olmasaydı şu anda bile yüksek sayılmazdı. Kotanın düşüklüğünün sebebi ise, Avrupa çevresindeki kullanıcı sayısı ile orantılandığında, kaynak kıtlığı olarak gösterilebilir. Yani Telekom'un yaptığı gibi bir kişilik interneti 100 kişiye satmadıkları için kota düşük kalıyor.

Zaten firmanın hedef kitlesi de şehir merkezinde ADSL kullanan kişiler değil. İnterneti ulaştırmanın zor ve ulaşıldığı halde verimsiz olduğu yerlerde kullanılması amaçlanıyor. Yani dağın başında telefon ve internetin normal şartlarda imkansız olduğu yerlerde vs..

Haklı olabilirsin lakin geçtiğimiz yıl fiyatlarının daha pahalı olması, şimdiki fiyatlarının "düşük" olduğu anlamına gelmiyor :)
Ben bu durumu, karlı kış zamanlarında 3 liraya zincir alıp 15liraya satan aç gözlü fırsatçılar varya (bu tarz ölü sevicilerden hiç hazetmem) işte onlara benzetiyorum. Vatandaşı zor durumda bulduk, hemen yağını çıkaralım, ezim ezim ezelim psikolojisi içinde hareket eden pazarcılar ve şirketler ne kadar tüketici yanlısı olabilirler ki!Ha bu arada adamın parası vardır, alsın güle güle kullansın buna da saygı duyarım...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hayır iyi okumamışsın kardeşim. Firmanın hedef kitlesi zaten normal internet kullanıcısı değil.

Tekrar etmekte fayda var:

...

Zaten dikkat edeceğin üzere, ben senden önce söyledim fiyatına değmeyeceğini. Yani hadi herkes alsın kullansın denilmiyor zaten. Kendi şartları içerisinde değerlendirmek lazım. Bir uydunun kapasitesi belli. Tabii yatırım yaparlar da bunu geliştirirler ve fiyatları tekrar revize ederler bu ayrı; fakat şu anda bir Tofaş'a, bir de Mercedes'e bakıp sonra da "bence 200.000 TL pahalı" demek anlamsız ve yetersiz olur olur. Veya da şehir merkezindeki bir eve su tesisatı döşemekle dağın başındaki bir eve döşemek aynı şey değildir, haliyle maliyeti de aynı değildir. Evet fiyat "düşük" değil, ki fakat sanki her eve pazarlanaıyormuş gibi düşünmemek gerekir. Çünkü ADSL ile uydu internetinin hedef kitleleri farklı.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hayır iyi okumamışsın kardeşim. Firmanın hedef kitlesi zaten normal internet kullanıcısı değil.

Tekrar etmekte fayda var:

Zaten dikkat edeceğin üzere, ben senden önce söyledim fiyatına değmeyeceğini. Yani hadi herkes alsın kullansın denilmiyor zaten. Kendi şartları içerisinde değerlendirmek lazım. Bir uydunun kapasitesi belli. Tabii yatırım yaparlar da bunu geliştirirler ve fiyatları tekrar revize ederler bu ayrı; fakat şu anda bir Tofaş'a, bir de Mercedes'e bakıp sonra da "bence 200.000 TL pahalı" demek anlamsız ve yetersiz olur olur. Veya da şehir merkezindeki bir eve su tesisatı döşemekle dağın başındaki bir eve döşemek aynı şey değildir, haliyle maliyeti de aynı değildir. Evet fiyat "düşük" değil, ki fakat sanki her eve pazarlanaıyormuş gibi düşünmemek gerekir. Çünkü ADSL ile uydu internetinin hedef kitleleri farklı.

Haklısın, zaten bu şirketin isnminden de rahatça anlaşılıyor "tooway".

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
TT bunun yanında yunmuş yıkanmış kalır.

xlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:eek:k gereksiz bir şekilde pahalı bir hizmet bence hiç gereği yok. Alın ttnet 8 megabite kadar kullanın hem akkda 3 megabit oldu mis gibi :D

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bence kimse yazılanları okumuyor. :) Arkadaşlar, bu bağlantı ADSL'nin en azından şu an için bir alternatifi değil. Yani bu adamlar piyasaya internet satmak için değil; Telekom'un internet götürmediği yerlere verimli internet kurmak için çalışıyorlar ve bugünkü şartlarda makul sayılabilir.

mcandan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tuzlu ne kelime, tuzundan şekerinden ziyade o kota ne öyle :) ölü yatırım :D

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Oldu bir de şuraya çıplak uzanalım :p

Kotalara baktım TTNET'e şükrettim.

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En küçük paketini ele alalım (8GB Kotalı)

Ekli dosyayı görüntüle 8211

Kaba bir hesap yapalım 825+90+250= 1.165 ve (%18+%5 = 23) 1163*0.23=268
ToPlam = 1165+268= 1.433 TL
Ben bu paraya 60 TL'den 24 ay sınırsız (50GB kotalı) interneti çatır çatır kullanır ve buna rağmen , "niye bu kadar pahalı ulen" diye ara ara hislenir ve hüzünlerim :D

Birde 75TL Aylık Ücret varmış onu unutmuşuz, onuda ekleyince etti mi sana 1.508 TL

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yazılanları gördükçe TTNET sonsuza kadar bu milleti yolmaya devam edecek ve bunu da göstere göstere yapacak diye düşündüm. :) Bizden hiç bir cacık olmaz. Büyük ihtimal yakında Türk Telekom satılır ve artık müstehak olduğuna emin olduğum milletime en büyük kazığını attıktan sonra da tası tarağı toplayıp gider bu ülkeden. Şu anda hizmet konusunda kasıtlı bir şekilde dibe inmeye devam ediyor; şikayetlerin en yükseldiği anda satışı yapılacak ve sonra sil baştan her şey eskiye dönecek ve bu muhabbet böyle ömürlük devam eder.

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Evde olmasada kamusal alan v.s gibi yerlerde kullanılabilir,denemek lazım.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
bunları Şirketler şantiyelerinde kullanıyorlar. Telefon hattı gelmeyen, telefon çekmeyen hatta elektriğin gelmediği yerlerde işçilerine internet hizmeti sunmak için kullanılıyor. Adamlar şnatiyeyi 15 gün bir yere 2 ay bir yere 1 ay başka yere kuruyor her gittikleri yere internet mi bağlattıracaklar?

Bireysel kullanıcılar için pahalı ama şirketler ve bu şirketlerde çalışan onlarca kişi için iyi bir çözüm...

SefaGurbuz60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanan var evet benim :) Sivas taraflarında adını vermek istemediğim bir firmada harita teknikeriyim ve şantiye içi ofis,ve kameralar için kullanıyoruz ama ben pek memnun değilim.Çok fazla verim alamıyoruz internetten.Birazda bulunduğum yerin arazi koşulları ağır (ruzgar,yağmur vs).bu sebeplerden dolayıda olabilir diyorum ama bilmiyorum.Daha 1.5 ay kullandık bakalım belki işler biraz daha yoğunlaşınca nasıl bir sonuç alacağız.

byjrsln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uydu haberleşme servisi kesintiye uğramaz. bu servis genellikle kesintisiz olduğu için şirketler ve kesinti durumunda sorun yaşamak istemeyen kurum ve kuruluşlar tarafından tercih edilir. ev kullanıcıları için fiyat tabikide pahalı gelecektir.

sdt2495

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece zenginlere hitap eden internetmi olur, biraz indirim yapsalarda bizde kullansak

mert2616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biraz once gorustum fırma ıle baglatmayı dusunuyordum onlıne oyun oynuyorsanız uzak durun 800ms ping var zaten kendılerıde durustce oyun oynuyorsanız tavsıye etmıyoruz dıyorlar onuda ayrıca taktır ettım

Son mesajlar