Türkiye'de kart kullanımında son durum ne?

Bu konuyu okuyanlar

ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Reaksiyon puanı
583
kart-kullanımı-.jpg

https://shiftdelete.net/turkiye-kart-kullanimi-artiyor
BKM'nin açıkladığı son verilere göre; Türkiye'de kart kullanımı geçtiğimiz yıllara göre artış gösterdi. Ülkemizde yerli kartlar olduğu kadar yabancı kartların da kullanımda artış yaşanıyor.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Kullanmasını bilene 10 numara bi kart.

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
yurtici veya yurtdisi alisverislerinde faturasiz hat'a benzer olan bir kredi karti kullaniyorum. diger süpermarket ve magazalar'da banka karti ile ödeme yapiyorum. En azindan faizli borc ödemekten kurtuluyorum ve bütceme göre alisveris yapmis oluyorum. Faturasiz hat'a benzer dedigim, kendi hesabimdan karta para yüklüyorum ve daha sonra ödüyorum.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Aynen kullana bilene düzenli ödeme yapa bile banka kartı da kk mükemmel bir seçenek ama alacak göz olup ödeyecek de neyse gelir olması lazım. Şahsen benim cüzdanım da nakit çok az miktar bulunur. Hatta ismi aklıma gelmedi ama ülkenin birinde tamamen normal para kullanımı bitmiş durum da. Üstelik devletten vergide kaçıramıyorlar kaç kişi bir kafeye oturup ödeme yapıp fiş alıyor ki ya da yemek yerken bakkaldan alışveriş yaparken

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Üzerimde asla nakit para taşımam sadece köye, yaylaya yani dağa taşa giderken üzerimde nakit taşırım. Kredi kartı bence çok büyük kolaylık kullanamayan insanlar yüzünden bazı harcamalardan taksit imkanı olmasa da çok işe yarıyor.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ayrıca şunu da eklemek isterim sağlık açısından da çok büyük artısı var para kaç kişinin eline deydi ne tür kişiler tarafından kullanıldı üzerinde ki mikroplar vs bunları bilmek mümkün değil