Turkcell vs Türk Telekom

Bu konuyu okuyanlar

Arrow.90

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Turkcell hattı kullanıyorum Nisan ayında taahhütüm bitiyor. Sizce Türk Telekom'a mı geçmeliyim yoksa Turkcell'de mi kalmalıyım?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Çok sık lokasyon değiştirmiyorsan ve merkezi bir konumda isen Turk Telekom kullan. Yok değilse Turkcell.

Ama şunu da belirteyim bazı bölgelerde Turkcell beni bile çileden çıkarıyor. O yüzden 3 farklı operatörü de kullanıyorum.

Arrow.90

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Çok sık lokasyon değiştirmiyorsan ve merkezi bir konumda isen Turk Telekom kullan. Yok değilse Turkcell.

Ama şunu da belirteyim bazı bölgelerde Turkcell beni bile çileden çıkarıyor. O yüzden 3 farklı operatörü de kullanıyorum.
Merkez de oturuyorum, birde Türk Telekom'da kampanyalar daha hesaplı Turkcell'e göre galiba?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Yani şöyle söyleyeyim. Benim kullandığım Turk Telekom paketi 10 gb internet 1000 dk her yöne görüşme ve 1000 sms. Fiyatı 39 lira ama bana hep 43-45 civarı geliyor bunu anlamış değilim çok da sorgulamadım doğrusu. Şimdi aynı hesabı diğer operatörlerde yapıp sen karar ver.

Arrow.90

Asistan
Reaksiyon puanı
40

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Tt müşteri hizmetleri kalitesi olarak alt yapı olarak kötü ama fiyat olarak çok iyi bulunduğun konum da iyi çekiyorsa geç

wlat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Türk telekomdan 1 ay önce kutulup turkcell lifecell e geçtim tavsiyem türktelekoma bulaşma lifecell e geç

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Tt müşteri hizmetleri kalitesi olarak alt yapı olarak kötü ama fiyat olarak çok iyi bulunduğun konum da iyi çekiyorsa geç
Alt yapı olarak dediğiniz doğru ama Müşteri Hizmetleri kalitesi olarak dediğinize katılmıyorum. Prime üyesiyim. Geçen gün yarım saatlik bir internet kesintisi yaşadım sorunu bildirdikten sonra hemen çözüldü. Telefonla ulaşamadıkları için ertesi gün teknik servis yetkileri eve kadar gelmişti sorun olup olmadığını teyit etmek için.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Alt yapı olarak dediğiniz doğru ama Müşteri Hizmetleri kalitesi olarak dediğinize katılmıyorum. Prime üyesiyim. Geçen gün yarım saatlik bir internet kesintisi yaşadım sorunu bildirdikten sonra hemen çözüldü. Telefonla ulaşamadıkları için ertesi gün teknik servis yetkileri eve kadar gelmişti sorun olup olmadığını teyit etmek için.
Vallahi demek ki senin şansına ya da bulunduğunuz konumda ilgililer ben çok aradığım için müşteri hizmetlerini ondan çok ağzım yandı tt şimdi önünden bile geçmek istemiyorum

Arrow.90

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Türk telekomdan 1 ay önce kutulup turkcell lifecell e geçtim tavsiyem türktelekoma bulaşma lifecell e geç
Lifecell e nasıl getirebilirim yeni sim kart falan mı veriyorlar?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yıllardan beni Türk Telekom (Avea) kullanıyorum bence gayet iyi. Son zamanlarda düzelttiler. Tarifeleri de uygun.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Sakın öyle bir hata yapma.Bende zamanında avea kullanıyordum evet fiyat olarak uygun fakat çekmiyo kardeşim kimse hikaye anlatmasın.Bigün arkadaşlarla balığa gittik Taraklıya ne internet çekti ne şebeke yanımda ki arkadaşımda Türkcell vardı adam çatır çatır telefon görüşmeside yaptı internetide kullandı o gün bugündür Türkcell kullanıyorum belki 20 lira fazla ödüyorum ama kafam rahat.Şebeke sorun değil zaten hep şehir merkezindeyim dağa bayıra gitmiyom deme gün gelir öyle bir yerde sıkıntı yaşarsın ki bi daha ömrün boyunca unutamazsın :) o yüzden şiddetle Türkcell e devam etmeni öneriyorum.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Bölgene bağlı.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Kal kal Türkcell güzel hediyeler dağıtıyor. Ama tarifeleri de zamladı. Bi taraftan iyi veriyor ama diğer taraftan iyi ittiriyor. Kullanıyoruz işte ne yapcaz.

Arrow.90

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Sakın öyle bir hata yapma.Bende zamanında avea kullanıyordum evet fiyat olarak uygun fakat çekmiyo kardeşim kimse hikaye anlatmasın.Bigün arkadaşlarla balığa gittik Taraklıya ne internet çekti ne şebeke yanımda ki arkadaşımda Türkcell vardı adam çatır çatır telefon görüşmeside yaptı internetide kullandı o gün bugündür Türkcell kullanıyorum belki 20 lira fazla ödüyorum ama kafam rahat.Şebeke sorun değil zaten hep şehir merkezindeyim dağa bayıra gitmiyom deme gün gelir öyle bir yerde sıkıntı yaşarsın ki bi daha ömrün boyunca unutamazsın :) o yüzden şiddetle Türkcell e devam etmeni öneriyorum.
Annemin telefonu Türk Telekom dağ başında 4.5G çok iyi çekiyor. Ama Turkcell 4.5G çekmiyor 3G çekiyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Turkcell daha iyi ama kapsama alanı olarak Turk telekom daha avantajlı