Turkcell T70 Kendimce UKT

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Katılım
6 Eyl 2016
Mesajlar
110
Beğeniler
10
Puanları
18
Konum
İstanbul
#1
Arkadaşlar telefon ilk başta bana Turkcell'den hediye olarak geldi.Yani para vererek aldığım bir cihaz değil.
Telefon Eylülün 20'si civarlarından geldi.Yeni telefon alacağım zamana kadar kullanayım diye çalıştırıp kullanmaya başladım.Bende bu zamana kadar başımdan geçenleri anlatacağım.
Şöyle bişey söylemeliyim ki söyleyeceklerimin çoğu olumsuz.Çünkü bu telefon 600 TL civarında bir telefon.O yüzden biraz kötü bir cihaz diyebilirim.
Şimdi ilk eksisi parmak izini çok tutuyor olması.Cihaz sadece siyah renk ile geliyor ve parmak izi biraz uzak mesafeden bile görülebiliyor.Ama gözlük bezi ile sildiğim için fazla belli olmuyordu ilk başta,ama artık gözlük bezi ile de silsem bile izler bir türlü geçmek bilmiyor.
Telefonun içine geliceksekte donanımsal bilgileri vermeyeceğim fazla,shiftdelete.net Youtube hesabından izlerseniz zaten inceleme videosunu.Ama şunu söylemeliyim ki Snapdrogon 210 koymasanız bile olurmuş diyebilirim.İşlemci bence çok kötü.Tamam günlük işleri görüyor fakat arada takılmalar oluyor.Facebook'ta aniden duraksıyor,uygulamayı kapatıyor.Zaten çoğu büyük oyunları oynatmıyor,FPS düşüşleri yaşatıyor o ayrı ama bazen küçük oyunlarda bile takıldığını görüyorum.Ama bu çok çok rastlıyacağınız bir durum değil.Arada sırada oluyor.
Kameraya gelecek olursak eh işte fena sonuçlar vermiyor.İdare eder bir kamerası var.Belkide artı olarak kameraların iyikliklerinden bahsedebiliriz.
Android 6.0 ile birlikte geliyor ki bu da bir artı olarak karşıma çıktı.Zaten daha yeni çıkmış bir cihaz,6.0 ile gelmesi beklenirdi.
Telefonun klavyesi bence oldukça kötü.Ben telefonda çok hızlı yazan biriyim.Bilgisayarda da öyle.Ama bir aya kadar yakın bir süre geçmesine rağmen telefonun klavyesinde hızlı yazamıyorum.Neden bilmiyorum ama eski telefonda 1 haftada alışmıştım,bunda alışamıyorum.
Şimdi aslında bu yazıyı yazmamın sebebi sadece birşeyden kaynaklı, o da düşmesi.O yüzden böyle detaylara girmeden anlatıyorum.Sadece ne kadar kötü bir kasasının olduğunu söyleyeceğim.
Telefon zaten plastik.Arkasına vurunca anlaşılıyor.Benim bundan 4 sene önce çıkmış Sony Xperia ARC S telefonum bile bundan daha güzeldi,öyle demeliyim.Onu bilerek elimden atıyordum,masadan fırlatıyordum hiçbirşey olmuyordu.Ama gel gelelim buna.
Dün gece,şarkı dinliyordum.Uykum geldi biraz uyudum.Uyandığımda telefonu elime alırken yere düştü.Düştüğü yerde eski tip böyle kalın halıya düştü.Düştüğü yerde dizime kadar gelen masaydı.İlk başta baktım sağına soluna hiçbirşey yoktu diye gördüm,tabi karanlıktaydım.Sabah uyandığımda telefonla uğraşırken bir baktım ki metal olarak yapılan yer(kesin orasıda metal görünümlü plastiktir) orasının açıldığını farkettim.Şimdi ise sadece para vermediğime şükrediyorum.Arkadaşlar benden size bir tavsiye,alıcaksınız kesinlikle Turkcell T70 almayın,aldırmayın.Biraz daha biriktirin daha iyisini alın.Ki bende bikaç aya böyle yapıcam.Yani bu telefonda geçireceğim daha bikaç ay daha var maalesef.Neyse arkadaşlar,bu yazıyı yazmamın sebebi sadece sizi bu konuda bilgilendirmektir.
 
Katılım
29 Eki 2016
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Aydın
#2
Ne kadar türkcell t70 kullanmasam da türkcell t60 kullanıcısıydım. Operatör telefonu olarak bakmadan ilk çıktığı sıralar özellikleri ve fiyatını beğenip almıştım. Memnunum. Yani demek istediğim "operatör telefonu alınmaz" dememek lazım. Fiyat performansı iyidir, alınır. Herşeyi göze alıp sadece wp kullanmak için t70 bile faturaya ek alınır. Alınır yani bazı telefonlar bazı durumlarda. Ama aynı fiyata ve performansa bi başka seçenek varsa pek bakmamak gerek. Ben t60 ı alırken m4 aqua ile arasında kalmıştım. T60 seçmemin nedeni m4 aqua nın 8gb lık hafızası ve sanal tuşlarının oluşuydu.
 
Katılım
6 Eyl 2016
Mesajlar
110
Beğeniler
10
Puanları
18
Konum
İstanbul
#3
Ben telefona tercih edilmez,berbat bu falan demiyorum.Sadece başka seçeneceklerin olduğunu ve başka seçeneklerininde tercih edilebileceğinden bahsettim.
 
Üst
stat counter