Turkcell T50 Turkcell (stock) Romu Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Merhaba arkadaşlar. Bu geceki konumuz orijinal T50 romuna dönmek. Aşağıdaki anlatımı uygulayarak İspanya romundan T50 romuna dönebilirsiniz. Tabi ki yine mic check farkıyla:mrgreen:

NOT: BU İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE SARJINIZ EN AZ %50 OLMALI. OLUŞABİLİCEK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE BU FORUM SAYFASI SORUMLU DEĞİLDİR.

Öncelikle aşağıdaki linkten Turkcel T50 romunu indirelim.

TIKLA

İçindeki update.zip dosyasını bilgisayarınıda herhangi bir yere çıkartın. Sonrasında aşağıdan diğer gerekli dosyamızı indirin.

TIKLA

içindeki klasörü yine bilgisayarda herhangi bir yere çıkartın. Daha sonra telefonu pc ye bağlayın. Telefonunuzdan geliştirici seçeneklerini açın. usb hata ayıklama modunu açın ve usb aygıt durumunu "sadece sarj et" olarak seçin. Bir uyarı gelirse her zaman izin ver diyin.

İndirdiğimiz platform tools klsörünü açın. Boş bir yere shift+sağtık yapın komut penceresini burda aç deyin. sırasıyla aşağıdaki kodları girin

@ADB
wait-for-device yaz Entera Bas
@ADB
reboot bootloader yaz Entera Bas
fastboot flash recovery recovery.img yaz entera bas

Kodu girdikten sonra okay writing falan yazıcak. Sonra telefonunuzu kapanana kadar power tuşuna basılı tutun ve ve tekrar açın.

Update.zip dosyamızı hafıza kartına direk atın. Sonra telefonu kapatın.Ses açma ve power tuşlarına aynı anda basılı tutun ekran geldiği anda elinizi çekin. Ekrana "apply update from virtual sdcard" yazısının olduğu ekran gelicek ses tuşlarıyla üstüne gelin. power tuşuyla seçin. Sonra update.zip dosyasının üstüne gelip power tuşuna basın. aşağı yes yazısına gelip tekrar power tuşuna basın. Kurulum başlıcaktır.

Kurulum sırasında yaklaşık 10 dk %25 te takılı kalıyor fakat korkmayın. Yükleme bir süre sonra devam ediyor.

Tüm işlemler bittiğinde reboot system now yazan yere atar sizi. power'a basın ve telin açılmasını bekleyin.

İlk açılış biraz uzun sürüyor endişelenmeyin açılıyor telefon :) Gerisi zaten kolay google hesabınızı ekliceksiniz felan.

Anlatım bana aittir. Herhangi bir sorununuzda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

mic check

Arkadaşlar Turkcell'in yeni verdiği güncellemelerle bazı dosyalar artık çöp oldu. Surekli hata alirsiniz. Yenilemeyi de düşünmüyorum. Bu konularla ilgili desteği tamamen bıraktım. Özel mesajla ulasanlarada cevap vermediğimi bilen vardır. Buradan da yazayım. T50 pismanliktir. Elinizden çıkarmaya bakın.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
linkleri facebook tan mı buldun :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
:D rom üstünde uğraşıyorum bende beyler yavaş yavaş 5.0.2 lollipop

by.yildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ispanya romundan stock roma dönerken assert failed : getprop (''ro.product.name'') == 'P892T50' hatası alıyorum. yardım edebilir misiniz

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
ispanya romundan stock roma dönerken assert failed : getprop (''ro.product.name'') == 'P892T50' hatası alıyorum. yardım edebilir misiniz
İlk mesajdaki adimlari dogru sekilde yaparsaniz hata almazsiniz.

by.yildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
komut penceresinde ''fastboot flash recovery recovery.img '' yazdığım zaman writing falan yazmıyo ama recovery moda giriyo romu yüklemeye çalıştığım zaman da ro.product.name hatasını veriyo yardım edebilme şansınız varsa çok sevinirim gerçekten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tekrar tekrar denememe rağmen bendede assert failed hatası alıyorum. Yardım edebilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mic check yanlışlıkla ispanya rom linkini vermişsin sanırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş yapıyorum ama hata veriyor 25'te herşeyi düzgün yaptığımıa %100 eminim yeniden yap deme.

Çı_LG_ıN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleyküm kardeş kaç kez aynısını yaptım ama yine olmuyor biraz ilerledi 24'ten sonra bu hatayı veriyor ve kapatıyor lütfen yardım et sistem uygulamalarını sildim root ile bilmeden geri getirmem lazım.

WV15qm.jpg

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Arkadaslar rom linkiyle ilgili bir sorun var. Direk link verdigimde sacma sapan biseyler oluyor yukarida oldugu gibi. Asagidaki linke girdiginizde download kismina gelin yaklasik 800mb boyutunda bir dosya var yanindaki mavi indir butonuna basin stock rom indirmesi baslicaktir.

http://www.ztedevice.com/support/smart_phone/cff04ef6-6005-416b-a630-cd488151ceea.html?type=software

Bu da platform tools

http://www.mediafire.com/download/zcptzrf09e5e4q8/platform-tools_T50.recovery.rar

[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] hocam bu linkleri ilk mesajdaki linklerle degistirirmisin rica etsem :)

Çı_LG_ıN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şansa bak bende aynısını indirmiştim dün ama mic check kardeş şu hatama çözüm biliyorsan lütfen acilen yardım eder misin? :(

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Şansa bak bende aynısını indirmiştim dün ama mic check kardeş şu hatama çözüm biliyorsan lütfen acilen yardım eder misin? :(
Recovery'i yukleyememissin. Usb driverlarini kontrol et ve dosyalari zipten cikar.

Çı_LG_ıN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Recovery'i yukleyememissin. Usb driverlarini kontrol et ve dosyalari zipten cikar.

Nereden kontrol edebilirim biraz yardım edebilir misin ve dosyaları ilk yaptığımda öyle yaptım yeni klasörün içine atıp hafızaya koydum ama öyle yapıncada yükleme gibi birşey yapmıyor hep klasörün içine giriyor.Şöyle mi yapmam lazım yoksa klasör yapmadan hafızaya mı atıcağım?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Nereden kontrol edebilirim biraz yardım edebilir misin ve dosyaları ilk yaptığımda öyle yaptım yeni klasörün içine atıp hafızaya koydum ama öyle yapıncada yükleme gibi birşey yapmıyor hep klasörün içine giriyor.Şöyle mi yapmam lazım yoksa klasör yapmadan hafızaya mı atıcağım?
Bilgisayarda komutlari girdiginizde nasil bir yazi cikiyor ss atarmisin

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Sen mic check farkıyla deyince aklıma [MENTION=43262]HARBİKIZ[/MENTION] geldi :) kulağı cinlasin :D

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
evet binlerce konu özellikle crack ve serial olarak......

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar FTM Moda aldıkdan sonra iki adet android driver soruyor ne yaptıysam tanıtamadım acil yardım lütfen

nightmareChild

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FTM moda aldıkdan sonra 2 adet android driver istiyor yardım lütfen XP-Win7 Fark etmez .