Turkcell T50 İspanya Rom Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Merhaba arkadaşlar. Ben mic check. aşağıda sizlere ispanyada satılan zte blade veg 4g telefonunun romunun nasıl kurulucağını anlatıcam.
Öncelikle romla ilgili kısa bir bilgi veriyim. Rom 4.4.2 kitkat romu ve saf android. Yani üzerinde herhangi bir oynama yok google nasıl verdiyse öyle. Tabi içinde bikaç uygulama geliyor fakat çok fazla değil.(en azından turkcell gibi teli taciz etmiyor) Herneyse kuruluma geçelim.

UYARI: TELEFONUNUZUN SARJI EN AZ %50 OLMALI. EĞER BU İŞLERDE ACEMİ İSENİZ PEK YANAŞMAYIN DERİM. AYRICA DOĞABİLİCEK SORUNLARDAN ŞAHSIM SORUMLU DEĞİLDİR.
Öncelikle romu indirelim.

link: http://www.ztedevices.com/support/s...e3c-400e-839c-3c35bd16f065.html?type=software

İndirdiğimiz dosyanın içinden "update.zip" dosyasını telefonunuzda boş bir klasöre çıkartın. Daha sonra aşağıdaki linkten diğer dosyaları indirin.

link: http://www.mediafire.com/download/jmbsw2722u75f30/platform-tools.rar

içindeki klasörü masaüstüne çıkartın. Telefonunuzdan geliştirici seçeneklerini açın. usb hata ayıklama modunu açın ve usb aygıt durumunu "sadece sarj et" olarak seçin. Bir uyarı gelirse her zaman izin ver diyin.

İndirdiğimiz platform tools klsörünü açın. Boş bir yere shift+sağtık yapın komut penceresini burda aç deyin. sırasıyla aşağıdaki kodları girin

@ADB wait-for-device yaz Entera Bas
@ADB reboot bootloader yaz Entera Bas
fastboot flash recovery recovery.img yaz entera bas

Kodu girdikten sonra okay writing falan yazıcak. Sonra telefonunuzu kapanana kadar power tuşuna basılı tutun ve ve tekrar açın. Boş klasöre attığınız update zip dosyasını telefonun anadizinine yani hafıza kartına direk atın ve telefonu kapatın. Ses açma ve power tuşlarına aynı anda basılı tutun ekran geldiği anda elinizi çekin. Ekrana "apply update from virtual sdcard" yazısının olduğu ekran gelicek ses tuşlarıyla üstüne gelin. power tuşuyla seçin. Sonra update.zip dosyasının üstüne gelip power tuşuna basın. aşağı yes yazısına gelip tekrar power tuşuna basın. Kurulum başlıcaktır.

Kurulum sırasında yaklaşık 10 dk %25 te takılı kalıyor fakat korkmayın. Yükleme bir süre sonra devam ediyor.

Tüm işlemler bittiğinde reboot system now yazan yere atar sizi. powera basın ve telin açılmasını bekleyin. En başta dil seçme yeri var Türkçe yi seçin ve işlemleri yapın. Telefonunuz kullanıma hazır :)

Anlatım tamamiyle bana aittir.
Herhangi bir sorununuzda aşağıdayım :)

İyi Günler.

--------------------

Romda ne gibi değişiklikler var biraz anlatıyım.

Saf 4.4.2 kitkat sürümü. Yani gereksiz türkcell uygulamaları yok ve çok stabil çalışıyor. Yazılım hataları giderilmiş kamerada odaklanma sorunu yok. pil yüzdesi ve fm radyosu bulunmakta. Telefonu çok zorladığım zaman bile boş ram 250-300 mb civarında oluyor. Gerçekten süper bir rom. Kurmanızı tavsiye ederim.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Eklemeyi unutmusum romdan birkac fotograf :)

900eaa3e1f1387707fc352633fe039e2.jpg

d33457b455326bdd9791e5cef3ddc1db.jpg

87f488ca1c83ed40fc98286e5c9477e3.jpg

cfbcab2f18a6524c54b63a7a59f877ca.jpg

psmstfrkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a kardeşim ispanyol romunu yüklemiştim herşey iyiydi. telefonu kapatı açtım bootloop oldu sürekli dönüyor birkere daha bu sorunla karşılaşmıştım fakat o zaman uptade.zip(rom) hafızadaydı recovery ye girip yüklediğimde düzelmişti. hafızadan update.zip i sildim..şimdi recovery ye girebiliyorum ama ordanda telefonun hafızasına ulaşamıyorum ulaşsam update.zip i yollayıp sorunu çözeceğim.. adb üzerinden yüklemeyi denedim romu installation aborted veriyor. bekleme süresinden galiba sence ne yapmalıyım
huh.gif
telefonun hafızasına nasıl erişebilirim bu durumda

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
S.a kardeşim ispanyol romunu yüklemiştim herşey iyiydi. telefonu kapatı açtım bootloop oldu sürekli dönüyor birkere daha bu sorunla karşılaşmıştım fakat o zaman uptade.zip(rom) hafızadaydı recovery ye girip yüklediğimde düzelmişti. hafızadan update.zip i sildim..şimdi recovery ye girebiliyorum ama ordanda telefonun hafızasına ulaşamıyorum ulaşsam update.zip i yollayıp sorunu çözeceğim.. adb üzerinden yüklemeyi denedim romu installation aborted veriyor. bekleme süresinden galiba sence ne yapmalıyım
huh.gif
telefonun hafızasına nasıl erişebilirim bu durumda
İnternette zte nin tum telefonlar icin uyumlu bir programi var. T50 brick telefonu acma diye yazarsaniz baska bir teknoloji forumunda anlatimi bulabilirsiniz burdan link veremiyorum. O programla telefonu ftm moduna alip yazilimi yukleyebilirsiniz.

psmstfrkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
özelden haberleşeim veyahut ben bu programı ne diye aratayım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir türlü beceremedim. yardımcı olabilecek kimse var mı?

suatkah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir türlü yapamadım. yardımcı olabilecek kimse varmı?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

cmd ekranda wait for device yazısı kalıyor. ilerleme yok.

okay writing yazısı hiç çıkmadı.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Açılmayan Turkcell T50 Telefonunuza aşağıdaki adımları takip ederek açabilirsiniz.*

Zte nin hazırlamış olduğu : Zte Upragede Tool Uygulamasını Bilgisayarımıza İndiriyoruz.*

Zte Upragade Tool :*http://bc.vc/MTiJHx

1: Programı Açıyoruz.*

http://i.hizliresim.com/pY6ymm.png

2: Telefonumuzu en az %50 şarj ediyoruz.*

http://i.hizliresim.com/pY6yj0.png

3: Telefonumuzu FTM Moduna Alıyoruz.*

http://i.hizliresim.com/MldNXN.png

4: USB ile Bilgisayarımıza Bağlıyoruz.*

http://i.hizliresim.com/3REr9A.png

5: Programa Dönüyoruz.*

http://i.hizliresim.com/vojkgv.png

Ve burdan da next dedikten sonra program telefonumuza uygun olan rom dosyasını indirip telefona aktarım formatlıyor.*

Telefonumuz yeniden başlayacak ve açılmayan brick olmuş Turkcell T50 telefonumuz kolay bi şekilde açılacaktır.*
[MENTION=432388]psmstfrkn[/MENTION]

suatkah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mic check benim soruma bir çözümünüz var mı?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
mic check benim soruma bir çözümünüz var mı?

Driverlari yukledinmi? Eger yuklemediysen pc ye baglan bolumunden suruculeri yukleyi sec. Pc de cikan zte yazilimini yukle ve tekrar dene.

suatkah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim fakat sürücüleri de yüklememe rağmen hala "waiting for device" ekranını geçmiyor.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
teşekkür ederim fakat sürücüleri de yüklememe rağmen hala "waiting for device" ekranını geçmiyor.
NOT : Yazdıklarımı Turkcell Logosundayken Yapmalısınız.

1-)Bilgisayarımızdan Aygıt Yöneticisi'ne Giriyoruz
2-)Aygıt Yöneticisi'nde Üzerinde ünlem olan Android'e sağ tıklıyoruz ''Sürücü Yazılımını Güncelleştir... '' e tıklıyoruz.
3-)Karşımıza 2 seçenek gelicek siz 2.yi yani : ''Sürücü Yazılımı İçin Bilgisayarımı Tara'' olanı seçiceksiniz.
4-)Sonra Aşağıda ''Bilgisayarımdaki Aygıt Sürücüleri Listesinden Seçmeme İzin Ver''e tıklayacaksınız.
5-)Karşımıza bir liste çıkacak ordan ''Android Device'' olanı bulacaksınız ve tıklayıp ileri diyeceksiniz.(2 tane Android Device Olabilir 1.sinde birşey yoksa 2.ye tıklayın)
5/1-)Eğer sadece ''Zte Handset'' çıkarsa üstten uyumlu donanımları gösterdeki tik'i kaldırıyoruz.
6-)Karşımıza tekrar bi yer çıkıcak işte Buradan ''Zte Device ADB Interface'' ye tıklayıp ileri diyeceksiniz.

Yonergeleri denermisin.

suatkah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mic check, çok teşekkür ederim. o aşamayı geçtim, şu anda yüklemeye başladı. inş. tamamlar...

fakess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
T50 si olan arkadaşlara kesinlikle öneriyorum. Farkı kullandıktan sonra anlayacaksınız.
emeğinize sağlık

emre0144

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
orjinal roma geri nasıl dönebiliriz update.zip direk yükleyerek olur mu ?

canga.prensi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ADB reboot bootloader yaz Entera Bas yaptıktan sonra telefon yeniden başlıyor ve öylece kalıyor :) Ne yapmalıyım abi :)

canga.prensi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
waiting for device diyor abi telefon açıldı :)

Abi teamviewer kuralımmı yardım etmek istersen :)

waiting for device diyor abi telefon açıldı teamviewer kuralımmı abi yardım etmek istersen :)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
waiting for device diyor abi telefon açıldı :)

Abi teamviewer kuralımmı yardım etmek istersen :)
Adimlari dogru sekilde yaparsan yapmasi cok kolay. Tekrar dene yapamazsan tw acariz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş navigasyon stununu nasıl şeffaf yapıcaz bi yardım et

Son mesajlar