Turkcell Superonline 20mbps Kadiköy İstanbul

Bu konuyu okuyanlar

omercii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Dün akşam Fiber internetime sonunda kavuştum. Kadiköy Sahrayıcedid'de oturuyorum ve şu anda nerdeyse tüm anlaşılan apartmanlara fiber internet verilmeye başlandı. 1 sene öncede bazı sitelere verilmeye başlanmıştı fakat onlar fiber kablo ile değil normal adsl kablosuyla veriliyormuş ve hızı en fazla 100 mbps oluyormuş. Eve gelen kablo gerçekten aşırı ince, Superonline personeli kurulumu yaparken kablonun saç teli inceliğinde olması gerçekten şaşırttı.. O ince kabloyu modemden önce başka bir cihaza taktı anladığım kadarıyla optik kabloyu ethernetı cevirmeye yarıyor. O ethernet kablosunuda normal bir modeme bağladı. Modeme istersek IP telefonuda bağlayabiliyoruz. Evdeki ttnet telefonuda Superonline'a geçirmeye düşünmüyo değilim. Şu anda paketim 20 mpbs sınırsız gerçi 50 GB'tan sonra 3 mbps hızına düşüyor. Normalde diğer ISP'lerde söylenen internetten çok daha düşük bir hız alınırken ben paketimden iki kat daha fazla hız alıyorum. Nerdeyse hep 40 mbps hızını görüyorum. Darısı diğer fiberlilerin başına :)

2403057859.png