Turkcell soruları alayim

Bu konuyu okuyanlar

ÖZGÖR ERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar
Turkcell'de Mağaza Müdürlüğü görevini yapıyorum kafanıza takılan aklınızın bir köşesinde olan sorularınızı paylaşırsanız cevaplamaktan mutluluk duyarım :)

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Turkcell ifşa bu doğrumu

1541865637410.png

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Tt'den bu ay sonu taahhüt bitince geçiceğim sizce 30 tl civarı internet kampanyalarındanda faydalanabileceğim en iyi turkcell seçeneği nedir?

Erdem Özgör

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tabiki ! bunun yanlış olma ihtimali söz konusu bile değil ^^ , 2018 Elçiler Zirvesi Kıbrıs'ta olacağı için bir çok elçi bu halde olabilir :) ^^

Komik paylaşımın için teşekkür ederim .

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tt'den bu ay sonu taahhüt bitince geçiceğim sizce 30 tl civarı internet kampanyalarındanda faydalanabileceğim en iyi turkcell seçeneği nedir?
30 TL üstünde daha iyi paket önerisinde bulunabilirim .
44 TL ile Lifecell Fırsat 5GB paketi sana tavsiyem olacaktır.
44 TL karşılığında ne alacağım diye soracak olursan öncelikle her yöne kullanabileceğin 750 DK + senin cep telefonunda kurulu olan '' BIP '' programı ile ''BIP'' kullanan kişiler ile sınırsız görüşme , bip kullanmayan kişileri BİP üzerinden aramaların için 1000DK ( ev telefonu 112 ,155 tuşlu telefonlar :) aramalara dahildir ). 1750DK+5GB her yöne kullanabileceğin bir internet , geçiş yaptığın için Turkcell servislerinde kullanacağın 50TL bir paycell parası ( sadece turkcell servislerinde geçerlidir ). Ve kullanımı kısıtlı alanlari belli 25GB internet peki nedir bu 25GB ?
TV+ uygulaması ise televizyon izlemelerin için geçerli 5GB internet
Fizy uygulaması ile dinleyeceğin müzikler için 5GB internet
Resim müzik video rehber gibi kişisel bilgilerini yedekleyeceğin uygulama olan lifebox için 5 GB internet
Sık Sık dergi okuman için Dergilik uygulamasında geçerli 5GB internet :) Yetti mi hayır ? :)
Yaani arama motoru ile yapacağın aramalar için geçerli 3 GB internet
Ve Facebook Twitter için kullanacağın 2 GB internet .

34TL ile sana önereceğin Turbo Yeni 3 GB paketi 500DK+3GB+1000SMS
Lifebook için 25GB veriliyor bu pakette , bip için de 1GB veriliyor :)

Son düzenleme:

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
aklıma takılan 4 soru var cevaplarsanız çok memnun kalırım
1) 2019 da akk/akn kalkacak peki 100 mgbts üstü hız veren paketler gelecek mi? 250? 500? upload hızı ne olacak?
2) e-sim türkiye ye ne zaman geliyor devlet bu konu hakkında ihale/toplantı ne zaman yapacak?
3) pos makinekerine 3g ne zaman gelecek ve mobil ödeme yöntemleri (apple samsung android pay) ne zaan gelecek? iki yeniliğin birbiri arasında bağlantı var mı?
4) avrupa dan iPhone XS aldım 2 tane hattı var(biri e-sim) iki imei birden pasaporta kaydedemiyorum henüz btk sistyeminde cihazın iki tane hattı olduğu gözükmüyor bu sorun ne zaman giderilecek?

bu sorular hem benim hem de tüm türkiye nin merakla beklediği sorular teorik olsa da duyumları paylaşabilir misiniz?

Son düzenleme:

nouma26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Eski abonelere bu yok sanırım.5 gb lifecell 50 tl tarifesindeyim.Aralikta bitecek.Ama tarifem 70 tl üstüne çıkmış.Öneriniz nedir?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
axess kartla otomatik TL yüklemeler niye iptal oldu? ne güzel her ay 20 TL yüklenirdi.

ÖZGÖR ERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sağolun 44'lük iyimiş :)
Rica ederim :)

aklıma takılan 4 soru var cevaplarsanız çok memnun kalırım
1) 2019 da akk/akn kalkacak peki 100 mgbts üstü hız veren paketler gelecek mi? 250? 500? upload hızı ne olacak?
2) e-sim türkiye ye ne zaman geliyor devlet bu konu hakkında ihale/toplantı ne zaman yapacak?
3) pos makinekerine 3g ne zaman gelecek ve mobil ödeme yöntemleri (apple samsung android pay) ne zaan gelecek? iki yeniliğin birbiri arasında bağlantı var mı?
4) avrupa dan iPhone XS aldım 2 tane hattı var(biri e-sim) iki imei birden pasaporta kaydedemiyorum henüz btk sistyeminde cihazın iki tane hattı olduğu gözükmüyor bu sorun ne zaman giderilecek?

bu sorular hem benim hem de tüm türkiye nin merakla beklediği sorular teorik olsa da duyumları paylaşabilir misiniz?

Öncelikle merhaba sorularınıza hem aldığım duyumlar hem de bildiğim kadarı ile cevaplamaya çalışacağım .
1-2018 sonu itibari 2019 başı AKN-AKK kaldırılıyor . Şuan normal şartlarda fiber olan bölgelerde 1000mbps hız verebiliyoruz upload konusunda ise fiberde çok etki edeceğini düşünmüyorum indirme ve yükleme hızları fiberde daha da güçlendirilicek mutlaka çünkü bir çok iş kurum firma indirmeden ziyade yükleme ile daha çok vakit geçiriyor ama bulunduğunuz lokasyon ve kullandığınız operatör buna çok etki eden bir durum.
Bu sorunun cevabı aslında biraz mantıkta yatıyor AKN-AKK nedir mantığı nedir sorusu aşırı yoğunluk olan sunucularda ani tıkanmaları önlemek adı altında daha önce yurt dışında uygulanan bir sistemdi ve bu yıllarca ülkemizde uygulandı. Gelişen alt yapı teknoloji sayesinde buna fiber için gerek olmadığını kanaatindeyim lakin adsl için aynı şeyi kendimce söyleyemiyorum bulunduğum ilçede şuan alt yapım 8 destekliyor ve 5-6 alıyorum bu çok üzücü bir durum.

2- E-sim uygulamasına gelirsek bu konuda bizim tarafımıza hiç bir şekilde bir bilgi gelmedi lakin sana bu olayı şu şekilde özetleyebilirim.
Yıllar önce ufak bir telefoncuda çalışıyorum sektör hayatımın ilk zamanları yurt dışından bir müşteri geldi hat almak istediğini söyledi tabiki dedim oturdum bilgisayarın başına hattı müşterimizin adına açtım gerekli işlemler bittikten sorna telefonunu rica ettim ve iphone 4/4s olan telefonu sanki ilk kez telefon görmüş gibi incelemeye başladım dikkatimi çekti bu telefonda bir sim kart takılacak yer yoktu dedim ben mi bulamadım sim kart yerini kadın tebessüm etti ve sim kart takılmıyor bunlarda e-sim var sistemden numara tanımlaması yapılması gerekiyor dedi çok şaşırdım ilk kez duydugum gördüğüm bir durumdu. İşin aslı yıllar öncesinden alt yapısı olan bir sistem bazı ülkelerde denendi test edildi şuan 2. hat olarak devreye alındı ülkemiz için biraz zaman isteyen bir durum özellikle operatörler çift sim telefon satmadıkları için bu cihazların imei akıbeti nasıl olur şuanlık beklemedeyiz :) .

3-Pos makinelerinde 3G sistemi zaten var sim kart üzerinden internet vs girilmesi yapılıyor aslında eksik hiç bir şey yok şuan kredi kartlarında temassız öde mantığının aynısı telefon üzerinden gerek NFC gerek farklı sistemler ile pos makinesine yaklaştır öde lakin en son aldığımız duyumlarda güvenlik sistemleri daha tam olarak buna hazır olmadığı gerekçesi ile ertelendi .

4-Öncelikle hayırlısı olsun normal şartlarda telefonun kutusunda 2 adet imei varsa kayıt ederken hiç bir sorun olmadan kayıt etmelisin bu durumu BTK ile görüşmesini sağladın mı ?

Eski abonelere bu yok sanırım.5 gb lifecell 50 tl tarifesindeyim.Aralikta bitecek.Ama tarifem 70 tl üstüne çıkmış.Öneriniz nedir?
tavsiyemiz farklı bir operatöre git gel yapmanız maalesef rekabet için gelen müşterilere kampanyalar her zaman daha farklı olabiliyor ...

axess kartla otomatik TL yüklemeler niye iptal oldu? ne güzel her ay 20 TL yüklenirdi.
Axess’ten Size Özel 25TL Chip-para Fırsatı!

Ay sonuna kadar; market, akaryakıt, giyim, elektronik, kozmetik veya herhangi bir yerde alışveriş yaparken Axess’inizi kullanın, toplam 100TL harcamanıza anında 25TL chip-para kazanın.

Kampanyadan faydalanmak için KATIL yazıp 4566’ya gönderin ya da Kampanyaya Katıl butonuna basın!

Unutmayın; chip-para demek, Axess işyerlerinde bedava alışveriş demek!

• Akbank T.A.Ş. kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
belirttiğim gibi kampanyalar bölgesel ve tarihsel olabiliyor ve iki taraf için de kampanya değiştirme saklama bitirme gibi haklar söz konusu olabiliyor bazı zamanlarda güncel kampanyaları takip etmenizi rica edeceğim.

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
E-sim konusunda yönetmeliğin çıkması gerekiyor. BTK bu konuda hazırlık yaptı diye biliyorum. Ama operatörlerin de istemesi şart.

Ben BTK'nın yerinde olsam numara taşıma olayını sınırlandırırım. Senede 3 ya da 5. İyice suistimal edilmeye başlandı. Ayrıca mevcut abonelere daha kıyak tarifelerin önünü açarım. Loyalty (sadakat) denilen bir olgu var.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Vodafone kullanıyorum Turcell faturalı hatta geçmeyi düşünüyorum cihaz kampanyası ne var elinizde şuan.

ÖZGÖR ERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
E-sim konusunda yönetmeliğin çıkması gerekiyor. BTK bu konuda hazırlık yaptı diye biliyorum. Ama operatörlerin de istemesi şart.

Ben BTK'nın yerinde olsam numara taşıma olayını sınırlandırırım. Senede 3 ya da 5. İyice suistimal edilmeye başlandı. Ayrıca mevcut abonelere daha kıyak tarifelerin önünü açarım. Loyalty (sadakat) denilen bir olgu var.
Düşüncen güzel mantıklı bir cümle kurmuşsun işin rengi değişiyor evet lakin hangi mantıkta bu şekilde ilerliyorlar orası muaama :) e-sim konusuna gelirsek çok fazla bilgim olmadığını belirttim operatörler çok yanaşacağını sanmıyorum böyle bir sisteme

Vodafone kullanıyorum Turcell faturalı hatta geçmeyi düşünüyorum cihaz kampanyası ne var elinizde şuan.
Cihaz kampanyaları için Turkcell Finansman A.Ş sizin tüm banka sicilinize ve karaliste olup olmadığınıza bakarak size bir limit tanımlaması yapıyor cihaz konusunda en sağlıklı bilgileri hatttınız geçtikten sonra alabilirsiniz . Normal telefonlar hakkında bilgi istiyorsanız turkcell.com.tr sayfasından inceleme yapmanızı tavsiye ederim ürün kalemi çok olduğu için tek tek burada anlatmam epey zor olur :)

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
balıklama atlayıp mayolarının ayak bileklerine indiğini görmeliler...
Yap Yap kanalında geçen konuşma...

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Turkcelle geçmeyin arkadaslar paragöz açtan başka bişey değil simdide hotspotu ucretli yapiyor insallah batarsin turkcell

Hayko1963

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Turkcell'de Mağaza Müdürlüğü görevini yapıyorum kafanıza takılan aklınızın bir köşesinde olan sorularınızı paylaşırsanız cevaplamaktan mutluluk duyarım :)
Türkcell ev interneti altyapısı dösüyormu ? bu sorundan magdurum

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Lifecell Hadi 3'lük paketini aldıktan sonra 2 hafta içerisinde 2. defa alındığında 3 TLye geliyor yani yaklaşık yarı fiyatına. Acaba 3-4-5. defalardaki alımlarda fiyat nasıl oluyor 3 TL olarak devam mı ediyor yoksa normal fiyatı olan 5 TL mi oluyor.