Türk Telekomda çalışıyorum sorularınız varsa alırım

Bu konuyu okuyanlar

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Ben TT ye geçen ay geçtiğim için paketleri daha avantajlı fiyata kullanabiliyorum mesela 40 liralık paketi son 30 gün içinde hattımı TT ye taşıdığım için 30 liraya kullanıyorum ancak hazır kart olduğum için bu böyle ne kadar sürer yani bir süre sonra bende 40 lira ödemeye başlayacak mıyım ? Paket ayrıntılarına baktım ama bunun hakkında bilgi göremedim.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
evett. tivibu sözde interneti yavaşlatmaz ama ne hikmetse ailem tivibuyu açtıklarında ping yükseliyor.. nasıl tesadüfse. ayrıca babam sormuş, yavaşlatır mı, diye. onlar da hayır demişler!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben TT ye geçen ay geçtiğim için paketleri daha avantajlı fiyata kullanabiliyorum mesela 40 liralık paketi son 30 gün içinde hattımı TT ye taşıdığım için 30 liraya kullanıyorum ancak hazır kart olduğum için bu böyle ne kadar sürer yani bir süre sonra bende 40 lira ödemeye başlayacak mıyım ? Paket ayrıntılarına baktım ama bunun hakkında bilgi göremedim.
emin ol bir kurnazlık yaparlar. biz eski müşteriyiz diye az kazıklamadılar vodafone geçtik.

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hep o pakette kalırsan fiyatı sabit olur.

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Teşekkürler. Benim bildiğim Telekomun eski tarifeleri bu şekilde yeni lansmanı yapılan hiç bir tarifesinde bu kurgu yok.
Onu demiyorum 2 soru var.
1. sorum
Türk Telekom Tarifesi olarak şöyle bir tarife var mı?
500 DK heryöne
500 sms her yöne
1Gb akn li 128kbps hız sınırlı 10 TL (ek paket)
1GB internet
1GB hediye internet
--------------
Toplam 18 TL tarife ve 10 TL akn li olan internet paketi
Bu paketlerin toplamı 28 Lira
ve ayrıca
10 TL akn li olan pakette Gece 2-8 arası kullanımlar internet paketinden düşmüyor. Mevcut paketin bitimi halinde hız sınırı kalkar.

2. sorum
Pttcell Türk Telekom alt yapısı kullanmasına rağmen Türk Telekom da neden aynı kaliteyi yakalayamıyorum. Bir örnek;
Türk telekom Download 1-9MBit iken
Pttcell Download 10-50MBit arası alabiliyorum.
Emin olmak için bugün de bu testi yaptım.

Böyle olunca aklıma 2 olasılık geliyor.
1. olasılık Baz istasyonunda Türk telekom kullanıcıları yoğun olduğu için interneti, atıyorum 100 kişi varsa 100 mbit hız 100 e bölünür. Ama aynı istasyonda pttcell kullanıcıları atıyorum yine 10 kişiyse 100mbit internet bu sefer 10 a bölünür. Böylece pttcell aboneleri daha yüksek hız alır.
2. olasılık farklı operatörlerin de baz istasyonlarını kullanıyor olabilir.

Aklıma başka bir şey gelmiyor. Kusura bakma aceleden yazmışım ondan olmuş sanırım.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Cevap 1- Aknli hiç bir tarife yok. 2014'ten sonra tüm tarifeleri aşımlı oldu. Çünkü herifler 92 kb hız ile bile 20 gb yiyordu :D
Bir dönem ev internetinde Superonline TT alt yapısın kullanmasına rağmen TT 16 mbit verirken süperonline 90 mbit hız veriyordu.
Telekom diyor ki ben müşterime az hız verip kazanırım. O sırada beni seçmeyenler Ptt'yi seçerse Turkcell- Vodafone'a geçmemiş olur orada yüksek hız veririm ki yine dolaylı yoldan bende kalmış olur. Yani az satması beklenen diğer hat şirketlerini biraz daha öne çıkartıyor ki dünya kadar alt yapı hattı var. Gözgözcell, gs mobile, trabzoncell, pocell, pttcell...

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Cevap 1- Aknli hiç bir tarife yok. 2014'ten sonra tüm tarifeleri aşımlı oldu. Çünkü herifler 92 kb hız ile bile 20 gb yiyordu :D
Bir dönem ev internetinde Superonline TT alt yapısın kullanmasına rağmen TT 16 mbit verirken süperonline 90 mbit hız veriyordu.
Telekom diyor ki ben müşterime az hız verip kazanırım. O sırada beni seçmeyenler Ptt'yi seçerse Turkcell- Vodafone'a geçmemiş olur orada yüksek hız veririm ki yine dolaylı yoldan bende kalmış olur. Yani az satması beklenen diğer hat şirketlerini biraz daha öne çıkartıyor ki dünya kadar alt yapı hattı var. Gözgözcell, gs mobile, trabzoncell, pocell, pttcell...
Bence 20GB yemesi normal. Şimdi bir internet sayfası bile 1-5mb arası iken günde 1000 safa açan birisini düşün 5GB. 1 kişi 1 günde 1GB normalde yer. En az 200 sayfa açtığını düşünürsek. Bunun oyunu var, steam güncellemeleri var, internet uygulamaları var, var oğlu var.. Pttcell AKN li paketteyim geçen ayki kullanımım 4.5G üzerinden 140GB SS atabilirim. Bizim burada alt yapı hayla 24mbps e kadar gibi komik bir rakam. Mobilden aldığım 2-4 katı. Sabit internet için mantık gerekli. Bir yerde 4.5G üzerinden 4 kata kadar hız bir yerde sabit ama 24mbit'e kadar. O gördüğümde istasyon o kadar uzak ki 18mbit alabiliyorum. Hız yükselse ping uçuyor ping düşürsem hız düşüyor. Orantılı. Gecikme süreleri 100ms geçebiliyor mobilde de zaten aynı. Biraz da bizim bina alt yapısı eski.
Yılbaşından sonra en az kota umarım 10GB olur. 4GB interneti babam bile 1 haftada bitiriyorum diyor. Ne yapıyorsun diye sorduğumda facebook da takılıyorum, araba fiyatları falan bakıyorum dedi. Video izlemiyorum dedi. Video izlese zaten 4-5 katı harcardı. Yeni nesil telefonlarda en az 1080p oynatıyor. 480p çamur gibi.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
2014 yılı için 20 GB diyorum. O dönemde 1 GB ateş pahası fiyatlara verilirken hız düşümü ile 20 GB-40 GB kullanmak büyük bir harcamaydı. Eski personel olduğum için bizlere 100GB internet paketli hatlar verilirdi. Hayvan gibi yerdim o hakları :D

bakkal77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam hattima tanimli 1 tane cihaz var.suanakdr faturalari aksatmadan odedim.yarin son odeme tarihli faturam var bu ay odiyemicem odersemde gec odicem yani.hatttada cihaz tanimli daha 16 ay var.taahut bozulur mu acaba cihaz bedelini isterlermi ? 1ay gecikmeye..

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Taahhüt bozulmaz. İçin rahat olsun. Suspend dönemi yani hattının çift yönlü kısıtlaması olması gerekir bu da +60 gün. +90 üzerindeyken cihaz bozulur. Senin son ödeme tarihin zaten yarınmış. Yarın+90 gün sonra cihazın bozulur. İçim rahat etsin.

Persona Non GRATA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende bir sey sorabilir miyo tt sil supur deki o sinirsiz dk tt arasindami

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Evet TT arasında. Her yöne veremez.

ysfgz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu tarifelerde indirim muhabbeti var TT da ne zaman olacak yada olacak mi

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Çekim bölgesel bir şey. 4.5G full kullanıyorum ben ev ve iş yerimde. Tarifelerde indirim tamamen şans eseri potansiyel riski yüksek olan müşterilere verilir. Sistem algoritması geniş bir elekten geçirip bunları belirler. Kimi müşteriye %50 indirip çıkarken kimine %10 bile verilmez. Burada senin 18 yıllık müşteri olmanda önemli olmaz. Uzun süredir kullanıyor olmak operatör için bir avantaj sayılmıyor çoğu zaman. Yakın zamanda yeni sistem geliyor bununla indirim alman mümkün olur. Ama taahhütün olmamalı.

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hocam ev internet paketimin süresi doluyor (Turkcell), şuan Turkcell bana 100gb kotalı (ev fiber alt yapılı) tarife için 70 TL önerdi. Ne dersiniz? Turk Telekom a geçmeli miyim? Daha iyi bir tarife alabilir miyim oradan?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
daimy2017 öncelikle evinin alt yapı hızlarını test et. 8 Mbit hız alacaksan değil 100 sana 200 GB kota verseler dahi bir işe yaramaz.

ysfgz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Enflasyon la mücadele kapsamında GSM operatörleri indirim yapacaklarını bildirmiş bu ne kadar bi indirim ve ne zaman geçerli olacak aslında ben onu sormustum

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Türk Telekom çakal. Yeni tarifelerde sadece %10 indirim yapacak.

ysfgz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yeni geçiş yapacağım vadafone dan bekliyeyim mi prime tarifeye gececegim

bakkal77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
2017de 1 adet cihaz almıstım.Şimdi kanunlar yine değişmiş galiba türk telekomda.2. cihaz veriyolarmı
şöyle bi açıklama var cihaz alımında 2.yi vermiyolarmı aynı tc ye @ÆSir

• Aynı TC kimlik numarası ile alınabilecek akıllı telefon, iPad Wifi 32 GB, iPad 32 GB(2018) ve Apple AirPods sayısı 2 (iki), tablet 1(bir) ve aksesuar 3(üç) adet ile sınırlıdır. İlk cihaz kontratının imzalanması üzerinden 30 gün içinde faydalanılan ikinci cihaz teklifleri TC Kimlik numarası bazında limitten düşmeyecektir. KKB sorgusu ile yapılan kontratlı satışlarda alınabilecek cihaz sayısı 1 (bir) adet ile sınırlıdır.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Artık yeni yönetmelikle verilecek cihaz sayısı bire düşürüldü ve 6 ay taksit sınırı getirildi. Bkz. Türk insanı sıkınca kızarıyor mu?

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bir şey soracağım, aras kargoda tt çalışanlarına özel indirim kodu var doğru mudur

yusuf_c1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teknoloji haber sitelerinde cep telefonu taksit sınırını delmek için farklı yöntemlere başvurulacağı yazıyor. Sizin böyle bi konudan haberiniz var mıdır? Bizi bilgilendirebilir misin?

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Şuan en uygun AKKsız ve sınırsız yalın internet paketleri neler var?

yaltunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hocam, telefon aracılığıyla internet başvurusu yaptım randevu oluşturuldu henüz evrak vs imzalamadım. İptal etsem oluyor mu ? Herhangi bir cezası var mıdır ?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
İmza atmadan kimse ceza yazamaz :) Oldu gülüm senin adına arayarak başvuru yapayım sen iptal et ceza öde. Et gitsin iptal.

Oflucrevv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam merhaba Turk telekom da akıllı cihaz yenileme ve taksit planlama sistemi hala devam etmekte mi ? Eğer devam ediyorsa her yetkili bayi de yapılıyor mu ?

bakkal77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam turk telekom galiba simdi 2.cihaz almak icin farkli bi secenek sunmus.benim 1 adet hattim ve 1 adet cihaz taahutum var.2.yi nasil alabilirim ?