Turk net alt yapı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

lordert

Asistan
ben ne diyorum sen ne diyon? daha doğru düzgün adsl veremediği yerler var 100mbps ve üstü için fiber şart ve vdslde de fiber var...
asıl sen ne diyorsun konu içinde diyorsunki 50 mpbs için fiber gerekli diger arkadas ve ben diyoruz vdslde bakırla 100 mpbs e kadar hız alınabiliyor diyoruz sen diyorsun palavra sonra yine diyorsun her yerde yok bende diyorum süperonlıne fiber de her yerde yok sonra kalkıp diyorsun izmirin her yerinde var bende diyorumki izmirin her yerinde var diye türkiye nin her yerinde olmuşmu oluyor süperonlıne fiber daha ne yazdıgını unutuyorsun konuda sonra bana diyorsun ki sen ne diyorsun diye

grezimonk

Profesör
fiberlik durumum yok aşırı bişe istemiyorum 100 mb olmasada olur 50 60 da yeter bana
100mbps kullanmadan olmasada olmaz demezdin... + 50mbps için VDSL kullanılabilir ama hat kontrolü olan iss ile... yeni tesisatla... 100mbps alabileceğiniz en yüksek hız olur ki oda VDSL2 ile... belki hızını arttırabilirler...

conqueror0640

Üyecik
Hattın vdsl2 ise Türknet'e sorunsuz taşırsın.TTnette max. kaç alabiliyorsun senin portttan..sorgulama yaptın mı?
türknetten yapınca bakır kablo yok diyor ama altyapısorgula diye bi site var ordan baktım 68 mb yazıo ve vdls2 modem de var üstüne birde fiber hattı döşendi

abrooke139

Üyecik
türknetten yapınca bakır kablo yok diyor ama altyapısorgula diye bi site var ordan baktım 68 mb yazıo ve vdls2 modem de var üstüne birde fiber hattı döşendi
Yan apartmanı sorguladın mı Turkne'ten..olur ya belki orası için port vardır..varsa hemen hemen aynı hızı verirler...Turknet de normal ücrete 35 mbps üstü vermiyor belki biliyorsundur...daha fazla hız için 15 TL fark istiyordu en son..hattı taşırsan 35 mbps rahat alırsın bence ama modem hat değerlerin de önemli...snr değeri çok düşükse değişir durum..

grezimonk

Profesör
sözleşmeleri dikkatli okuyun okumadan imzalamayın... isslergizli kota getirmiş diyorlar... kanıtlarıda var...

Sherlock.Holmes

Asistan
ADSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar bakır kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 16mbps ye kadar
VDSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 100mbps ye kadar
FİBER -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar fiber kablo geliyor ise 1000mbps ye kadar

1 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 40 saniye
350 Mb dosya: 47 dakika
700 Mb dosya: 1 saat 35 dakika
4,3 Gb dosya: 9 saat 45 dakika

5 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 8 saniye
350 Mb dosya: 9 dakika
700 Mb dosya: 19 dakika
4,3 Gb dosya: 1 saat 55 dakika

10 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 4 saniye
350 Mb dosya: 5 dakika
700 Mb dosya: 9 dakika
4,3 Gb dosya: 59 dakika

20 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: Anında
350 Mb dosya: 2 dakika
700 Mb dosya: 5 dakika
4,3 Gb dosya: 29 dakika

100 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 28 saniye
700 Mb dosya: 1 dakika
4,3 Gb dosya: 6 dakika

1000 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 3 saniye
700 Mb dosya: 6 saniye
4,3 Gb dosya: 38 saniye

Soru // bakır altyapı sorunu ne demek?
Cevap // Mahallenizde bulunan saha dolabında boş port yok demek yani o saha dolabını kullanan komut/işyeri yeni internet aboneliği verilemez fakat siz mevcut ttnet abonesi olduğunuz için zaten port sahibisiniz yani bu durum sizi etkilemez şuan mevcut hızınızın 24mbps olduğunu söylemişsiniz bu durum sahip olduğunuz port'un vdsl port'u olduğunu gösterir TurkNet geçiş talebinde bulunduğunuzda tarafınıza altta belirtiğim paketler sunulur bu paketlerden tercih ettiğinizi kullanabilirsiniz.

conqueror0640

Üyecik
ADSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar bakır kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 16mbps ye kadar
VDSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 100mbps ye kadar
FİBER -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar fiber kablo geliyor ise 1000mbps ye kadar

1 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 40 saniye
350 Mb dosya: 47 dakika
700 Mb dosya: 1 saat 35 dakika
4,3 Gb dosya: 9 saat 45 dakika

5 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 8 saniye
350 Mb dosya: 9 dakika
700 Mb dosya: 19 dakika
4,3 Gb dosya: 1 saat 55 dakika

10 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 4 saniye
350 Mb dosya: 5 dakika
700 Mb dosya: 9 dakika
4,3 Gb dosya: 59 dakika

20 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 2 dakika
700 Mb dosya: 5 dakika
4,3 Gb dosya: 29 dakika

100 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 28 saniye
700 Mb dosya: 1 dakika
4,3 Gb dosya: 6 dakika

1000 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 3 saniye
700 Mb dosya: 6 saniye
4,3 Gb dosya: 38 saniye

Soru // bakır altyapı sorunu ne demek?
Cevap //
Mahallenizde bulunan saha dolabında boş port yok demek yani o saha dolabını kullanan komut/işyeri yeni internet aboneliği verilemez fakat siz mevcut ttnet abonesi olduğunuz için zaten port sahibisiniz yani bu durum sizi etkilemez şuan mevcut hızınızın 24mbps olduğunu söylemişsiniz bu durum sahip olduğunuz port'un vdsl port'u olduğunu gösterir TurkNet geçiş talebinde bulunduğunuzda tarafınıza altta belirtiğim paketler sunulur bu paketlerden tercih ettiğinizi kullanabilirsiniz.

hmm bakalım tahattüt dolmadan taşıma yaparım olmazsa maksimum ne alırsam onu alırım

abrooke139

Üyecik
Ben zaten aynı şeyleri önceden yazdım beğeni falan yok..demek ki yardımcı olmak için uğraşmamak daha iyi

stat counter