Turk net alt yapı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Death Mark

Guru
Onursal Üye
bakır altyapı sorunu ne demek
Normalde internet kullanmadıysanız yaşadığınız apartmanda o zaman Turk Telekom İnternet altyapısı döşenmemiş demek istiyorlar. Eğer apartmanda başkalarının kullanmalarına rağmen diyorlarsa Turknet'in kendi altyapısı olmadığını izah ediyor olabilir. Böyle olduğu zaman zaten Turk Telekom'un hattından geliyor İnternet.

abrooke139

Üyecik
Türknet sorgulamada bu çıkıyorsa saha dolabında boş port kalmamıştır.1 dolu port boşalana kadar beklemelisiniz.

conqueror0640

Üyecik
benim internetim şuan ttnet 24 mb alıorum ama tahattüt bitince turknete geçince daha fazla alabilirim sistemde alt yapıda bakır tel yok diyor yani

wolkhy1903

Profesör
Gec türk nete ama sor deki fiber internet kullanicam. Bakalim ne cevap verecekler

abrooke139

Üyecik
fiber gerek 50mbps için bunun içinde vodofone,turkcell alman gerek...
VDSL2 ile bakır tel üzerinden 100 mbps ye kadar hız alınabilir.Sizin gösterdiğiniz düzenek sadece fiber üzerinden gelen internet için gerekli.Türknette çoğu eski kullanıcı 75 veya 100 mbps internet kullanıyor bakır tel üzerinden.
Arkadaşın durumu dediğim gibi port sorunu.. Boş port görünmüyor.Bir ara ben Türknet kullandığım halde benim adreste "...bakır altyapı olmadığından..." şeklinde uyarı çıkıyordu ama şimdi var görünüyor.Yani 1 port boşalmış.

Nasıl yani ! Forumlarda Ağustos 2017 öncesi Türknet'e abone olan ve VDSL2 bakır tel üzerinden 75-100 mbps internet kullanan birçok arkadaşım var.Şimdi 35 mbps vermelerinin nedeni tamamen port ücreti.Yoksa 75-100 mbps rahatlıkla verebilir.
her yerde yok o hızlar...

stat counter