Türk malı diye aldığım Venüs 5580 cihazının ısınma problemi var

Bu konuyu okuyanlar

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Türk malı diyerek, destek amaçlı aldığım Venüs 5580 cihazım, benden çok serviste duruyor, bundan 1 hafta önce cihazım Aşırı ısınma hatta kavrulma ve kapanma bir daha açılmama sorunlarından dolayı servise gitti dediklerine göre işlemci yanmış işlemciyi değiştirip bana tekrar gönderdiler, geldiği zaman bir sorun yoktu 2 gün önce elime geldi dün akşam telefonu kapattım, orijinal şarj aleti ile şarj a taktım, daha takar takmaz bir devre kokusu geldi yaptığı şeylerin aynısını yaptı, inanın Vestel bana telefon yerine çaycı göndermiş o ne ısıdır, adeta elimi yakıyordu mecaz değil cidden yakıyor, bu gün telefon tekrar servise gitti ve ben öğrenciyim, telefona her zaman ihtiyacım oluyor öğrenci olmasam bile ihtiyacım her zaman var, velhasıl telefon yine yabancı eller de, geldikten sonra bir an önce elden çıkartmam lazım bu cihazı, yoksa bana bela olacak, gider çaycı alırım daha iyi sonuçta ikisiz de bir o kadar sıcaklık veriyor, hayır ben bunu fark etmesem gece yangına sebep olabilir, keşke "Türk Malı" biraz daha kaliteli olsa, yanlış anlamayın bura da markayı kötülemiyorum.. ama neyse... Şikayet var da yonlarca yazı var bundan sonra Türk malı olsa bile almıyacam.. giderim yabancı alırım en azından böyle sorun epk olmuyor...

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Linç geliyor hazır ol. Savulun klavyeden ülke kurtaranlar geliyoooğr. :tearsofjoy:

Burak_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
%100 Türkiye üretimi olmadığından dolayı Türk Malı diye kullanıcılara pazarlamaya çalışan Türkiye firmalarına kesinlikle güvenmiyorum. Geçmiş olsun sorununuzun en kısa zamanda çözümlenmesi dileğiyle...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
1 yıl önce aldığım vestel 5580 telefonu şimdi satamıyorum, telefoncular almıyor, kaldı öyle duruyor, parada etmiyor ne edecem bilmiyorum. Şahsen kendime xiaomi redmi note 4 global aldım, 1000 tlye, bu fiyata bu kadar özelliği sığdıran firmaya helali hoş olsun cidden.

Aman sakın saçma sapan vestel,casper,vodafone,turkcell gibi dandirik telefonlardan almayın. Elinizde kalır benden demesi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o sadece casper alınmaz... Turkcell,vodofone telefonları ZTE marka.

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Linç geliyor hazır ol. Savulun klavyeden ülke kurtaranlar geliyoooğr. :tearsofjoy:
Bu forum da pek olacaklarını sanmıyorum, ama olursa da olsun Ülkeye en çok zarar onlar dan geliyor :D

%100 Türkiye üretimi olmadığından dolayı Türk Malı diye kullanıcılara pazarlamaya çalışan Türkiye firmalarına kesinlikle güvenmiyorum. Geçmiş olsun sorununuzun en kısa zamanda çözümlenmesi dileğiyle...
Çok teşekkür ederim, ağızımız yandı bir kere, yapacak bir şey yok, national geographic'de belgeselleri yapıldığında " Bu firma, kara tahta teknolojisini ileri taşıdı ! Akıllı tahtalar" denildi, ama çok az insan o firma nın sadece birleştirme ve dış çerçevesini yaptığını bilir, yoksa her şey ithal..

1 yıl önce aldığım vestel 5580 telefonu şimdi satamıyorum, telefoncular almıyor, kaldı öyle duruyor, parada etmiyor ne edecem bilmiyorum. Şahsen kendime xiaomi redmi note 4 global aldım, 1000 tlye, bu fiyata bu kadar özelliği sığdıran firmaya helali hoş olsun cidden.

Aman sakın saçma sapan vestel,casper,vodafone,turkcell gibi dandirik telefonlardan almayın. Elinizde kalır benden demesi.

Umarım elimde kalmaz, letgo dan vs alıcı bulabilirm sanırım, bir an önce kurtulmam lazım, İnsanlar zaten sadece operatörler de kolay taksit imkanı olduğu için oralar dan alıyor, parayı denkleştirip peşin almak en iyisi...

Ufak not : Başlığı değiştiren Mod. 5560 yazmış modeline ama 5580 Başlıkta sorun var, gerçi önceki başlıkta bir art niyet yoktu, neyse Hayırlı forumlar.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
"Türk malı diye aldığım" mı? Türk malları sorunsuz mu oluyor.

klavyedelikanlisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
geçmiş olsun kardeşim,Türk mali diye güvenme bazı firmalar yabancı pazarlamak için Türk malı diyorlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ya tamam, Vestel için kalitelidir, alın falan demiyorum; ama ısınma problemi diğer markalarda olmadı mı şimdiye kadar hiç? Apple da, Samsung da, Sony de, LG vs. diğerlerinde de yıllarca hep okumadık mı bu ısınma problemini? Niye yani bu defa ısınan bir Türk firması olunca hemen "Bizden adam olmaz" moduna geçiyoruz?

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Ya tamam, Vestel için kalitelidir, alın falan demiyorum; ama ısınma problemi diğer markalarda olmadı mı şimdiye kadar hiç? Apple da, Samsung da, Sony de, LG vs. diğerlerinde de yıllarca hep okumadık mı bu ısınma problemini? Niye yani bu defa ısınan bir Türk firması olunca hemen "Bizden adam olmaz" moduna geçiyoruz?

Şu an da bura da "Bizden adam olmaz" modunda olan yok, aynısı yabancı bir firma tarafından yapılsa ben yine aynı konuyu açardım, yabancı firmaları övme ya da yüceltme gibi bir derdim de yok, sorun şu telefon 2 kere gidiyor, ben mağdur oluyorum, ve aradan sadece 1 gün sonra cihaz tekrar tamie gidiyor, sorun bura da şimdi şarj aleti kablosu vs diyeceksiniz, umud ediyorum konuyu tam okumuşsunuzdur, yeni şarj aleti vs de aldım, Türk Malı adı altında gerçekten iyi ürünler var, ama Güvenüssü böyle olmamalı, bir ürünün tamirini tam şekilde yapmalılar, eğer yapamıyorlar ise yeni ürün temin etmeliler, Dediğim gibi Türk Malına bir garezim yok, Konuya zaman ayırdığınız için Teşekkür Ederim, Herkese Hayırlı Forumlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ısınma varsa bu Vestel'in değil cpuyu üretin kusuru...

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
ısınma varsa bu Vestel'in değil cpuyu üretin kusuru...
O açıdan düşünmedim belki o da olabilir, gerçi başlık ısınma diye yazılı Mod.'um sağ olsun Doğrusu Yanma, hani cidden yanma keşke derece ölçer olsaydı size derecesini gösterebilseydim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Şu an da bura da "Bizden adam olmaz" modunda olan yok,

Yeğenim ilk yazını okudum elbet, sen sadece Vestel adını vererek şikayet olmuş olsa idin mesele değildi, lakin işin içine Türk malı kavramını sokunca ben buna itiraz ettim işte. Hatta tam iki kez bu tanımı kullanmışsınız.

Phoique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Buna benzer olayım bir akrabam yaşadı telefonun markasını hatırlamıyorum ya casper ya da vestel markalı telefonu iyi güzel kullanıyordu 1 hafta sonra sebebi bilinmiyor hala daha anakartı yandı ve 500 lira mıydı 750 lira mı demiş ne garanti böyle saçmalık mı olur hayır daha telefon 1 haftalık nasıl yanıyor çöp oldu kısaca telefon böyle saçma sapan telefonlar almayın aldırmayın bazı insanların kötü dediği hatta dalga geçtiği telefon markalarını alın bunları almayın insanı üzüyor böyle durumlar...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
Sabah sabah iyi güldüm. Eline sağlık :D

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Sen ciddimisin ben dünya piyasasında adını sanını duyurduğumuz bir teknolojik ürünümüz yok Adamlar bu konuya yıllarını vermiş ar-ge çalışması yaparak bizimkiler işlemci çinden kamera sony den yazılım biryerimden mantığı var samsungun aynı fiyattaki ürünleri ısınmıyor sony de de öyle o ısınma dediğin beğenmediğim snapdragon işlemcisinden kaynaklıydı lg te g3 harici hiç bir telefonu abartı derecede ısınmıyor g4 orta g5 az g6 çok az adamlar ömürlerini harcayıp araştırıp birşey yapıyor şimdi türk malı bizden adam olmaz mı yoo olur ama nasıl araştırcaksın geliştirceksin milletle yarışabilcek seviyeye geleceksin öyleyse casper arkadaşın dediği gibi kaan dedikleri gibi zte vesayre çin markalarını getiriyor ismini kaan n1 felan koyuyorlar tamamen yerli diye hiç birşey yok hiçbir ülkede ama önemli yerlerini kendileri yapıyor en azından bu defa demene gelicek olursak ula sanki 50 yıldır üretiyoruz daha geliştirme arge olmadan olursa böyle olur bizim türklerde üretmek yok montajlamak var gelsin birleştirip satalım öylede oluyor tek memnun kaldığım şey vestelde mutfağa aldım 32inç tv ve uğurun derin dondurucusu kalanları yaramıyor malesef yüksek teknloji ürünleri üreten bir 2 şirketten fazlası yok apple ın sadece değeri türkiyenin değerinden fazla adamlar para vakit zaman herşeyini harcamış ilk ıphone mükemmelmiydi değildi ilk s1 s2 değildi. sen haklısın türk firması olunca bizden adam olmaz değil onda haklısın fakat ürettiğimiz hiçbirşey olmayınca hiçbir üründe türk malı yazmadığı için güvenemiyor insanlar türk malı saat aldın diyelim memnun kaldın buzdolabı aldın memnun kaldın ama farklı farklı markalardan o zaman insanların piyasaya güveni gelir. şuan hiçbirşey yok insanların güvenmesini bekliyorlar onu diyorum ben.
--- Gönderi Güncellendi ---
O açıdan düşünmedim belki o da olabilir, gerçi başlık ısınma diye yazılı Mod.'um sağ olsun Doğrusu Yanma, hani cidden yanma keşke derece ölçer olsaydı size derecesini gösterebilseydim.
Yanlız kusur cpu nun değil o cpuyu kullanan onlarca cihaz var lg k10 htc 628 reeder p11 lg x cam onlarda böyle bir sorun yok ? sadece cihaz cpu ram hafıza kameradan oluşmuyor bunu bilin samsung soğutmak için boru koyuyor içine ısınmıyor

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
@Charmander1903 bayağı sinirlendin haa :D Forumda neden pek yazmıyorsun anlamış oldum. Öfkeni kustun sanırım :D

Aynen kardeş Şuan elimde neredeyse 6 yılı aşkın Samsung Tab2 var. Bundan yazıyorum hani. Neredeyse 35 derece ısı algılıyor elimin sensörleri :D Konuyla alakası vamı yokmu bilmiyorum ama bir telefonu almadan önce araştırmak gerek. Sorunu nedir ne değildir internette başka birisi o cihazın sorununu görmüş mü hep araştırın alınca.

Bende destek olucam diye Azerbaycan malı olan Dandik KÜR markalı masaüstü PC alır mıyım? Elbette hayatımda almam kardeş.
Nedir ne değildir biliyorum çünkü.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu tamam, iyidir, kötüdür, adidir, montajdır falandır filandır... Bunu anladık... Da, peki bu konuyu açan arkadaşın telefonundan başka bir şikayet yahut toplu şikayetler falan olmuş mu? Hiç bunu soran, sual eden oldu mu? Mesela büyük firmaların telefonlarında Papua Yeni Gine'de bir sorun çıksa bütün teknoloji siteleri bunu haber yapıyor da bizde olan niye haber olmuyor? Mesela biz bunu sadece burada konu açan bir arkadaşın şahsi haberinden öğrendik, ama niye bu telefonlar hakkında başka bir yerde kimse müşteki olmadı, niye haber yapılmadı. Demem o ki başka bir haber olmadıkça haberinin sıhhatinden bile emin olamadaığımız bir arkadaşın şikayeti için bunca kıyamet koparmak adil midir?

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Yahu tamam, iyidir, kötüdür, adidir, montajdır falandır filandır... Bunu anladık... Da, peki bu konuyu açan arkadaşın telefonundan başka bir şikayet yahut toplu şikayetler falan olmuş mu? Hiç bunu soran, sual eden oldu mu? Mesela büyük firmaların telefonlarında Papua Yeni Gine'de bir sorun çıksa bütün teknoloji siteleri bunu haber yapıyor da bizde olan niye haber olmuyor? Mesela biz bunu sadece burada konu açan bir arkadaşın şahsi haberinden öğrendik, ama niye bu telefonlar hakkında başka bir yerde kimse müşteki olmadı, niye haber yapılmadı. Demem o ki başka bir haber olmadıkça haberinin sıhhatinden bile emin olamadaığımız bir arkadaşın şikayeti için bunca kıyamet koparmak adil midir?
Nedeni çok basit 1.si o büyük firmalar dediklerin samsung lg vesayre adamlar bir ürün çıkardımı bizim ülkemizin servisleri aksine hem arkasında duruyor reklamını gayrt iyi yapıyor zaten bilindik marka diyip insanlar alıyor şimdi 1000 tane telefon satıyor diyelim 10 tanesi böyle sorunlu çıktı diyelim o 10 kişide internete yazıyor ama kalan kişilerde bizde böyle birşey yok size denk gelmii diyor senin dediğin vestel ise değil reklam yapmak servisi arkasında durmuyor telefonun modelini ilk defa duyuyordum düne kadar telefon 10 tane satıyor 10 da 1-2 si sorunlu çıkıyor onlarda yazıyor şimdi oranla bakayım matematikle biri 1000 de 10 çıkartıyor %1 oluyor kusuru öbürü 10 da 2-3 yani %20-30 çıkma olasılığı var ama satsa onunda oranı sabit birşekilde kalabilir 1000 tanede 200 ü sorunlu olabilir bilemeyiz tamam kardeşim bu sorunlu deyipte niye servisi arkasında duruyor şimdi lg türkiye burda destek
Durmuyor ama avrupada kendi ülkesinde hem yasalarla hem de firmasına zarar gelmesin diye köpek gibi arkasında duruyor bizim ülkede o konularda müşterinin tüketicinin hakkı olmadığı için seni devlet süründürüyor 2-3 ay thh heyeti ile hadi diyelim samsungun sadece g.kore servisi mükemmel yerli malı diye burdada dediğine göre vestel yerli malı ürünün arkasında durmuypr ki adam ticari amaçlı sadece üretiyor.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Başımıza ne geliyorsa kraldan çok kralcılar yüzünden geliyo. Adam duygu sömürüsüyle üç kuruşluk cihazlara beş kuruş alıp enayi yerine koyuyo sorun çıksa muhatap bulamıyorsun ama bu dandik ürünleri ölümüne savunan bir boş laf kitleside hep mevcut.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ama bu dandik ürünleri ölümüne savunan bir boş laf kitleside hep mevcut.

Sevdiğıim bir arkadaştın lakin bu ifadeyi sana hiç yakıştıramadım karizma kardeşim. Belli ki yazdıklarımı okumamışsın yahut okuyup anlamamışsın. Zira ben VESTEL'in cihazını övmedim, savunmadım. Samsung kullanıcısıyım uzun yıllardır... Vestel'in telefonunu yolda bulsam alıp cebime koymam, lakin ben birilerinin haksızlık yapmasını istemem, tahammül edemem buna. Adil olunmasını isterim, başka bir amacım yoktur benim. Kal sağlıcakla.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
:D Türk malı olunca böyle oluyor telefonun kesin şimdi ısı borulu soğutma sistemi yoktur
--- Gönderi Güncellendi ---
Vestel'in şimdiki telefonlarını alırsanız bir süre sonra elinizde çöp olarak kalabilir o firma televizyon beyaz eşya firması

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
suc sizde arkadasim turk mali diye 5 kurus etmez telefonlara para veriyorsunuz.Hadi paraniz gitsin onemli degil ama saglik gittimi bir daha gelmez.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Biz Türk malı isterken, istediğimiz şey bu değildi.

İstediğimiz şey, dünya çapında global satışlar yapabilen, (misal dünya çapında başarılı olan futbolcular gibi) kaliteli, yerli montaj değil ama gerçekten yazılımıyla ve donanımıyla gücünün yettiği kadar yerli üretim yapan, asgari ücretle amele gibi çalıştıran değil, profesyonel mühendisler çalıştıran ve eğiten, 3 liraya Çin'den aldığı malı damgalayıp 6 liraya satan değil, yüksek vizyon ve misyona sahip bir firma idi.

Vestel, ilk sahibi Asil Nadir zamanında belki bunlara az ya da çok veya en azından gücü yettiğince sahip ve ilerlemekteydi şimdi ise öyle bir noktaya geldi ki hem manevi olarak (üst üste üretilen kalitesiz ürünlerin insanlarda oluşturduğu biz yapamıyoruz algısı) hem de maddi olarak (hak etmediği halde aldığı teşvikler, hibeler, vergi indirimleri ve hatta diğer firmalara yaptırılan ekstra vergiler) bu ülkeye zarar verecek noktaya geldi.

Vestel
Made In China
249a9d540898a4116a6a02ca0c23a86a.jpg

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Biz Türk malı isterken, istediğimiz şey bu değildi.

İstediğimiz şey, dünya çapında global satışlar yapabilen, (misal dünya çapında başarılı olan futbolcular gibi) kaliteli, yerli montaj değil ama gerçekten yazılımıyla ve donanımıyla gücünün yettiği kadar yerli üretim yapan, asgari ücretle amele gibi çalıştıran değil, profesyonel mühendisler çalıştıran ve eğiten, 3 liraya Çin'den aldığı malı damgalayıp 6 liraya satan değil, yüksek vizyon ve misyona sahip bir firma idi.

Vestel, ilk sahibi Asil Nadir zamanında belki bunlara az ya da çok veya en azından gücü yettiğince sahip ve ilerlemekteydi şimdi ise öyle bir noktaya geldi ki hem manevi olarak (üst üste üretilen kalitesiz ürünlerin insanlarda oluşturduğu biz yapamıyoruz algısı) hem de maddi olarak (hak etmediği halde aldığı teşvikler, hibeler, vergi indirimleri ve hatta diğer firmalara yaptırılan ekstra vergiler) bu ülkeye zarar verecek noktaya geldi.

Vestel
Made In China
249a9d540898a4116a6a02ca0c23a86a.jpg

Al işte ondan sonra %100 yerli diye satmaya kalkışırlar bu arada hangi modelin pili bu?