Türk malı diye aldığım Venüs 5580 cihazının ısınma problemi var

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Yahu tamam, iyidir, kötüdür, adidir, montajdır falandır filandır... Bunu anladık... Da, peki bu konuyu açan arkadaşın telefonundan başka bir şikayet yahut toplu şikayetler falan olmuş mu? Hiç bunu soran, sual eden oldu mu? Mesela büyük firmaların telefonlarında Papua Yeni Gine'de bir sorun çıksa bütün teknoloji siteleri bunu haber yapıyor da bizde olan niye haber olmuyor? Mesela biz bunu sadece burada konu açan bir arkadaşın şahsi haberinden öğrendik, ama niye bu telefonlar hakkında başka bir yerde kimse müşteki olmadı, niye haber yapılmadı. Demem o ki başka bir haber olmadıkça haberinin sıhhatinden bile emin olamadaığımız bir arkadaşın şikayeti için bunca kıyamet koparmak adil midir?

Yahu tamam, iyidir, kötüdür, adidir, montajdır falandır filandır... Bunu anladık... Da, peki bu konuyu açan arkadaşın telefonundan başka bir şikayet yahut toplu şikayetler falan olmuş mu? Hiç bunu soran, sual eden oldu mu? Mesela büyük firmaların telefonlarında Papua Yeni Gine'de bir sorun çıksa bütün teknoloji siteleri bunu haber yapıyor da bizde olan niye haber olmuyor? Mesela biz bunu sadece burada konu açan bir arkadaşın şahsi haberinden öğrendik, ama niye bu telefonlar hakkında başka bir yerde kimse müşteki olmadı, niye haber yapılmadı. Demem o ki başka bir haber olmadıkça haberinin sıhhatinden bile emin olamadaığımız bir arkadaşın şikayeti için bunca kıyamet koparmak adil midir?
Nedeni çok basit 1.si o büyük firmalar dediklerin samsung lg vesayre adamlar bir ürün çıkardımı bizim ülkemizin servisleri aksine hem arkasında duruyor reklamını gayrt iyi yapıyor zaten bilindik marka diyip insanlar alıyor şimdi 1000 tane telefon satıyor diyelim 10 tanesi böyle sorunlu çıktı diyelim o 10 kişide internete yazıyor ama kalan kişilerde bizde böyle birşey yok size denk gelmii diyor senin dediğin vestel ise değil reklam yapmak servisi arkasında durmuyor telefonun modelini ilk defa duyuyordum düne kadar telefon 10 tane satıyor 10 da 1-2 si sorunlu çıkıyor onlarda yazıyor şimdi oranla bakayım matematikle biri 1000 de 10 çıkartıyor %1 oluyor kusuru öbürü 10 da 2-3 yani %20-30 çıkma olasılığı var ama satsa onunda oranı sabit birşekilde kalabilir 1000 tanede 200 ü sorunlu olabilir bilemeyiz tamam kardeşim bu sorunlu deyipte niye servisi arkasında duruyor şimdi lg türkiye burda destek
Durmuyor ama avrupada kendi ülkesinde hem yasalarla hem de firmasına zarar gelmesin diye köpek gibi arkasında duruyor bizim ülkede o konularda müşterinin tüketicinin hakkı olmadığı için seni devlet süründürüyor 2-3 ay thh heyeti ile hadi diyelim samsungun sadece g.kore servisi mükemmel yerli malı diye burdada dediğine göre vestel yerli malı ürünün arkasında durmuypr ki adam ticari amaçlı sadece üretiyor.

Başımıza ne geliyorsa kraldan çok kralcılar yüzünden geliyo. Adam duygu sömürüsüyle üç kuruşluk cihazlara beş kuruş alıp enayi yerine koyuyo sorun çıksa muhatap bulamıyorsun ama bu dandik ürünleri ölümüne savunan bir boş laf kitleside hep mevcut.

ama bu dandik ürünleri ölümüne savunan bir boş laf kitleside hep mevcut.
Sevdiğıim bir arkadaştın lakin bu ifadeyi sana hiç yakıştıramadım karizma kardeşim. Belli ki yazdıklarımı okumamışsın yahut okuyup anlamamışsın. Zira ben VESTEL'in cihazını övmedim, savunmadım. Samsung kullanıcısıyım uzun yıllardır... Vestel'in telefonunu yolda bulsam alıp cebime koymam, lakin ben birilerinin haksızlık yapmasını istemem, tahammül edemem buna. Adil olunmasını isterim, başka bir amacım yoktur benim. Kal sağlıcakla.

Death Mark

Legendary
Yönetici
Moderatör
:D Türk malı olunca böyle oluyor telefonun kesin şimdi ısı borulu soğutma sistemi yoktur
--- Gönderi Güncellendi ---
Vestel'in şimdiki telefonlarını alırsanız bir süre sonra elinizde çöp olarak kalabilir o firma televizyon beyaz eşya firması

suc sizde arkadasim turk mali diye 5 kurus etmez telefonlara para veriyorsunuz.Hadi paraniz gitsin onemli degil ama saglik gittimi bir daha gelmez.

Biz Türk malı isterken, istediğimiz şey bu değildi.

İstediğimiz şey, dünya çapında global satışlar yapabilen, (misal dünya çapında başarılı olan futbolcular gibi) kaliteli, yerli montaj değil ama gerçekten yazılımıyla ve donanımıyla gücünün yettiği kadar yerli üretim yapan, asgari ücretle amele gibi çalıştıran değil, profesyonel mühendisler çalıştıran ve eğiten, 3 liraya Çin'den aldığı malı damgalayıp 6 liraya satan değil, yüksek vizyon ve misyona sahip bir firma idi.

Vestel, ilk sahibi Asil Nadir zamanında belki bunlara az ya da çok veya en azından gücü yettiğince sahip ve ilerlemekteydi şimdi ise öyle bir noktaya geldi ki hem manevi olarak (üst üste üretilen kalitesiz ürünlerin insanlarda oluşturduğu biz yapamıyoruz algısı) hem de maddi olarak (hak etmediği halde aldığı teşvikler, hibeler, vergi indirimleri ve hatta diğer firmalara yaptırılan ekstra vergiler) bu ülkeye zarar verecek noktaya geldi.

Vestel
Made In China

Death Mark

Legendary
Yönetici
Moderatör
Biz Türk malı isterken, istediğimiz şey bu değildi.

İstediğimiz şey, dünya çapında global satışlar yapabilen, (misal dünya çapında başarılı olan futbolcular gibi) kaliteli, yerli montaj değil ama gerçekten yazılımıyla ve donanımıyla gücünün yettiği kadar yerli üretim yapan, asgari ücretle amele gibi çalıştıran değil, profesyonel mühendisler çalıştıran ve eğiten, 3 liraya Çin'den aldığı malı damgalayıp 6 liraya satan değil, yüksek vizyon ve misyona sahip bir firma idi.

Vestel, ilk sahibi Asil Nadir zamanında belki bunlara az ya da çok veya en azından gücü yettiğince sahip ve ilerlemekteydi şimdi ise öyle bir noktaya geldi ki hem manevi olarak (üst üste üretilen kalitesiz ürünlerin insanlarda oluşturduğu biz yapamıyoruz algısı) hem de maddi olarak (hak etmediği halde aldığı teşvikler, hibeler, vergi indirimleri ve hatta diğer firmalara yaptırılan ekstra vergiler) bu ülkeye zarar verecek noktaya geldi.

Vestel
Made In China

Al işte ondan sonra %100 yerli diye satmaya kalkışırlar bu arada hangi modelin pili bu?

silah üretimi dışı pek beceremiyoruz.zaten biz yapmadık %30'u falan yerlidir.GURURLA YERLİ diyorlar birde.bu arada bu fuarlarda vestel var ne güzel göğsümüz filan kabarıyor ama inşallah telefonları koymamıştırlar.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Sony, HTC, Xiaomi, OnePlus ve diğer çoğu telefon firması işlemcileri kendileri üretmiyorlar genelde Snapdragon işlemcileri kullanıyorlar.
Kamerada da bazı firmalar Sony, Samsung ya da Leica lens kullanıyorlar.
Yani hiçbiri telefonun her parçasını %100 kendi üretmiyor.
Varsa telefonun bütün parçalarını %100 kendisi üreten bir firma, söyleyin de bilgimiz artsın. :)
Ha. Yanlış anlaşılma olmasın. Ben burada hiçbir firmayı ne övüyorum ne de gömüyorum. Ona göre! :)

Son düzenleme:
çinde fabrikası var suçmu oldu?
Bak bide ordan İşçi maaşları az diye parayı kırıyorlar. Hem işçilerden maaş kırpıp İşçilerine geçiriyorlar, hemde ürettiği cihaz sorunlu olsun Kullanıcıya geçiriyorlar, Hem ürettiği cihazın maaliyeti düşük olsun gene kullanıcıya geçiriyorlar, + Sorun yaşandı mı Gine olan kullanıcıya oluyor masraf masraf dalıyca.

ondan benim fabrikam yok olsa maaşları ikramiyeleri derken batmışım...
benim gibi bonkör olmalılar ama değiller...

1 yıl önce aldığım vestel 5580 telefonu şimdi satamıyorum, telefoncular almıyor, kaldı öyle duruyor, parada etmiyor ne edecem bilmiyorum. Şahsen kendime xiaomi redmi note 4 global aldım, 1000 tlye, bu fiyata bu kadar özelliği sığdıran firmaya helali hoş olsun cidden.

Aman sakın saçma sapan vestel,casper,vodafone,turkcell gibi dandirik telefonlardan almayın. Elinizde kalır benden demesi.
100 TL vereyim :D

silah üretimi dışı pek beceremiyoruz.zaten biz yapmadık %30'u falan yerlidir.GURURLA YERLİ diyorlar birde.bu arada bu fuarlarda vestel var ne güzel göğsümüz filan kabarıyor ama inşallah telefonları koymamıştırlar.
Silah üretimi dediğin silah mpt diyorsan milletin 70-80 sene sönce çıkardığı ak-47 ile kıyaslanıyor ondan iyi deniyor 80 sene sonra tabi çıkarırsan daha iyi olur Cumhurbaşkanı kendi diyor amerikayla anlaştık akıllı mermi alıcaz demek ki mermi bile üretemiyoruz uçak desen bile f-35 f-22 raptor ve aşığı olduğum sukhoi su-35 ler sukhoi-pak fa lar dünya teknolojileri f-35 i sayma o sorunlu biraz uçak uçarken istop ediyor resmen :D havada :D biz daha f-16 mız var f-16 lar dünyayı yıktı :D sanki yerli uçak :D o altay tankı vesayre dedikleri motoru patentleri vesayre kimin baksınlar kalıbı alıp üretince yerli malı olduğunu bilmiyordum ben yani böyle bir kural varsa yerli deniz altımız kendimiz yok hepsi alman patenti ile üretiyor yani silahımızda yok gibi ve silahların yazılımı da aynı şekilde bu ülkelere ait ırak savaşında amerikan uçaklarına karşı ırak hiçbirşey yapamadı uçakları var ee kalkamıyor ki bizim uçak onlar kaldırtmıyoruz diyor değil uçağı uçurmak yerden kaldıramadılar milyon dolar verdiğin uçak amerika ve müttefiklerine karşı hiç birşey yapamıyor.
Sony, HTC, Xiaomi, OnePlus ve diğer çoğu telefon firması işlemcileri kendileri üretmiyorlar genelde Snapdragon işlemcileri kullanıyorlar.
Kamerada da bazı firmalar Sony, Samsung ya da Leica lens kullanıyorlar.
Yani hiçbiri telefonun her parçasını %100 kendi üretmiyor.
Varsa telefonun bütün parçalarını %100 kendisi üreten bir firma, söyleyin de bilgimiz artsın. :)
Ha. Yanlış anlaşılma olmasın. Ben burada hiçbir firmayı ne övüyorum ne de gömüyorum. Ona göre! :)
Mümkün değil herbokolog olur o zaman biz onu istemiyoruz ki ürettiği birşey olsun istiyoruz önemli bir yerini prim yapan bir yerini üretsin o da yok :D

Silah üretimi dediğin silah mpt diyorsan milletin 70-80 sene sönce çıkardığı ak-47 ile kıyaslanıyor ondan iyi deniyor 80 sene sonra tabi çıkarırsan daha iyi olur Cumhurbaşkanı kendi diyor amerikayla anlaştık akıllı mermi alıcaz demek ki mermi bile üretemiyoruz uçak desen bile f-35 f-22 raptor ve aşığı olduğum sukhoi su-35 ler sukhoi-pak fa lar dünya teknolojileri f-35 i sayma o sorunlu biraz uçak uçarken istop ediyor resmen :D havada :D biz daha f-16 mız var f-16 lar dünyayı yıktı :D sanki yerli uçak :D o altay tankı vesayre dedikleri motoru patentleri vesayre kimin baksınlar kalıbı alıp üretince yerli malı olduğunu bilmiyordum ben yani böyle bir kural varsa yerli deniz altımız kendimiz yok hepsi alman patenti ile üretiyor yani silahımızda yok gibi ve silahların yazılımı da aynı şekilde bu ülkelere ait ırak savaşında amerikan uçaklarına karşı ırak hiçbirşey yapamadı uçakları var ee kalkamıyor ki bizim uçak onlar kaldırtmıyoruz diyor değil uçağı uçurmak yerden kaldıramadılar milyon dolar verdiğin uçak amerika ve müttefiklerine karşı hiç birşey yapamıyor.

Mümkün değil herbokolog olur o zaman biz onu istemiyoruz ki ürettiği birşey olsun istiyoruz önemli bir yerini prim yapan bir yerini üretsin o da yok :D
yok hocam aselsan gayet güzel işler çıkarıyor.yerli silah üretimini beğeniyorum.ama biz sialh değil telefon kullanıyoruz bir işimize yaramıyor.

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
Mustafablci Vestel 10