Türk malı diye aldığım Venüs 5580 cihazının ısınma problemi var

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Türk malı diyerek, destek amaçlı aldığım Venüs 5580 cihazım, benden çok serviste duruyor, bundan 1 hafta önce cihazım Aşırı ısınma hatta kavrulma ve kapanma bir daha açılmama sorunlarından dolayı servise gitti dediklerine göre işlemci yanmış işlemciyi değiştirip bana tekrar gönderdiler, geldiği zaman bir sorun yoktu 2 gün önce elime geldi dün akşam telefonu kapattım, orijinal şarj aleti ile şarj a taktım, daha takar takmaz bir devre kokusu geldi yaptığı şeylerin aynısını yaptı, inanın Vestel bana telefon yerine çaycı göndermiş o ne ısıdır, adeta elimi yakıyordu mecaz değil cidden yakıyor, bu gün telefon tekrar servise gitti ve ben öğrenciyim, telefona her zaman ihtiyacım oluyor öğrenci olmasam bile ihtiyacım her zaman var, velhasıl telefon yine yabancı eller de, geldikten sonra bir an önce elden çıkartmam lazım bu cihazı, yoksa bana bela olacak, gider çaycı alırım daha iyi sonuçta ikisiz de bir o kadar sıcaklık veriyor, hayır ben bunu fark etmesem gece yangına sebep olabilir, keşke "Türk Malı" biraz daha kaliteli olsa, yanlış anlamayın bura da markayı kötülemiyorum.. ama neyse... Şikayet var da yonlarca yazı var bundan sonra Türk malı olsa bile almıyacam.. giderim yabancı alırım en azından böyle sorun epk olmuyor...

%100 Türkiye üretimi olmadığından dolayı Türk Malı diye kullanıcılara pazarlamaya çalışan Türkiye firmalarına kesinlikle güvenmiyorum. Geçmiş olsun sorununuzun en kısa zamanda çözümlenmesi dileğiyle...

turancen

Profesör
1 yıl önce aldığım vestel 5580 telefonu şimdi satamıyorum, telefoncular almıyor, kaldı öyle duruyor, parada etmiyor ne edecem bilmiyorum. Şahsen kendime xiaomi redmi note 4 global aldım, 1000 tlye, bu fiyata bu kadar özelliği sığdıran firmaya helali hoş olsun cidden.

Aman sakın saçma sapan vestel,casper,vodafone,turkcell gibi dandirik telefonlardan almayın. Elinizde kalır benden demesi.

Linç geliyor hazır ol. Savulun klavyeden ülke kurtaranlar geliyoooğr. :tearsofjoy:
Bu forum da pek olacaklarını sanmıyorum, ama olursa da olsun Ülkeye en çok zarar onlar dan geliyor :D

%100 Türkiye üretimi olmadığından dolayı Türk Malı diye kullanıcılara pazarlamaya çalışan Türkiye firmalarına kesinlikle güvenmiyorum. Geçmiş olsun sorununuzun en kısa zamanda çözümlenmesi dileğiyle...
Çok teşekkür ederim, ağızımız yandı bir kere, yapacak bir şey yok, national geographic'de belgeselleri yapıldığında " Bu firma, kara tahta teknolojisini ileri taşıdı ! Akıllı tahtalar" denildi, ama çok az insan o firma nın sadece birleştirme ve dış çerçevesini yaptığını bilir, yoksa her şey ithal..

1 yıl önce aldığım vestel 5580 telefonu şimdi satamıyorum, telefoncular almıyor, kaldı öyle duruyor, parada etmiyor ne edecem bilmiyorum. Şahsen kendime xiaomi redmi note 4 global aldım, 1000 tlye, bu fiyata bu kadar özelliği sığdıran firmaya helali hoş olsun cidden.

Aman sakın saçma sapan vestel,casper,vodafone,turkcell gibi dandirik telefonlardan almayın. Elinizde kalır benden demesi.
Umarım elimde kalmaz, letgo dan vs alıcı bulabilirm sanırım, bir an önce kurtulmam lazım, İnsanlar zaten sadece operatörler de kolay taksit imkanı olduğu için oralar dan alıyor, parayı denkleştirip peşin almak en iyisi...

Ufak not : Başlığı değiştiren Mod. 5560 yazmış modeline ama 5580 Başlıkta sorun var, gerçi önceki başlıkta bir art niyet yoktu, neyse Hayırlı forumlar.

cern99

Profesör
"Türk malı diye aldığım" mı? Türk malları sorunsuz mu oluyor.

Ya tamam, Vestel için kalitelidir, alın falan demiyorum; ama ısınma problemi diğer markalarda olmadı mı şimdiye kadar hiç? Apple da, Samsung da, Sony de, LG vs. diğerlerinde de yıllarca hep okumadık mı bu ısınma problemini? Niye yani bu defa ısınan bir Türk firması olunca hemen "Bizden adam olmaz" moduna geçiyoruz?

Ya tamam, Vestel için kalitelidir, alın falan demiyorum; ama ısınma problemi diğer markalarda olmadı mı şimdiye kadar hiç? Apple da, Samsung da, Sony de, LG vs. diğerlerinde de yıllarca hep okumadık mı bu ısınma problemini? Niye yani bu defa ısınan bir Türk firması olunca hemen "Bizden adam olmaz" moduna geçiyoruz?
Şu an da bura da "Bizden adam olmaz" modunda olan yok, aynısı yabancı bir firma tarafından yapılsa ben yine aynı konuyu açardım, yabancı firmaları övme ya da yüceltme gibi bir derdim de yok, sorun şu telefon 2 kere gidiyor, ben mağdur oluyorum, ve aradan sadece 1 gün sonra cihaz tekrar tamie gidiyor, sorun bura da şimdi şarj aleti kablosu vs diyeceksiniz, umud ediyorum konuyu tam okumuşsunuzdur, yeni şarj aleti vs de aldım, Türk Malı adı altında gerçekten iyi ürünler var, ama Güvenüssü böyle olmamalı, bir ürünün tamirini tam şekilde yapmalılar, eğer yapamıyorlar ise yeni ürün temin etmeliler, Dediğim gibi Türk Malına bir garezim yok, Konuya zaman ayırdığınız için Teşekkür Ederim, Herkese Hayırlı Forumlar.

Şu an da bura da "Bizden adam olmaz" modunda olan yok,
Yeğenim ilk yazını okudum elbet, sen sadece Vestel adını vererek şikayet olmuş olsa idin mesele değildi, lakin işin içine Türk malı kavramını sokunca ben buna itiraz ettim işte. Hatta tam iki kez bu tanımı kullanmışsınız.

Buna benzer olayım bir akrabam yaşadı telefonun markasını hatırlamıyorum ya casper ya da vestel markalı telefonu iyi güzel kullanıyordu 1 hafta sonra sebebi bilinmiyor hala daha anakartı yandı ve 500 lira mıydı 750 lira mı demiş ne garanti böyle saçmalık mı olur hayır daha telefon 1 haftalık nasıl yanıyor çöp oldu kısaca telefon böyle saçma sapan telefonlar almayın aldırmayın bazı insanların kötü dediği hatta dalga geçtiği telefon markalarını alın bunları almayın insanı üzüyor böyle durumlar...

Sen ciddimisin ben dünya piyasasında adını sanını duyurduğumuz bir teknolojik ürünümüz yok Adamlar bu konuya yıllarını vermiş ar-ge çalışması yaparak bizimkiler işlemci çinden kamera sony den yazılım biryerimden mantığı var samsungun aynı fiyattaki ürünleri ısınmıyor sony de de öyle o ısınma dediğin beğenmediğim snapdragon işlemcisinden kaynaklıydı lg te g3 harici hiç bir telefonu abartı derecede ısınmıyor g4 orta g5 az g6 çok az adamlar ömürlerini harcayıp araştırıp birşey yapıyor şimdi türk malı bizden adam olmaz mı yoo olur ama nasıl araştırcaksın geliştirceksin milletle yarışabilcek seviyeye geleceksin öyleyse casper arkadaşın dediği gibi kaan dedikleri gibi zte vesayre çin markalarını getiriyor ismini kaan n1 felan koyuyorlar tamamen yerli diye hiç birşey yok hiçbir ülkede ama önemli yerlerini kendileri yapıyor en azından bu defa demene gelicek olursak ula sanki 50 yıldır üretiyoruz daha geliştirme arge olmadan olursa böyle olur bizim türklerde üretmek yok montajlamak var gelsin birleştirip satalım öylede oluyor tek memnun kaldığım şey vestelde mutfağa aldım 32inç tv ve uğurun derin dondurucusu kalanları yaramıyor malesef yüksek teknloji ürünleri üreten bir 2 şirketten fazlası yok apple ın sadece değeri türkiyenin değerinden fazla adamlar para vakit zaman herşeyini harcamış ilk ıphone mükemmelmiydi değildi ilk s1 s2 değildi. sen haklısın türk firması olunca bizden adam olmaz değil onda haklısın fakat ürettiğimiz hiçbirşey olmayınca hiçbir üründe türk malı yazmadığı için güvenemiyor insanlar türk malı saat aldın diyelim memnun kaldın buzdolabı aldın memnun kaldın ama farklı farklı markalardan o zaman insanların piyasaya güveni gelir. şuan hiçbirşey yok insanların güvenmesini bekliyorlar onu diyorum ben.
--- Gönderi Güncellendi ---
O açıdan düşünmedim belki o da olabilir, gerçi başlık ısınma diye yazılı Mod.'um sağ olsun Doğrusu Yanma, hani cidden yanma keşke derece ölçer olsaydı size derecesini gösterebilseydim.
Yanlız kusur cpu nun değil o cpuyu kullanan onlarca cihaz var lg k10 htc 628 reeder p11 lg x cam onlarda böyle bir sorun yok ? sadece cihaz cpu ram hafıza kameradan oluşmuyor bunu bilin samsung soğutmak için boru koyuyor içine ısınmıyor

@Charmander1903 bayağı sinirlendin haa :D Forumda neden pek yazmıyorsun anlamış oldum. Öfkeni kustun sanırım :D

Aynen kardeş Şuan elimde neredeyse 6 yılı aşkın Samsung Tab2 var. Bundan yazıyorum hani. Neredeyse 35 derece ısı algılıyor elimin sensörleri :D Konuyla alakası vamı yokmu bilmiyorum ama bir telefonu almadan önce araştırmak gerek. Sorunu nedir ne değildir internette başka birisi o cihazın sorununu görmüş mü hep araştırın alınca.

Bende destek olucam diye Azerbaycan malı olan Dandik KÜR markalı masaüstü PC alır mıyım? Elbette hayatımda almam kardeş.
Nedir ne değildir biliyorum çünkü.

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
bilicimustafa12 Vestel 11