Türk geliştiricilerin uygulamasına Google darbesi!

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
pap2.jpg

https://shiftdelete.net/?p=109708

Son düzenleme:

omurtlak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı şey kendi geliştirdiğim google chrome uygulaması için de yapıldı
google chrome webstore da roboinsta olarak yayınlanan popüleritesi olan bir programdı.

yaptığım programın birebir kopyası çıkarıldı ve 1 ay içinde roboinsta uygulaması google chrome web mağazasından kaldırıldı.

bu googleda çalışan ve ellerinde yetkileri olan fırsatları değerlendiren kötü amaçlı kişilerin işi olabilir diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
türk uygulamalarında bir halt çıkmasa olmuyor zaten
--- Gönderi Güncellendi ---
aynı şey kendi geliştirdiğim google chrome uygulaması için de yapıldı
google chrome webstore da roboinsta olarak yayınlanan popüleritesi olan bir programdı.

yaptığım programın birebir kopyası çıkarıldı ve 1 ay içinde roboinsta uygulaması google chrome web mağazasından kaldırıldı.

bu googleda çalışan ve ellerinde yetkileri olan fırsatları değerlendiren kötü amaçlı kişilerin işi olabilir diye düşünüyorum
RoboInsta bu mu

upload_2017-12-26_15-53-43.png

yasko0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Imkan var ise belki avrupa mahkemelerinde bir umut cozum olmaz mi ki zaten Google da suan Microsoft un yaptigi dayatmayi yapiyor ve kendisi bu arkadaslar dan taklit etmis.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

arkadaşlar neden dışarıya mecburuz bu konuda ? Diyelim ki bir internet sitemiz var, devletten destek alsak, güven versek. Ve Türkler tarafından üretilen bütün uygulamaları buraya koysak ve adı geçen store'dan çekilsek ? Kendi konseptimizi oluştursak. Kendi alanımızı yönetsek.. Yurt içi ve Yurt dışı reklamlarımızı yapsak.. Ve sadece kendi ürünlerimizi kullansak ülke olarak ????...

Bize yakışmıyor mu bunlar ? Bizler bunu yapabilecek değil, daha da ileri gidecek bir toplumuz. Önümüzü kapatmalarına izin vermeyelim.

Birlik olunması gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Öyle proje başlatacaksanız bana da haber edin ha.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Çok büyük haksızlık olmuş

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba,

arkadaşlar neden dışarıya mecburuz bu konuda ? Diyelim ki bir internet sitemiz var, devletten destek alsak, güven versek. Ve Türkler tarafından üretilen bütün uygulamaları buraya koysak ve adı geçen store'dan çekilsek ? Kendi konseptimizi oluştursak. Kendi alanımızı yönetsek.. Yurt içi ve Yurt dışı reklamlarımızı yapsak.. Ve sadece kendi ürünlerimizi kullansak ülke olarak ????...

Bize yakışmıyor mu bunlar ? Bizler bunu yapabilecek değil, daha da ileri gidecek bir toplumuz. Önümüzü kapatmalarına izin vermeyelim.

Saygılarımla

Bildiğim kadarıyla Tubitaktan destek alabilmek için projenin kağıt aşamasında olması gerekiyor. Eğer uygulama yapılmışsa tubitaka başvurduğunda destek vermediğini biliyorum.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Merhaba,

Saygılarımla
katılıyorum

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Bildiğim kadarıyla Tubitaktan destek alabilmek için projenin kağıt aşamasında olması gerekiyor. Eğer uygulama yapılmışsa tubitaka başvurduğunda destek vermediğini biliyorum.

Merhaba,

Tübitak'lık bir durum yok ortada diye düşünüyorum. Bunun nedeni şu; bizler birliğimizi oluşturursak, yönetim elimizin altında olur. Yani kendi birliğimizi kendimiz yönetiriz. Eğer Tübitak'a müracaat ederseniz şartlar ve kurallar değişir. Ve benim size önerdiğim kuralların ve şartların kendi içimizde adil olduğu, ileri görüşlerin tartışılıp konuşulduğu ve sadece kendi içimizde onayların çabucak ve bürokrasiye takılmadığı bir oluşum. Devlet desteğinden kastım ilerleyen zamanlarda. Yani bu oluşum altyapı ve programları hazırlanır kısa sürede. Adı duyurulduktan sonra zaten bazı teklifler kendiliğinden gelir meraklanmayın.

Cümle alem kendi programlarını kullanıyor biz de kendi programlarımızı kullanır, kendi sitemizden download yapar, kendimizi teşvik ederiz. Madem bir haksızlık var ise bizim de programcılarımız var ve aklımız, gücümüz var..

İşte bu kadar..

Saygılarımla