Türk açilimi istiyoruz!

Bu konuyu okuyanlar

zukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni Çağ gazetesi yazarı Behiç Kılıç, bu gün "Bayramınız kutlu olsun" başlıklı yazısında Kürt açılımı istediğini dile getirdi.
Bayram değil seyran değil nereden çıktı bu açılım demek pek mümkün değil çünkü bayram ama Behiç Kılıç'ın açılım isteğini dayandırdığı sebepler, Kürt açılımında atılması beklenen adımları iğneliyor. Böyle bir açılım isteği ne kadar gerçekçidir malum ama bu içeriğin hayli tartışma doğurcağı
İşte Behiç Kılıç'ın içeriği ile dikkat çeken yazısından bir kesit:
"Ramazan Bayramınız şeker gibi geçsin inşallah..
Biz bu Pazar günü de, bayram seyran demeden köşeyi okuyucu mektuplarına ayırmaya devam edelim ve “Biz de Türk açılımı istiyoruz arkadaş...” başlığı ile bize ulaştırılan mektuptan alıntılar sunalım.. Okuyucumuz şöyle diyor, “.. herif 30 çocuk sahibi olacak... Çalışmayıp yan gelip yatacak... Benim maaşımdan veya küçük esnaftan %30 vergi alacaksın...
SSK primim bir emekli maaşı kadar olacak... Ben bu herifin ...bebelerine bakacağım... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
-Ben bir çocuğa bakmak için deli gibi çalışacağım... yan gelip yatacak... 30 tane palesi için devlet ona çocuk yardımı yapacak... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
-Ben bu kadar SSK primi ödeyeceğim... Hastanelerden zar zor faydalanacağım..... herif bir yeşil kartla 30 tane palesine baktıracak... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
-Ben sesimi yükseltsem... Eylem yapsam... Düşüncemi ifade etsem... İşçi veya memur olarak yürüyüş yapıp hak arasam polisten cop ve gaz yiyeceğim......çıkıp bayrak yakacak... Bölünme isteyecek... Etrafı yakıp yıkacak... Daha fazla demokrasi ve özgürlük isteyecek... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!
-Elektrik, su ve d.gaz borcunu geciktirsen hemen kesilen ve bir dünya faiz faiz ödeyen...Devlet arazisine bir gecede çöküp oraya ev yapmayan... Zar zor borç harç ev alıp bir de bunun takır takır vergisini ödeyen biz... Elektriğe, suya, gaza para vermeyip bedava arazide ev kurup oturan Kürt bölücüsü... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
...ayrımcılık yapılıyor diyorsunuz... en kral ayrımcılık ve asimilasyon bu ülkede bizlere yani Türklere yapılıyor... itilip kakılan... düşüncesini ifade edemeyen... ederse hain ilan edilen... işsizlik ve krizle boğuşan... her borcunu devlete tıkır tıkır ödeyen... vatanının tehlikede olduğunu hissedip eyleme geçerse terör örgütü üyesi damgası yiyen... sistemi eleştirdiğinde şerefsizlik ve namussuzluk payesi yiyen... Türklüğü savunduğunda faşist damgası yiyen siz misiniz yoksa biz Türkler mi... anlamadım bu işi... biz mi baskı görüyoruz... siz mi...!!! sonra da başbakan çıkıyor açılım istiyor... evet istiyoruz ... ama Türk açılımı istiyoruz...!!!”
Okuyucumun bayramını kutluyorum..."

http://www.turktime.com/default.asp?page=haber&id=68770

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Çok yerinde ve doğru tespitler, onalr 50 çocuk yapıyor devlet çocuk parası veriyor biz ise onların kaçak elektrik sularını bile ödüyoruz, onlar Türkleri öldürüyorlar affediliyorlar biz baklava çalsak ömür boyu hapis yiyoruz onlar öcalan liderimiz deyerek bağarabilip sözde bayrak açabiliyorlar biz sesimizi çıkaramıyoruz cop yiyoruz onlar bugün polise taş atıyorlar affediliyorlar aynı çocuklar büyüdüklerinde aynı polislere ve Askere mermi atıyorlar affediliyorlar neredeyiz Türkiye Cumhuriyetimi sözde kürdistanmı, birileri bu iktidarı ciddi kendisine getirmesi lazım sonu hiç iyi olmayacak gibi gelişiyor herşey.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Harika ifade edilmiş. Kendi memleketimizde azınlık gibiyiz.

zukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok yerinde ve doğru tespitler, onalr 50 çocuk yapıyor devlet çocuk parası veriyor biz ise onların kaçak elektrik sularını bile ödüyoruz, onlar Türkleri öldürüyorlar affediliyorlar biz baklava çalsak ömür boyu hapis yiyoruz onlar öcalan liderimiz deyerek bağarabilip sözde bayrak açabiliyorlar biz sesimizi çıkaramıyoruz cop yiyoruz onlar bugün polise taş atıyorlar affediliyorlar aynı çocuklar büyüdüklerinde aynı polislere ve Askere mermi atıyorlar affediliyorlar neredeyiz Türkiye Cumhuriyetimi sözde kürdistanmı, birileri bu iktidarı ciddi kendisine getirmesi lazım sonu hiç iyi olmayacak gibi gelişiyor herşey.

Akıl alsın abd'deki ağasından gelince yeni inciler yumurtlar :D

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Yazarın ve mektubu gönderen kişin anlamakta zorlandığı nokta sözü edilen "ayrıcalıkların" sadece Kürt halkı için çıkartılmış bir uygulama olmadığıdır. örneğin "çocuk yardımı" yada "yeşil kart uygulaması" Kürt halkının çıkarını yada rahatı düşünerek çıkartılmış bir uygulama değildir.Bu uygulama Tüm Türk halkı (Kürtlerde dahil) için çıkartılmış bir uygulamadır.Bu uygulamdan Kürt halkının daha fazla yararlanıyor olması yazarın zihinlere kanalize etmeye çalıştığı mantığın aksine, kürt halkının devleten haklı bir açılım beklemesi gerektiğini kanıtlar niteliktedir.Zira basit bir mantık yürütmeyle "en fazla mağdur olan" kişinin yararlandığı bir uygulama , bizi kaçınılmaz olarak " en mağdur bölgeye" götürecektir.

Bu "en mağdur bölge" yazarın yada sözü edilen okuyucunun anladığı gibi "yan gelip yatan bir beölge" değildir. Aksine zorluklarla buğuşan, bazen ac kalan, sıkıntılar içinde yüzen ve buna rağpmen "asil" bir duruş sergileyen bir bölgedir. Her birinin 30 çocuğunun olmasıda yazarın anladığının aksine yine bir açılımın varlığını kaçınılmaz kılmaktadır.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yaw demagoji yapmanın anlamı yok...
Yeşil kartı hem Türkler Hem Kürtler kullanıyor...

Haketmediği halde kullanan hastahaneye arabayla giden dünya kadar yeşil kartlı Türk tanıyorum...

SSK primim bir emekli maaşı kadar olacak diyor...
İş yerinde çalıştırdığı işçisine sigorta yapmıyor
Kürt'ü çalıştırıyor kullanıyor gidiyor Türk karısının kardeşine amcasının oğluna sigorta yapıyor...
Bunları tanıyor biliyorum...

Vergi kaçırmak için elli alavare dalavere çeviriyor sonra bana Milliyetçilik taslıyor ülkemi şu kadar çok seviyorum diyor...
Ülkeni bu kadar çok seviyorsan neden vergi kaçırıyorsun diye sorduğunda herkes kaçırıyor diyor...
Ne zamandan beri kötü örnekler Örnek olarak alınır oldu...

Milliyetçiyim diyor Türk çüyüm diyor
Yabancı istihbarat servislerinin elinde ouncak oluyor...

Milliyetçiyim Türk çüyüm diyor...
Devletin malı deniz yemeyen keriz diyor...

Türk çüyüm Milliyetçiyim diyor
Bizim parti başa gelse de şu işimi görsem diye düşünüyor...

Devletten yana değil hep kendinde yana çalışıyor aklı sonra Türk çüyüm Milliyetçiyim...

Kusura bakma arkadaş...
Türk lük Milliyetilik kimsenin ben Milliyetiyim demesiyle olmuyor...

Bir Türk Milliyetçisi Kürtler şöyşe şöyle yapıyor diyerek Kürt Türk düşmanlığına ayrımcılığa sebeiyet veren yazılar yazmaz...

Türk ün sorunu varsa bunu Kürtle karşılaştırıp anlatmaz...
Türk sorununu söyler Kürt sorununun söyler devlet çözüm bulmaya çalışır...

Kürt Türklerin bu hakkı var benim niye yok derse gerilim çıkar...
Türk kürtler böyle yapıyor bizim niye yapamıyoruz derse gerilim çıkar...

Kürt diyecek ki ben Kürtçe TV istiyorum...
Türk diyecek ki benim SSK primim yüksek...

SSK primini yükselten Kürtler değil...
Kürtçe TV yi yasaklayan Türkler değil...

İkisinin de sorumlusu Devlet ( HÜKÜMET DEMİYORUM GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DEVLET)
Devletten çözüm isteyeceksin...
Halklar arasında gerilim oluşturacak tavırlardan uzak duracaksın...

Aksi takdierde nasıl APO şerefsizi Kürt Bölücü Başıysa...
Sen de Kürtler böyle yapıyor bizi yapamıyoruz diyerek Türk Bölücülüğü yapmış olursun...
Türkiye bölünsün Kürtler bu ülkeden ayrılsın demiş olursun...

Bölücülüğün iyi görünecek bir yanı yok... Ne kürt Ne Türk bölücüsü kabul edilebilir bir şey değildir...

Şu sizi gaze getiren gururunuzu okşayan milliyetçi yazıları okuyarak gaza gelmeyi bırakın ve ülkenin geleceği için mantıklı düşünün...

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Milliyetçi ruhuna laf söyleyenleri ve bu duygumuzu köreltmeye çalışanları anlamak mümkün değil, genel bu söylemleri yapanlar mutlaka Türklere dokundurma yapanlardır o bakımdan işin iç niyeti belli oluyor.
Bir zaman geliyor dinimizden soğutmaya çalışıyorlar, bir zaman geliyor milliyetçiliğimizi soğutmaya çalışıyorlar, bir zaman geliyor iman gücümüzü soğutmaya çalışıyorlar arkasından demokrasi kılıflı bir açılım geliyor ne kadare kaldırılabilirse artık.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
:thumbdown::thumbdown::thumbdown:bu siyasi tartışmaların kişilerin forum ortmında düşünüp düşünmeden söyledikleri sözlerle çıkan bu münakaşa sdn foruma yakışmaz bir hal almakla birlikte ben gördüğüm her siyasi tartışmayla sdn den 1 adım daha soğuyorum ben burada teknoloji için varım son zamanlarda forum rotasını değiştirmiş gibi bir hal sergilemekte:thumbdown::thumbdown::thumbdown:
...bunun için konu açan arkadaşlar da oldu
...lütfene nerede olduğumuzu bilelim düşünelim:sleep:

kapadokyalı

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yeni Çağ gazetesi yazarı Behiç Kılıç, bu gün "Bayramınız kutlu olsun" başlıklı yazısında Kürt açılımı istediğini dile getirdi.
Bayram değil seyran değil nereden çıktı bu açılım demek pek mümkün değil çünkü bayram ama Behiç Kılıç'ın açılım isteğini dayandırdığı sebepler, Kürt açılımında atılması beklenen adımları iğneliyor. Böyle bir açılım isteği ne kadar gerçekçidir malum ama bu içeriğin hayli tartışma doğurcağı
İşte Behiç Kılıç'ın içeriği ile dikkat çeken yazısından bir kesit:
"Ramazan Bayramınız şeker gibi geçsin inşallah..
Biz bu Pazar günü de, bayram seyran demeden köşeyi okuyucu mektuplarına ayırmaya devam edelim ve “Biz de Türk açılımı istiyoruz arkadaş...” başlığı ile bize ulaştırılan mektuptan alıntılar sunalım.. Okuyucumuz şöyle diyor, “.. herif 30 çocuk sahibi olacak... Çalışmayıp yan gelip yatacak... Benim maaşımdan veya küçük esnaftan %30 vergi alacaksın...
SSK primim bir emekli maaşı kadar olacak... Ben bu herifin ...bebelerine bakacağım... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
-Ben bir çocuğa bakmak için deli gibi çalışacağım... yan gelip yatacak... 30 tane palesi için devlet ona çocuk yardımı yapacak... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
-Ben bu kadar SSK primi ödeyeceğim... Hastanelerden zar zor faydalanacağım..... herif bir yeşil kartla 30 tane palesine baktıracak... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
-Ben sesimi yükseltsem... Eylem yapsam... Düşüncemi ifade etsem... İşçi veya memur olarak yürüyüş yapıp hak arasam polisten cop ve gaz yiyeceğim......çıkıp bayrak yakacak... Bölünme isteyecek... Etrafı yakıp yıkacak... Daha fazla demokrasi ve özgürlük isteyecek... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!
-Elektrik, su ve d.gaz borcunu geciktirsen hemen kesilen ve bir dünya faiz faiz ödeyen...Devlet arazisine bir gecede çöküp oraya ev yapmayan... Zar zor borç harç ev alıp bir de bunun takır takır vergisini ödeyen biz... Elektriğe, suya, gaza para vermeyip bedava arazide ev kurup oturan Kürt bölücüsü... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!
...ayrımcılık yapılıyor diyorsunuz... en kral ayrımcılık ve asimilasyon bu ülkede bizlere yani Türklere yapılıyor... itilip kakılan... düşüncesini ifade edemeyen... ederse hain ilan edilen... işsizlik ve krizle boğuşan... her borcunu devlete tıkır tıkır ödeyen... vatanının tehlikede olduğunu hissedip eyleme geçerse terör örgütü üyesi damgası yiyen... sistemi eleştirdiğinde şerefsizlik ve namussuzluk payesi yiyen... Türklüğü savunduğunda faşist damgası yiyen siz misiniz yoksa biz Türkler mi... anlamadım bu işi... biz mi baskı görüyoruz... siz mi...!!! sonra da başbakan çıkıyor açılım istiyor... evet istiyoruz ... ama Türk açılımı istiyoruz...!!!”
Okuyucumun bayramını kutluyorum..."

http://www.turktime.com/default.asp?page=haber&id=68770

doğru bir tespit ne denilebilirki...

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
başından sonuna kadar her kelimesi doğru, zoruna giden varsa kendini belli eder zaten.

Türküm, azınlığım, hakkımı istiyorum bu devletten!!!!!!

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Açılıma SEN BEN diye bakarak, kafadan bölünmeyi istiyoruz demektir. Bu Açılımın amacı ve Ruhuna aykırıdır, Yazarın yazdıklarında doğruluk payı olması Açılımın doğrulunu gösterir, zira bu bir sen-bendeğil BİZ projesidir.