Tüketici Hakları Davası Sonuçlandı (Sony Z5)

Bu konuyu okuyanlar

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkdaşlar telefonumun ekranında sürekli meydana gelen sararmadan dolayı Sonyi tüketici haklarına şikayet etmiştim, dava sonuçlandı. Telofonun 1 üst modelini verecekler. İki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1) Sony Z5'in bir üst modeli hangisidir?

2) Şikayet edilen firmaya gittiğimde bana KVK'ya göndermemi istedi. Ben göndemedim böyle bir şey var mı? Mahkeme sonucu belli o firma eski telefonu takas üsülüyle vermek zorunda değil mi? Benim muhattabım KVK değil ki.

---- Mesajlar birleştirildi ----

O fitma bana Sony XZ1 dedi. Doğrumudur?

Son düzenleme:

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Şaşırdım. 2016 yazında bende Z5 cihazımı sarardı diye servise göndermiştim. 20 iş günü bekledim. Bu süre zarfında gerek teknik servisi,gerekse sony müşteri hizmetlerini defalarca aradım. 20 iş gününün bitimine 2-3 gün kalmıştı ki vatan bilgisayardan beni arayıp elimizde siyah yok isterseniz gold verelim demişlerdi kabul etmedim ben. 20 iş günü sonunda vatana gidip para iadesi istedim. Tabiri caizse biraz artistlik yaptılar. Bende görüşürüz diyip tüketici mahkemesine gitmiştim. Dilekçeyi yazdıktan 15 gün sonra mesaj atıp telefonu iade alacaklarını söylediler. (Bana 3 aydan önce sonuçlanmaz demişlerdi) Gittim bütün kutu içeriğini teslim ettim bana isterseniz aynı telefondan mı yoksa para iadesi mi istersiniz dediler ve paramı iade aldım..Demek istediğim illa cihaz almak zorunda değilsin para iadesi de alabilirsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Z5in bir üstü normal XZ fakat XZ1 veriyorlarsa durma kap

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Sony Z5 in bir üst modeli XZ yni eminsiniz demi. Bu adam kazıjlamaya şalısmasında yine beni

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Evet xz bir üstü ancak xz1 ondanda üstün kesinlikle xz1 al

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
şikayette senein talebin neyse onu uygulamak zorundalar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Arkdaşlar telefonumun ekranında sürekli meydana gelen sararmadan dolayı Sonyi tüketici haklarına şikayet etmiştim, dava sonuçlandı. Telofonun 1 üst modelini verecekler. İki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1) Sony Z5'in bir üst modeli hangisidir?

2) Şikayet edilen firmaya gittiğimde bana KVK'ya göndermemi istedi. Ben göndemedim böyle bir şey var mı? Mahkeme sonucu belli o firma eski telefonu takas üsülüyle vermek zorunda değil mi? Benim muhattabım KVK değil ki.

O fitma bana Sony XZ1 dedi. Doğrumudur?
Z5 premium yada xz

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Tüketici gaklaeı değişim demiş raporda. Bu değişim birebir takas uslüylemi oluyor? Telefonu aldığım firmadaki adama raporu gösterdim.Değişim için KVK'ya gönder dediler. Bizde muhattap sizsiniz KVK değil dedim. Bu değişim nasıl olur? Yardım eder misiniz? Çünkü adam aşırı kurnaz ve sahtekar. Son dakika gölü yemeyim adamdan.

Z5 premium yada xz

şikayette senein talebin neyse onu uygulamak zorundalar

Z5in bir üstü normal XZ fakat XZ1 veriyorlarsa durma kap

Son düzenleme:

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
değişim yazıyorsa kullandığın telefonun aynı marka modelidir.

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Hayır bir misli üst modeli yazıyor.
bu senin talebinmiydi?thk da şikayet dilekçesini doldururken en sonda istediğin nedir şeklınde soru oluyor.ona göre karar verıyorlar
şuan telefonun piyasada sıfır modeli yoksa aynı değerde üst modelini alabilirsin
telefonu nerden aldıysan kararı orası uygulamak zorunda .eğer uygulamıyor senı farklı yerele gönderiyorsa icra takibi ba ş l ata bılırsın