Tübitak'ın elediği, muhteşem robot projesi! 15 Yaşında Türk Kardeşimizden!

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Herkese merhaba;

Bugün tarafımıza bir mail ulaştı ve proje beni gerçekten çok etkiledi. Gelen maili sizlerle önce paylaşayım;

Merhaba ben Yunus Emre. 15 yaşındayım ve sürekli yeni projeler üretiyorum ve kendimi geliştirmek istiyorum ve son zamanlarda tasarımı, yazılımı ve yapimi tamamen bana ait; dunyada ilk ve internette hiç bir benzeri olmayan bi proje yaparak Tübitak in liseler arası proje yarışmasına katıldım. Ardından bölge finallerinde ilk 3 bile giremeden direk elendim benim yerime internette bir çok örneği olan projeleri seçtiler ve ben de bu yüzden büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Çünkü bu proje bir çok özelliğiyle bir çok dalda çok ses getirebilecek bir projeydi ve ben elimde son kısıtlı maddi imkanimi da buna harcamıştım ve artık elimde hiçbir imkan da kalmadı. Ama ben pes etmeyecegim ve yeni şeyler üretmeye devam edeceğim ama artık ciddi manada desteğe ihtiyacım var.

Biz de bu güzel kardeşimize destek olmak adına projesini tanıtalım istedik;

Genç kardeşimizin Youtube kanalına abone olmayı da unutmazsanız çok güzel olur; Yemred Pro

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Tübitak ve Torpil kelimesinin baş harflerinin aynı olması bir tesadüf değil. Her yıl onlarca benzer örnekler karşımıza çıkıyor. Çok zeki ve yetenekli insanlarımız var. Bir çoğu arada kaybolurken bir kısmı için beyin göçü kavramını kullanıyoruz. Dilerim biri elinden tutar.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Namaz kıldıran seccade yapsaydı bölgeye bile çıkardı...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Namaz kıldıran seccade yapsaydı bölgeye bile çıkardı...

İşte bu sözü söyletenleri Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın!

Abuk subuk insanlar yüzünden hedef din ve dindar insanlar oluyor!

Mesele bizim ülkede adamcılık meselesi!

Resim, müzik, fotoğraf vs ölçütü “BEĞENİ” olan tüm yarışmalarda yarışmaya katılan etkili yetkili bir şahıs veya şahsın yakını varsa tüm beğeniyi o eser kazanıyor!

O yüzden hiç bir yarışmaya güvenim itimatım yok!

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
İşte bu sözü söyletenleri Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın!

Abuk subuk insanlar yüzünden hedef din ve dindar insanlar oluyor!

Mesele bizim ülkede adamcılık meselesi!

Resim, müzik, fotoğraf vs ölçütü “BEĞENİ” olan tüm yarışmalarda yarışmaya katılan etkili yetkili bir şahıs veya şahsın yakını varsa tüm beğeniyi o eser kazanıyor!

O yüzden hiç bir yarışmaya güvenim itimatım yok!
Yazdıklarımı yazarken asla ve asla dini küçük görerek yazmadım.
Dediğiniz gibi bilimi sanatı küçültenler, fen liselerine verdikleri yetersiz bütçenin 15 katını (kaynak sağlam. Araştırılabilinir) imamhatip liselerine verenler bana bunu yazdırdı...
Çünkü bana bunu yazdıranların düşünen, araştıran, okumuş insanlar yerine her dediklerine he diyen, ufak şeylerle mutlu olan insanlara ihtiyaçları var.
Her şey dozunda, güzel, sağlam yapılmalı.