TTNET Sözleşme Devam Ederken Fes Edebilir Miyim?

Bu konuyu okuyanlar

35Raizel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aralık ayının 15'inde ttnet de yeni bir sözleşme imzaladım. Sözleme de ayık ücreti 106tl olarak imzaladım. 2 ay sonra ki faturam da tutarın 118tl olduğunu gördüm.
Bunu bahane ederek aboneliğimi feshetmek mümkün mü?

Fes edebilirsem nereden irtabata geçmem sizce iyi olur?

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

madde 4'ün 2. fıkrası
''Sözleşmede öngörülen koşullar, sözleşme süresi içinde tüketici aleyhine değiştirilemez.''

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (76).png
    Ekran Görüntüsü (76).png
    40 KB · Görüntüleme: 209

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Faturanızda Internet kullanım ücreti kalemlerini ve fatura tarihlerini gözden geçirin. Modem veya herhangi bir hizmet aldınız mı (bilmiyorum) gözden geçirin, hesabını tutun. Müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirin.

Bunlar dışında, isteğin zaman fesih edebilirsin. Ancak ve ancak :

Taahhütlü tarife aboneliğimi istediğim zaman sonlandırabilir miyim?
Taahhütlü sözleşmenizden caymanız halinde İşletmeciler taahhüde aykırılığın oluştuğu döneme kadar aboneye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamını cezai şart veya cayma bedeli olarak talep edebilmektedirler.

Cezai şart veya cayma bedeli ne demektir?
Taahhütlü sözleşme, karşılıklı edim içeren borç sözleşmesi hükmünde olup, sözleşme süresince iki tarafın da (abone ve işletmeci) sözleşme şartlarına uyması beklenir. Elektronik haberleşme sektöründe taahhütlü sözleşmelerde abone tarafından borcun hiç veya gereği gibi ifa edilmemesi halinde, abonenin işletmeciye karşı yerine getirmeyi yüklendiği edime cezai şart ya da cayma bedeli denilmektedir. Bu nedenle taahhüt süresi içerisinde;
  • Aboneliğinizi sonlandırmak istemeniz,
  • Tarifenizi değiştirmek istemeniz,
  • İşletmeci değiştirmek istemeniz,
durumunda, imza olunan taahhütname hükümleri çerçevesinde cezai şart ya da cayma bedeli talep edilmesi söz konusu olabilecektir.