TTNET Sahtekârlığı

Bu konuyu okuyanlar

Emretoptaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türktelekom internet'e başvurdum yaklaşık 1 ay interneti kullanabildim daha sonrasında bağlantım olmadı defalarca aradım düzeltemedim sonrasında ise port'la ilgili sorun olduğu söylenildi. Bana bu sırada faturalandırma devam edildi, yaklaşık 5-6 ay kullanamadığım internetin faturasını ödedim daha sonrasında çağrı merkeziyle görüşürken hattımı dondurtmamı ve sorun gidince tekrar açtırtmam söylenildi, 3 ay da bunun için bekledim yine defalarca aradım. En sonunda çağrı merkezi ücret ödemeden kapattırabilceğimi bunun için şehrinizdeki müdürlüğe gitmem söylenildi, Gittim ikametgah istediler onun belgesini aldım sonunda kapattırdım geçen ay ise bi 300tl daha fatura geldi bence çok oldular, benim bu durumda yasal hakkım varmıdır? Öğrenci olduğum için bir avukatla görüşmedim randevu almaya bile ücret alıyorlar. Neler yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gelen 300tl faturayı'da ödemek zorunda olduğumdan ödemesini yaptım. Ödeme yapmadan öncesinde tekrardan çağrı merkeziyle görüştüm, Bana söylediklerini dedim burada bir kayıt bulamıyoruz diye cevap aldım, İnterneti hangi aylar kullana bilmişim diye sordum onun cevabıda sadece 1 ay oldu. Bugünse türktelekom çalışanı kapımı çaldı "apartmandaki port sorunu çözüldü" dedi ve internet bağlatmak istermisiniz diye sordu güldüm ve kapıyı kapattım.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
varsa SOLNet fiber yoksa türknet yapa VDSL...

Emretoptaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
varsa SOLNet fiber yoksa türknet yapa VDSL...
Şuan Turkcell 4.5G LTE ADV. kullanmaktayım, Şuanlık başka bi sağlayıcıya geçmeyi düşünmüyorum fiyatı biraz fazla ama komşum 8mb download alabilirken ben 180mb altına düşmüyor :D uploadımsa 60mb lerde

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
iyi güle güle kullan... ne varsa fiberde ( TURKCELL fiber alt yapısına bağlı... )

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Türktelekom internet'e başvurdum yaklaşık 1 ay interneti kullanabildim daha sonrasında bağlantım olmadı defalarca aradım düzeltemedim sonrasında ise port'la ilgili sorun olduğu söylenildi. Bana bu sırada faturalandırma devam edildi, yaklaşık 5-6 ay kullanamadığım internetin faturasını ödedim daha sonrasında çağrı merkeziyle görüşürken hattımı dondurtmamı ve sorun gidince tekrar açtırtmam söylenildi, 3 ay da bunun için bekledim yine defalarca aradım. En sonunda çağrı merkezi ücret ödemeden kapattırabilceğimi bunun için şehrinizdeki müdürlüğe gitmem söylenildi, Gittim ikametgah istediler onun belgesini aldım sonunda kapattırdım geçen ay ise bi 300tl daha fatura geldi bence çok oldular, benim bu durumda yasal hakkım varmıdır? Öğrenci olduğum için bir avukatla görüşmedim randevu almaya bile ücret alıyorlar. Neler yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gelen 300tl faturayı'da ödemek zorunda olduğumdan ödemesini yaptım. Ödeme yapmadan öncesinde tekrardan çağrı merkeziyle görüştüm, Bana söylediklerini dedim burada bir kayıt bulamıyoruz diye cevap aldım, İnterneti hangi aylar kullana bilmişim diye sordum onun cevabıda sadece 1 ay oldu. Bugünse türktelekom çalışanı kapımı çaldı "apartmandaki port sorunu çözüldü" dedi ve internet bağlatmak istermisiniz diye sordu güldüm ve kapıyı kapattım.

kullanmadığınız internet ücretini geri alabilirsiniz, bunun için thh başvurmanız ve kullanmadığınız halde sizden alınan ücretlerin iadesini istemeniz gerekmektedir çünkü dolandırıcı tt başka türlü parayı geri vermez. THH başvururken "kıst ücreti" yönetmeliğine göre haklı olduğunuzu yazmalısınız. BTK nın sitesinden bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. kolay gelsin zira tt kadar bu halkı dolandıran başka bir şirket ben bilemedim :D

Emretoptaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şikayeti tam olarak BTK sitesi üzerinden mi yapmalıyım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Herneyse internetten buldum ama vergi numarası falan istiyor pek anlamadım yarın bulunduğum şehirdeki tüketici hakem heyeti binasına gidip işlemimi başlatıcam. Teşekkür ederim yardımınız için sonucunu buradan bildiririm. Benim durumda olan herkes bu konuya ulaşıp şikayetini yaparlar umarım.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Şikayeti tam olarak BTK sitesi üzerinden mi yapmalıyım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Herneyse internetten buldum ama vergi numarası falan istiyor pek anlamadım yarın bulunduğum şehirdeki tüketici hakem heyeti binasına gidip işlemimi başlatıcam. Teşekkür ederim yardımınız için sonucunu buradan bildiririm. Benim durumda olan herkes bu konuya ulaşıp şikayetini yaparlar umarım.
ben kıst ücreti için thh ye başvurmuştum kullanmadığım yurtdışı paketi için ve paramı iade ettiler :)

mrs.arifeyildirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba,
BTK site üzerinden kayıt açabilir ya da sosyal medya heplarına yazabilirsiniz

mito

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öneriniz üzere BTK'na şikayetimi oluşturdum sonuç alamazsam öyle THH 'ne gidicem.
geçmiş olsun umarım paranı geri alırsın konuyu takip edeceğim umarım sonucu yazarsın. dünya berbat bir yer oldu herkes dolandırıcı Allah sonumuzu hayır etsin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
btk genelde bi işe yaramıyo, işe yaramadığından thh bile şikayetçi btk dan... direkt thh ye başvuru yapsaydınız daha iyi olurdu kanımca.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Ttnet sahtekâr esnaf gibi davranıyor ne yazık ki.

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
TTnet kullanıp mağdur olmayan kullanıcı çok nadir maalesef.

Emretoptaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BTK dan tam 4 hafta sonrasında cevap geldi, Ben diyom Antartika sen anlıyon dötüme mantar tıka babında alakasız bir cevap aldım. Son çare thh ye gitmek gibi görünüyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
BTK dan tam 4 hafta sonrasında cevap geldi, Ben diyom Antartika sen anlıyon dötüme mantar tıka babında alakasız bir cevap aldım. Son çare thh ye gitmek gibi görünüyor.

Kullanımın 0 ise cezai bedeli sana iade etmeleri gerektiği gibi aylık ücretini bile iade etmeliler. Ancak tarife kapsamında belli bir yüzdesi var galiba, onun üzerinde kullanımın var ise hiç bir iade yapmıyorlar bildiğim.