TTnet kullanıcısı olupta TTnetten şikayet etmeyen var mı [En az 2 yıllık Kullanıcı]

Bu konuyu okuyanlar

imampower11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar merak ediyorum gerçekten TTnet'ti en az 2 yıl kullanıpta şikayetçi olmayan hız,kesilme vb problemler olabılır Yada fatura olabilir her haliyle almak lazım şikayeti olmayan varsa ttnetten gerçekten çok sabırlı biri olması lazım yada altın madalya takalım Merak ediyorum var mı boyle bırı forumda ?

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
pek zannetmem öyle birinin çıkacağını bahsi geçen şirket ttnet :)

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Var, ben !

8 mb kullanıyorum, ne hız nede başka sorun görmedim.Forumda TTnet bölümünde de pek mesajım yoktur zaten, şikayetim yok çünkü.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Var, ben !

8 mb kullanıyorum, ne hız nede başka sorun görmedim.Forumda TTnet bölümünde de pek mesajım yoktur zaten, şikayetim yok çünkü.

Bende öyle diyordum ki dediğim zamanlarda hızım düşmeye başlamıştı.(O zaman ttnet adil kullanım uygulamıyordu daha.)
Sonra birde baktım Superonline'dayım. :D

ganayem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pop merkezlerine yakın olan kullanıcılar şikayetçi olmayabilir

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Var, ben !

.
Benımde bir şikayetim yok 8mb takır takır çalışıyor. Aman nazar degmesin.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
2008' den beri kullanıyorum. Hız konusunda hiç sorunum olmadı sadece fiyat konusuna tepkiliyim birde 1-2 aydır çıkan yeni yeni uygulanan AKK uygulamasına.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hiç bir hız problemi görmedim.Nedir bu TTNET e tepkiniz anlamıyorum!!!!

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Gayet memnunum TTnet'ten hızımı olması gerekenden fazla veriyor daha ne olsun...

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
7 Yıllık TTNet müşterisiyim. Şuan hiç sorunum yok. Hızım 900KB/s ile 1MB/s arasında sürekli değişiyor. Gayet güzel :)

excuseme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet için telefon şartı ve biraz pahalı olması dışında bir sorun yok netlimitsiz hızım 1100-1200 mb

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun zamandır foruma girmiyorum. Zaten TTNET ile ilgili bir başlıktan ötürü bu hesabı açmıştım forumda... Sanırım benim de 6 yıla yakın (Belki daha fazla...) olmuştur ama daha sorunsuz zamanını görmedim. Bu arada sorun duymak istiyorsanız işte size genel olarak birçok kişinin yaşadığı basitinden birkaç sorun:

- Yerin altında kabloların bol bol fareler tarafından kemirilip ondan sonra zırt pırt internette kopma ve telefonda cızırtı yaşanması...
- Binadan bir başkasının sorununu çözmeye gelen ilgili yetkili, aşağıdaki kutudan sizin hattanızın bulunduğu girişteki kablonuzu söküp sorun yaşayan kişinin kablosunu sizin sağlam olarak kullandığınız girişe takması ve sizi de boşta bulduğu bir yere kontrol etmeden bağlaması sonucu zırt pırt yaşadığınız kopma sorunları...
- Kotanız bitmediği halde birden bire bağlantı hızınızın (özellikle son zamanlarda...) 1 megabit'e çekilmesi...
- Son günlerde kotası biten (veya bitmeyen) 8 megabit kullanıcılarının bağlantı hızlarının hiç bir sorun olmadığı halde 6 megabit'e (modem içerisinden görünen değer) düşürülmesi ve arandığında "Hattınız bu kadar değer alabiliyor." cevabının alınması... (Birkaç arkadaşımın son zamanlarda yaşadığı bu problemi arayarak tartışa tartışa çözdürdüm. :mad:)
- Kopma problemi yaşayan müşterilerin her daim "Splitter, Kablo, Modem" gibi klişeleşmiş cevapları alması ve değiştirmesine rağmen sorunun hiçbir şekilde ilgili ekiplerin müdahalesi olmadan çözülememesi...
- Her yıl fiyat artışlarına rağmen bağlantı hızlarında hiçbir artışın olmaması...
- Kotasız paketlere KOTA konulması...
- Müşteri hizmetlerindeki yetkililerin il bazında oluşan bir arızadan veya teknik sorundan haberdar olmaması... Sorunla ilgili defalarca aranıp arıza kaydı bırakıldıktan ve tartışıldıktan sonra merkezden arayan yetkilinin durumu ancak çözebilmesi...

Daha saymakla bitmez aslında fakat bu kadarının bile yeterli olabileceğini düşünüyorum. Sanırım TTNET yetkilileri bu forumları ziyaret ediyorlardır. Onlardan bir müşterileri olarak isteğim fiyat artışı yapmak yerine altyapıda ve hizmette düzeltmeye gitmeleridir. Böyle giderse yakında ya Superonline gibi alternatiflere kaptıracaklar ya da kalanların da kapattırmasına sebep olacaklar. Hepinize kolay gelsin.

mikyop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diger adsl şirketlerine göre (kablonet dahil) şikayetci değilim. Zaten Türk telekomun alt yapısını kullanıyor diğer şirketlerde. eski bir 145 kullanıcı olarak geldiğimiz nokta bence çok iyi ve gelişmeyede devam ediyor ufak tefek sorunlar her şeyde olur. Yerlimi peki diye bir soru yöneltiyorsanız tabiki değil ama yetersizde kalmıyor. iyi forumlar...

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Size yeterli gelebilir fakat ben eve gelip modemi açtığım zaman zırt pırt kopmayla veya da internet bağlıyken telefonu kaldırdığımda cızırtıyla ve internette kopmayla karşılaşmak istemiyorum. Rahatlamak ve stres atmak için internetin başına geçiyorsun, daha beter stres oluyorsun. Neyse ki yaklaşık 3 ay öncesi sokaktaki tüm kabloları (kutuların birbirine bağlı bulunduğu kablolarda dahil) değiştirdiler de şuan için bir sorun yok. (O arada da sırf bağlamak adına hatları bağladıkları için oluşan cızırtı ve kopma sorununu gidermek adına peşlerinde yine ben dolanmıştım.) Bakalım, yaz ayları da yaklaştı, farelerde çıkmıştır, 1-2 aya kemirir yerin altından, ondan sonra sorunun kaynağını bulmak için ne kadar uğraşacaklar merak ediyorum? Fazla uzatmayım, tekrardan kolay gelsin.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İlk dönemlerinden bu güne adsl kullanıcısıyım. Hatta 56 k modem zamanından beri internet kullanmaktayım. TTNET ten memnun değilim kesinlikle.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
2007den beri TTnet kullanıcısyım 2 kere hızım düştü.
Ping sorunları oluyor arada. Onun dışında memnunum :) 850kb/sn civarı hızım var. Allah nazarlardan saklasın. Maşallah :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Yıllardır ttnet kullanıyorum hiç bir şikayetim yok. Gayet hızlı bir internete sahibim. 4 kişi kullanmamıza rağmen fişek gibi masaallah.

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
yaklaşık 5 yıldan fazladır kullanıyorum hiçbir sorunum yok çok şükür indirme hızım 890 ile 1200 arası gidip geliyor..

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bende 5 yıldır ttnet kullanıcısıyım hem metro ethernet hem adsl hemde vdsl kullandım gayet memnunum.

Buradaki testi 2 ay önce yapmıştım isteyen olursa pazartesi iş yerinden tekrar yapabilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 7642

Buda evde kullandığım 16mbit testlerde 14 küsür gösteriyorda torrent ile 1500-1600 arası download yapabiliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 7643

Vdsl 100/4 kullandım ilave olarak 1 hafta kadar upload yetersiz ama 9mb a yaklaşıyor download sonrasında pc nin hdd si yetişemiyor sanırsam kilitleniyor flash get :)

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
size verdiği hızı bizde kesiyo ama haberiniz var mı sözde 8 mb'e kadar hızlı paketteyim ama 200 kb'ı geçtiğini daha göremedim.

--- Mesaj Güncellendi ---

Arcade'nin dediği gibi - Kotasız paketlere KOTA konulması... Bu bile TTNET'ten şikayetçi olmam için yeterli.

--- Mesaj Güncellendi ---

Ayrıca mikyop arkadaşım sen diğer ülkelerde verdiğin bu paraya karşılık ne kadar adsl hızı alabiliyon haberin var mı yok tabi olsaydı böyle bişey söyleyemezdin. İstanbul kadar belkide İzmir kadar olan Bulgaristan'da bile Türk Lirası olarak 20 TL'ye denk geliyo 25 MB hız alıyorsun ve sınırsız tamamiyle öyle adil kullanımmış yok hat desteklemiyo gibi sizi kazıklamıyorlar. Bunu TTNet veya başka bi şirket yapamazmı yapabilir ama neden yapsın bulmuş yolunacak kazı 8 mb'e kadar adsl 60 TL onuda daha veremiyo istese 6- 8 ayda bilemedin bir senede çoğu yere fiber döşeyebilir ama niye masraf etsikki sonuçta tekel elin mahkup bunuda bildiğin için ne yatırım yapıyo nede başka bişey ben 2008'den beri ttnet kullanıyorum ve 4 sene oldu ama hala hızım aynı ama nedense 39 TL olan faturam 59 TL oldu ve ayriyetten bite kota konuldu. Hız aynı - Para Daha fazla....

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Torrentte 600 kb/sn ile indiriyordum.. Bir yıl kadar önce bu 950 kb/sn idi. Sorun değil, ama adil kullanım kotası çok kötü etkiledi. Yani, 1Mbit prosedürde ama acı çektiriyo resmen :(

Biraz önce komşu ile baktık, 100 GB adil kullanım kotalı 20 Mbit lik fiber alsak, ortaklaşa kullansak diye; ama kısmet işte.

Özellikle fiyatından memnun değilim, kimsenin de olmaması gerek bence ! Direk sömürü, aylık 60 TL bağlıyoruz internete. Elektrik faturamız 50, su faturamız 30 TL geliyo.. Bu açıdan bakıldığında, internetin ne gideri var sağlayıcı şirkete de bu kadar yüksek ücretli ?

semih016

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle ttnet ten şikayetçiyim. Superonline'dan da şikayetçiyim. 2 aydır başvuruyorum hala fiber bağlamadılar :) :(

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
3 - 4 yıldır birlikteyiz :D Sadece bir dönem ilişkimizde kopmalar, kesilmeler oldu sonra o da düzeldi.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
4 yıl civarı oldu. Şimdiye kadar santrali sadece 1 kere internet sürekli kesiliyor diye aradım.
Onda da sorun evdeki kablolardanmış gelip yenisini taktılar. Onun dışında hız düşmesi, net kesilmesi vesaire yaşamadım. Şu an 16mb kullanıyorum bunda da sorun yaşamadım. Hatta 18 mb olarak geliyor hattıma.

Kısacası her ne kadar tekele karşı olup, superonline gibi fiber internetin bölgemde olmadığına üzülsemde TTNET ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Öyle biri varsa hemen çıksın ortaya, yapılan muameleyi şahsi düşünücem çünki. :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Beni geçenlerde DSmarttan aradılar kampanyaları varmış.. Kampanyalarından bahsettiler 8mbps ye kadar limitsiz 50gb akk + DSmart maxı paket üyeliği kurulum ve saire onlara aitmiş 24 ay taahhütle 2 yıl sabit fiyat garantisiyle 55tl imiş.. Smile ADSL ile çalışıyorlar sanırım kabul etmiş olsaydım smile a geçmiş olacaktım ama etmedim... Kampanya 30 nisana kadarmış.. Belki ilgilenen olur ama DSmartın fiyatlarıda çok kazık..

Kampanya kapsamında sunulan hız ve paketler nelerdir?
İÇERİK+KUTU+İNTERNET
SD
HD
HD+
Maxi
Full
Maxi
Full
Maxi
Full
8MB'e kadar Limitsiz (AKN: 50GB)
55,00 TL​
65,00 TL​
65,00 TL​
75,00 TL​
75,00 TL​
85,00 TL​
8MB'e kadar Limitsiz (AKN: 100GB)
89,00 TL​
99,00 TL​
99,00 TL​
109,00 TL​
109,00 TL​
119,00 TL​
16MB'e kadar 5GB
33,00 TL​
43,00 TL​
43,00 TL​
53,00 TL​
53,00 TL​
63,00 TL​
16MB'e kadar Limitsiz (AKN: 50GB)
59,00 TL​
69,00 TL​
69,00 TL​
79,00 TL​
79,00 TL​
89,00 TL​
2MB Limitsiz
64,00 TL​
74,00 TL​
74,00 TL​
84,00 TL​
84,00 TL​
94,00 TL​
4MB Limitsiz
82,00 TL​
92,00 TL​
92,00 TL​
102,00 TL​
102,00 TL​
112,00 TL​
8MB Limitsiz
109,00 TL​
119,00 TL​
119,00 TL​
129,00 TL​
129,00 TL​
139,00 TL​
16MB Limitsiz
129,00 TL​
139,00 TL​
139,00 TL​
149,00 TL​
149,00 TL​
159,00 TL​

limitsiz-internet%282%29.jpg

http://www.dsmart.com.tr/kampanyalar-internet-fiyatina-d-smart-limitsiz-internet

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
bende 2 sendir kullanıyorum fakat hiç bir sorunla karşılaşmadım.:)

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
7 senedir kullanıcısım. bu sene ağustosta 8 sene olacak.

256 dan başladım: 1mb, 2mb, 4mb, 8mbit ve şuan 16mbit

1 sene 256.
2 sene 1mb.
1 sene 2mb.
1 sene 4mb.
1.5 sene 8mb.
1 senedir 16mbit.

8 e kadar sınırsız takıldım 16 da netlimitsiz zımbırtısına geçtim.

en kötüsü 16 mbit ti 12 mb kullanabiliyorum.

gerisinde hep hızları neredeyse %90 kullanabildim. Ben ttnet i aramazdım. Türk Telekomu ara ve keyfine bak(ana santral) Bir de adamlarla kanka moduna geçmeye çalışın. O zaman çözülmeyecek bir sorun yok.

Fiyat hız olarak sevmiyorum ama!