Trafik Cezası Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamlar, 18 yaşından küçüğüm herhangi bir gelirim yok öğrenciyim ve trafik cezası yedim ancak kendi arabamla değil ailemin haberi yok bunu en kolay nasıl ödeyebilir veya halledebilirim?
Teşekkürler.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Trafik Cezası olarak ne kesildi?

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Arkadaşlar selamlar, 18 yaşından küçüğüm herhangi bir gelirim yok öğrenciyim ve trafik cezası yedim ancak kendi arabamla değil ailemin haberi yok bunu en kolay nasıl ödeyebilir veya halledebilirim?
Teşekkürler.
18 yaşından küçük olup ceza yediğinde ailene bildirmeleri gerekiyor nasıl haber vermemişler. tebliğ tarihinden sonra 15 gün içinde ödersen %25 indirim uygulanır.

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arabayı kaçırmadım ki abimizin annesi hastaydı adam araba kullanmasını çok az biliyor kötüydü götürelim dedim götürürken çevirdi

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücü belgesi olmadan araç kullanmaktan 2018₺

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Vergi dairesine ödeme yapabilirsin..

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir gelirim yok ki abi benim öğrenciyim bi şekilde parasını çıkarmaya çalışıyorum vergi dairesi bana ne gibi imkanlar sunabilir tahminen?
yapılandırma yapabiliyor muyum?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Herhangi bir gelirim yok ki abi benim öğrenciyim bi şekilde parasını çıkarmaya çalışıyorum vergi dairesi bana ne gibi imkanlar sunabilir tahminen?
yapılandırma yapabiliyor muyum?
Neden sen ödeyecesin, başkasının bir işini yaparken ceza yemişsin. Neden ödemeyi diğer arkadaşın üstlenmiyor?

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi zaten çok afedersiniz ama onun uğruna ceza yedim yani çoğu arkadaşlarımın içinde kendisine de demiştim ben bu arabayı kullanırken ceza yersem sen ödersin diye tamam demişti herkes diyor ona sen ödemelisin diye caymaya çalışıyor arabanın sigortasını yaptırdım param kalmadı falan filan diyor bende diyorum ki sen öde ben sana elimden geldiğince yardımda buluncam diye de dinlemiyor

Son düzenleyen moderatör:

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devlet zaten şöyle bir imkan da sunuyor anladığım kadarıyla 15 gün içerisinde ödeme yaparsan 2000₺ yerine 1500₺ ödersin demişti polisler elimde olsa hiç düşünmeden öderim bu arkadaşımız 2000₺ ödemeye razı sanırım

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Aynen öyle erken ödeme yaptığınızda belirli bir tutarda indirim yapıyorlar.

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakalım kendisine de söyledim ne yapcak hayırlısı artık

izmirlibasketçi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İndirim yaparlar. Sen sen ol bir daha ehliyetsiz direksiyon başına geçme. Başkasının hayatıyla oynama.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Çok hatalı bir hareket, trafikte asla kimseyi veya bir şeyi bahane gösteremezsin. Belki arabayı ehliyet kullanmıyor ama yasal olarak yetkin yok ve olası bir kaza durumunda her anlamda suçlu olursun ki bence sadece ceza yediğine şükret... Geçmiş olsun. İlk 15 gün %25 indirimden faydalanmanı tavsiye ederim.

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumunuz için ve yardımınız için teşekkür ederim haklısınız.

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Abi zaten çok afedersiniz ama onun uğruna ceza yedim yani çoğu arkadaşlarımın içinde kendisine de demiştim ben bu arabayı kullanırken ceza yersem sen ödersin diye tamam demişti herkes diyor ona sen ödemelisin diye caymaya çalışıyor arabanın sigortasını yaptırdım param kalmadı falan filan diyor bende diyorum ki sen öde ben sana elimden geldiğince yardımda buluncam diye de dinlemiyor

işte kime iyilik yapacağınızı iki kez düşünmemiz gereken bir örnek. Arabayı bağlamadılar sanırım. Ceza bir şekilde ödenir beklese bile bu büyük bir sorun değil sakin olmalısın.

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ödenmemesi durumunda eve kağıt geliyor mu bunu ailem bilsin istemiyorum da

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar,
İşin maddi kısmı hiç önemli değil, bir şekilde yerine gelir ama ya ehliyetsiz araç kullanırken bir kazaya karışıp birinin yaralanmasına veya ölümüne neden olursan ne olacak hiç düşündün mü? Hem kendini hem de aileni inanılmaz zor durumda bırakırsın. Tabi işin yasal yaptırım kısmına girmek istemiyorum, burnundan getirirler.
Bence bir daha hiç bir zaman ehliyetsiz araç kullanma.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Ödesen de ödemesen de o bildirim evine gelecek yeğenim, arabanın üzerine kayıtlı olduğu her kimse ceza kâğıdı ona gelir. Bu konuda yapacak bişey yok maalesef, kulağın çekilecek illa ki, bundan kurtuluşun yok gibi gözüküyor. :D İstanbulda bir arkadaşıma uğradım, sadece üç dakika kadar, altı ay sonra 108 lira ceza geldi.

kaankeskinnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım yok zaten bir daha kullanmam ehliyetsiz araç fakat ben mal beyanında ve yaptırım da bulunsam ne gibi sonuçlar oluşur ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Anladım yok zaten bir daha kullanmam ehliyetsiz araç fakat ben mal beyanında ve yaptırım da bulunsam ne gibi sonuçlar oluşur ?

Yeğenim devlet araba ruhsatının kayıtlı olduğu kişiyi muhatap alır. Senin yapabileceğin bişey yok maalesef. En doğru olanı babana durumu anlatıp özür dilemen ve bir daha böyle bir hataya asla düşmeyeceğini söylemendir.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Sürücü belgesi olmadan araç kullanmaktan 2018₺
Birincisi sürücü belgesi olmayana polis sadece ceza kesmez. Bu durumu tutanakla tespit eder, sulh ceza hakimliğine gönderir.
Aracın sahibine de aynı miktarda ceza tutanağı düzenlenir ve postayla tebliğ edilir.
Ayrıca edevlet ve gib üzerinden bu ceza araç sahibince görülür.
Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde itiraz edilebilir. 30 gün içinde indirimli ödenir.
Vergi dairesine başvurulursa taksit yapılma imkanı var.
aab06e1708b92a6aeba23b4dc4bb7576.jpg

Son mesajlar