Tplink wa 5210 kuramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tp link wa5210g hakkında yardım istiyorum. Kablosuz interneti alıp kablosuz dağıtması için ayarları yapamıyorum yardımcı olurmusunuz

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunu denedim şifreyi dgirdiğimde doğru girmeme ragmen şifre hatası diyor

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
merhabalar; öncelikler adsl üzerindeki reset tuşu ile cihaza reset atıp; ethernet kablosu ile bir pc ye bağlayın. internet taracısının arama sayfasına 192.168.1.1 girerek ordan hızlı kurulum prosedörü takip ederek kurulumu tekrar yapmanızı öneririm.

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bir yerde bi ayarı unutuyorum ama nerde bilmiyorum kaç kere denedim resetleyip olmadı. 7210 var bir de onda sıkıntı yok gayet stabil çalışıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

merhabalar; öncelikler adsl üzerindeki reset tuşu ile cihaza reset atıp; ethernet kablosu ile bir pc ye bağlayın. internet taracısının arama sayfasına 192.168.1.1 girerek ordan hızlı kurulum prosedörü takip ederek kurulumu tekrar yapmanızı öneririm.

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
kurulum tamamladığınızda adsl üzerindeki ışıkların hepsi aktif mi (yanıyor mu). yanmıyorsa kurulum yaparken internet sağlayıcısını kullanıcı adını ve şifresini kontrol ediniz. bir cihaz ile internete bağlanmak istediğiniz ne gibi bir hatayla karşılaşıyorsunuz?

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kurulum tamamladığınızda adsl üzerindeki ışıkların hepsi aktif mi (yanıyor mu). yanmıyorsa kurulum yaparken internet sağlayıcısını kullanıcı adını ve şifresini kontrol ediniz. bir cihaz ile internete bağlanmak istediğiniz ne gibi bir hatayla karşılaşıyorsunuz?

Tam bağlantı olmadığı için ışıkların hepsi yanmıyor. Modemin şifresini girmeye kalktığım vakit invalid key hatası veriyor.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
ışıklar yanmıyorsa; internet sağlayıcısının kullanıcı adı ve şifresini kontrol et. bir adet ethernet kablosunu adsl ile pc bağla. taracıya 192.168.1.1 yaz adsl içine gir. kurulum ayarlarını kontrol et yada adsl reset atıp tekrardan kurulumu yap. kurulumun tamamlanıp, internete bağlanabilmek için ışıkların hepsi yanıyor olması lazım.

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ışıklar yanmıyorsa; internet sağlayıcısının kullanıcı adı ve şifresini kontrol et. bir adet ethernet kablosunu adsl ile pc bağla. taracıya 192.168.1.1 yaz adsl içine gir. kurulum ayarlarını kontrol et yada adsl reset atıp tekrardan kurulumu yap. kurulumun tamamlanıp, internete bağlanabilmek için ışıkların hepsi yanıyor olması lazım.
Şifreyi kabul etse ışıklar yanacakta wifi şifresini kabul etmiyor. Başka modemle denedim yine aynı durum söz konusu acaba 5210da kablosuz alıp kablosuz verme özelliği yok mu

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
access point olarak mı kullanmak istiyorsun. yani mevcut bir adsl var. ikinci bir adsl ile sinyal gücünü ve alanını arttırmak mı istiyorsun.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
o zaman önce adsli access pointe çevirmen lazım. bilgisayar ve adsli ethernet kablosuyla bağladıktan sonra içinden ayar değişlikliği gerekiyor. bunun nasıl yapıldığına dair youtube ve nette bilgi bulabilirsin. her adsl markası için farklılık gösterebilir. ondan sonra cihazlardan bağlanmak için wifi adı ve şifresi atayacaksın.

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o zaman önce adsli access pointe çevirmen lazım. bilgisayar ve adsli ethernet kablosuyla bağladıktan sonra içinden ayar değişlikliği gerekiyor. bunun nasıl yapıldığına dair youtube ve nette bilgi bulabilirsin. her adsl markası için farklılık gösterebilir. ondan sonra cihazlardan bağlanmak için wifi adı ve şifresi atayacaksın.
Müşteri hizmetleri ile görüştüm sadece wep şifreleme destekliyormuş