Toshiba Satellite C855-1VM Laptop RAM Takviyesi Yapma

Bu konuyu okuyanlar

Merttem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi günler. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum. Aklıma takılan bir kaç soru var;
Şu anki RAM kapasitem 4 GB fakat ben 8 GB'a upgrade etmek istiyorum. Bu işlemin maliyeti ne olur ? Ve nasıl bir performans artışı elde edebilirim?

Not: Eklemek istediğim bir diğer konuda bilgisayarıma ekran kartı takabilir miyim ? Sağlıklı verilere ulaşamadım yaptığım araştırmalar sonucunda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

Bilgisayarımın modeli: Toshiba Satellite C855-1VM

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ekran kartı takamazsın ama E-GPU olayı var fakat masraflı olur ayrıca işlemcinin darboğaz yapması da muhtemeldir. Bunun yanında bilgisayarınız 8 GB RAM destekliyorsa upgrade yapılabilir ve farkı muhakkak hissedersiniz. Gerek oyunlarda olsun gerekse internette takılırken. Fakat ilk önce hangi model bellek olduğunu bulmanız gerek. CPU-Z ile belleklere bakabilirsiniz. Son olarak eğer DDR3 destekli ise bilgisayarınız yaklaşık 150-200 TL civarında 4 GB bellek alabilirsiniz.

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Hocam E-GPU işini bence sadece araştırın yapmaya çalışmayın nedeni ise laptoplara göre üretilmemiş olması misal veriyorum laptop ile başka bir odaya gideceksiniz elinizle ekran kartınıda getirmeniz gerekiyor üstüne Görkem Say'ın söylediği gibi işlemcin de darboğaz olabilir.

Reaksiyon puanı
16,118
e-gpu yapılan notebook yer değişmez sabit orda kalıcaksa yapılır yoksa Brunai sultanı gibi 4 uşak etrafında gezmen gerek notebook ve e-gpu için aküleri e-gpu ile notebook'u taşıyan masayı taşıyan uşaklar gerek...
yapılır da karar senin para senin ...

Merttem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı takamazsın ama E-GPU olayı var fakat masraflı olur ayrıca işlemcinin darboğaz yapması da muhtemeldir. Bunun yanında bilgisayarınız 8 GB RAM destekliyorsa upgrade yapılabilir ve farkı muhakkak hissedersiniz. Gerek oyunlarda olsun gerekse internette takılırken. Fakat ilk önce hangi model bellek olduğunu bulmanız gerek. CPU-Z ile belleklere bakabilirsiniz. Son olarak eğer DDR3 destekli ise bilgisayarınız yaklaşık 150-200 TL civarında 4 GB bellek alabilirsiniz.
hocam öncelikle teşekkürler. Şuan elimde konsol ve ya yeni pc için yeterli bütçe bulunmadığı için elimde ki malzemeyi en iyi seviyeye taşımayı düşünüyorum. Fazla bilgi sahibi olmadığım için araştarmalarım sağlıklı sonuç vermiyor. Bu e-gpu işi benim için şimdilik uygun fakat gerekli aparatlar hakkında bilgi sahibi değilim mümkünse link atabilir misiniz ? (almam gereken aparatları internette araştırdığımda 200 lirayada var 30 lirayada aradaki fark nedir ?)