Toshiba A200-1ah Hız Sorunu, Birden 400mhz Gitti!

Bu konuyu okuyanlar

SyK112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1596.png

Arkadaşlar gördüğünüz gibi durum açıkca görünüyor ama tekrardan açıklamak gerekirse durum şu, hiçbir program yüklemeden veyahut tekniksel hiçbir şey yapmadan yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi 400 mhz gitti.

Normalde oradaki çarpan (199.50 x 8.0) 10.0 idi. Bios olsun, overlock programları olsun bakmadığım yer kalmadı ama win7'de çalışan ne doğru dürüst overlock programı var ne de bios overlock için uygun.

Bu konu hakkında herhangi bir fikri olan varmı acaba?

Dipnot: Bilgisayarda tune-up gibi sistemi temiz tutan programlar zaten vardı, düzenli olarak kontrol yapıyordum. Bunun haricinde birkaç gün önce işlemci hızını önce %90'a düşürmüştüm güç seçeneklerinden, sonra %95'e tekrar yükseltmiştim. Bu düşürmeyi yapmamın sebebi ağır oyunlarda veya sisteme %100 yüklendiğim zaman bilgisayarın çok ısınıp 100dereceye varınca kendini kapatmasıydı ki ekstra soğutucu ve bilgisayar çok ısınınca oto beklemeye alma vs mevcut. Ama daha önce de söylediğim gibi 400mhz gibi bir hız düşmesi bunları yaptığım zaman mevcut değildi, bu sorun henüz yeni. Ayrıca ben yine de dinamik işlemci hızından kaynaklanmadığını göstermek için işlemciye resimde görüldüğü üzere %100 yüklenip maksimum hızı gösterdim.

Son mesajlar