Toplama bilgisayar tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Tursu_Bidonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya bir de yeri gelmişken sorayım: İşlemci için ayrıca işlemci fanı almama gerek var mı, varsa hangi markayı alsam daha iyi olur?

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Ya bir de yeri gelmişken sorayım: İşlemci için ayrıca işlemci fanı almama gerek var mı, varsa hangi markayı alsam daha iyi olur?
Amd için gerek yok,ryzen 3 1200 kullanıyorum,wraith soğutucu geliyor yanında sistemi en çok zorladığı anda bile 70derece olmuyor.Hatta bir dereceye kadar o.c bile yapılır.Ama intel sistem alsam fanı değiştiririm,çok kötü görünüyor bence.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Intek tarafında K ibareli işlemcilerde soğutucu gelmiyor. Öbürlerinde almana gerek yok.

Tursu_Bidonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tabi bu işlemciyi termal macunla kendimiz monte edicez hâliyle, değil mi eğer başka bir yerden montaj yaptırmayacaksak? Eğer öyleyse hangi soğutucuyu, ya da soğutcuya gerek yoksa termal macunu alayım, çok önemli mi? Çünkü işlemciyi monte ederken falan bir hata yaparız, işlemciden olmayalım, diye düşündüm. sinerji.gen montaj işini yapıyormuş galiba nasıl sizce güvenilir mi? Normalde ben de kendim yapmak isterim ama dediğim gibi hiç montaj yapmadığım için bi' acemilik yapıp tüm sistemi berbat etmeyelim. :)

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Tabi bu işlemciyi termal macunla kendimiz monte edicez hâliyle, değil mi eğer başka bir yerden montaj yaptırmayacaksak? Eğer öyleyse hangi soğutucuyu, ya da soğutcuya gerek yoksa termal macunu alayım, çok önemli mi? Çünkü işlemciyi monte ederken falan bir hata yaparız, işlemciden olmayalım, diye düşündüm. sinerji.gen montaj işini yapıyormuş galiba nasıl sizce güvenilir mi? Normalde ben de kendim yapmak isterim ama dediğim gibi hiç montaj yapmadığım için bi' acemilik yapıp tüm sistemi berbat etmeyelim. :)
Termal macun gerekli değil ilk kurarken.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Stok soğutucunun tabanında sürülü macun oluyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Amd stok sogutuculardaki termal macun kalitesi iyi intelde öyle degil ama