Tivibu'nun verdiği modem sorunu (AirTies 5341)

Bu konuyu okuyanlar

BLaCKTeaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir kaç hafta önce Tivibu'dan geldiler ve Tivibu kutusunu ve AirTies5341'i kurdukar. Bir kaç gün önceye kadar sorunsuz bir şekilde hem tivibu'yu hem de interneti kullanıyordum ama bi sorunla karşılaştım. Bilgisayarım bazen modemi göremiyordu. Başka modemleri görüyordu bir tek benimkini görmüyordu. Ama başka bir bilgisayar ve telefonum modemimi görebiliyor. Sorun bilgisayarımda mı modemde mi anlayamadım araştırdım herkes modeme reset at falan dedi. Attım ama kurduktan sonra modem internete bağlanamıyor. Kurulumu doğru yaptım fakat internete girmiyor. Şuan eski modemi kullanıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
TTNETi ara servis gönderirler onlar bakar aldıkları paranın hakkını versinler hem.

BLaCKTeaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısın, sonuca ulaşamazsan öyle yapıcam zaten ama sorunun ne olduğunu ve nasıl çözüldüğünü de merak etmiyor değilim

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Bendede öyle olmuştu biraz bekledim düzeldi

BLaCKTeaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birazdan kastın nedir? 1-2 saat oldu benim.

bilisimwap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AirTies 5341 iptv modemlerin bazı serilerinde böyle sorunlar var modemin kablosuz ağlar kısmından Kanal Seçimi 6 yap bilgisayarın modemi görmeye başlayacaktır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bnm elimde bi modem var ama ben bu modemin kurulum cd sini kaybettim. Ve internettede modemin kurulum dosyasi yok modem eski biraz internette olmadigina göre öyle thmin ediyorum modemin modeli : Td-w8920g bi yardimci olursaniz sevinirim bu modemin baska kurulum yolu varsa lütfen yardim edin....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
airties modemmi iyidir arkadaşlar yoksa edimax mı ? sizce

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
yapacağınız olay şu: bir tablet veya dizüstü bilgisayar ile ağa bağlanmaya çalışın. büyük ihtimalle bağlanacaksınız. çünkü sorun genelde eski masaüstü bilgisayarlarda içindeki modem algalayıcıları v.s eski olduğundan görmüyor veya siz görüyorsunuz ancak bağlanamıyorsunuz. Sorunu şöyle düzeltmeye çalışın: dizüstü bilgisayar ile modemin setup ayarlarına girin ve şifreleme bölümünü WPA-PSK olarak değiştirin, büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir. şu anki şifreleme türü sanırım WPA2-PSK ve bu şifreleme türüne bilgisayarınızın donanım ve sürücüleri izin vermiyor çünkü tanımıyor. lütfen dediğim gibi yapın ve tekrar deneyin.