Tivibu Siyah Ekran sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=48671]muratflash[/MENTION] çok teşekkürler gönderdiğiniz mail için. aslında bende benzer bi mail göndersem, hatta bu sorundan muzdarip diğer arkadaşlar da benzer mail gönderse belki daha çok dikkate alınmayı başarabiliriz. şikayetimizi hangi adrese göndermemiz gerektiği konusunda bizi aydınlatabilirseniz sevinirim.

[MENTION=248378]imampower11[/MENTION] elle sildim your uninstaller ile sildim iobit uninstaller ile sildim üstüne yeni yöntem bulan arkadaşın yöntemleriyle de sildim sorun çözülmedi. sorun benim biligisayarımda sadece yeni font yükleyince ortaya çıkıyor. o yüzden font yüklemesi yapmadan sorunsuz bi şekilde kullanıyorum. deep freeze bu konuda bi fayda sağlamayacaktır malesef.

--- Mesaj Güncellendi ---

[MENTION=48671]muratflash[/MENTION] ben arayıp buldum gerek kalmadı :) bi mesaj da ben gönderdim.

qabus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tivibuyu açamıyorum bende.programı açınca siyah ekran geliyor,kullanıcı adı ve şifreyi yazmak için kısım gözükmüyor.Biraz araştırdım silverlight ile ilgili bir problemden bahsetmiş herkes ama sorunu çözemedim.Yardımcı olabilecek birisi var mı?

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
tivibuyu açamıyorum bende.programı açınca siyah ekran geliyor,kullanıcı adı ve şifreyi yazmak için kısım gözükmüyor.Biraz araştırdım silverlight ile ilgili bir problemden bahsetmiş herkes ama sorunu çözemedim.Yardımcı olabilecek birisi var mı?
Bu konudaki arkadaşların sunduğu çözümleri uyguladınız mı??...

qabus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konudaki arkadaşların sunduğu çözümleri uyguladınız mı??...

evet silverlight'ı sildim tekrar yükledim,tivibuyu sildim yükledim olmadı.regedit'ten silverlight ile ilgili herşeyi silmeye çalıştım ama tek tek sil sil bitmiyor

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
evet silverlight'ı sildim tekrar yükledim,tivibuyu sildim yükledim olmadı.regedit'ten silverlight ile ilgili herşeyi silmeye çalıştım ama tek tek sil sil bitmiyor
Tek tek silmene gerek yok Revo Uninstaller bu pro versiyonunu kur. Programı zorla kaldır diye bir bölüm var. orada yazı yazabileceğin iki alan var alttaki alana Silverlight yaz ve tara çıkan tüm regedit kayıtlarını seç ve sil, ilerle bir daha taryacacak ve çıkan tüm dosyaları seç ve sil. Yeniden başlatma gerekiyor derse yeniden başlat bilgisayarını. Sonra çalıştıra %appdata% yaz ve AplicationData klasörü seviyesine gel orada Silverlight diye ara ve çıkan sonuçları sil. Revoya gel yine programı zorla kaldır böümüne gel ve yukarıdaki adımları bir de tivibu için uygula. Daha sonra tivibu ve silverlightı sitesinden indir. işletim sistemin 64bit ise 64bit silverlight indir. Önce silverlight ve sonra tivibu kur. Kurulumu yükleme dosyasının üstüne çift tıklayarak değil de sağ tıklayıp revo ile kurmayı seçersen ve işlem sonunda üstteki toolbardan işlemi kaydedersen, bu kaydettiğin programları Revodaki izlenen programlar sekmesinden çift tıklayarak eksiksiz bir biçimde kaldırabilirsin.

qabus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek tek silmene gerek yok Revo Uninstaller bu pro versiyonunu kur. Programı zorla kaldır diye bir bölüm var. orada yazı yazabileceğin iki alan var alttaki alana Silverlight yaz ve tara çıkan tüm regedit kayıtlarını seç ve sil, ilerle bir daha taryacacak ve çıkan tüm dosyaları seç ve sil. Yeniden başlatma gerekiyor derse yeniden başlat bilgisayarını. Sonra çalıştıra %appdata% yaz ve AplicationData klasörü seviyesine gel orada Silverlight diye ara ve çıkan sonuçları sil. Revoya gel yine programı zorla kaldır böümüne gel ve yukarıdaki adımları bir de tivibu için uygula. Daha sonra tivibu ve silverlightı sitesinden indir. işletim sistemin 64bit ise 64bit silverlight indir. Önce silverlight ve sonra tivibu kur. Kurulumu yükleme dosyasının üstüne çift tıklayarak değil de sağ tıklayıp revo ile kurmayı seçersen ve işlem sonunda üstteki toolbardan işlemi kaydedersen, bu kaydettiğin programları Revodaki izlenen programlar sekmesinden çift tıklayarak eksiksiz bir biçimde kaldırabilirsin.

dediğin şeyleri uyguladım kardeşim ama yine olmadı.nasıl iş anlamadım valla..

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle vistaya nasıl sabrediyorsunuz diye sormadan edemiyecem :) herneyse, daha önceki yazılarda da belirttiğim gibi ben bu sorunu format atmadan çözemedim. Hazır sistem bozulmuşken Windows 7 ye geçmeni tavsiye ederim. 64 bit - 32 bit farketmez diyorsan 32 de böyle bir sorun oluşmuyor onu kullanabilirsin. x64 olsun diyorsan da ben font yüklemesi yapınca silverlight ın bozulduğunu deneye deneye kesinleştirdim. Sadece font bozuyor diye de bi genelleme yapmam mantıksız tabi şuan. Ama yeni kuracağın sisteme font yüklemeni tavsiye etmiyorum. Ayrıca sık sık geri yükleme noktası oluşturmayı da unutma. Microsoft a bu konuyla ilgili mesajlar iletildi. Cevap bekliyoruz. Umarım bi güncelleme ile bu sorun çözülür. Kolay gelsin..

qabus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle vistaya nasıl sabrediyorsunuz diye sormadan edemiyecem :) herneyse, daha önceki yazılarda da belirttiğim gibi ben bu sorunu format atmadan çözemedim. Hazır sistem bozulmuşken Windows 7 ye geçmeni tavsiye ederim. 64 bit - 32 bit farketmez diyorsan 32 de böyle bir sorun oluşmuyor onu kullanabilirsin. x64 olsun diyorsan da ben font yüklemesi yapınca silverlight ın bozulduğunu deneye deneye kesinleştirdim. Sadece font bozuyor diye de bi genelleme yapmam mantıksız tabi şuan. Ama yeni kuracağın sisteme font yüklemeni tavsiye etmiyorum. Ayrıca sık sık geri yükleme noktası oluşturmayı da unutma. Microsoft a bu konuyla ilgili mesajlar iletildi. Cevap bekliyoruz. Umarım bi güncelleme ile bu sorun çözülür. Kolay gelsin..

Evet haklısınız vistaya iyice sinir olmaya başladım bende,sanırım windows 7'ye geçmenin zamanı geldi.Formatla sorunu halledicem artık.Çok teşekkürler yardımlarınız için..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yaa arkadaşlar bişey sorucam..

Bugün telefonuma bi mesaj geldi tivibu web maxı plus üyelerine yarı yarıya indim varmış bunun için çağrı merkezini yani 4440375 i aramamız gerekiyormuş.. Yanii bunun karşılığında ne istiyorlar taahhüt filan mı??..

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tivibu Web Maxi Plus üyelerine hangi serviste yarı yarıya indirim varmış?

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Tivibu Web Maxi Plus üyelerine hangi serviste yarı yarıya indirim varmış?

Yaa arkadaşlar bişey sorucam..

Bugün telefonuma bi mesaj geldi tivibu web maxı plus üyelerine yarı yarıya indim varmış bunun için çağrı merkezini yani 4440375 i aramamız gerekiyormuş.. Yanii bunun karşılığında ne istiyorlar taahhüt filan mı??..
Evet bugün aradım tivibuya 1 yıl taahhüt verip yani tivibu web maxı plus üyeliğini 1 yıl devam ettirip bunun fiyatı 3.90tl yani 4 tl 1 yıl boyunca.. Ben taahhüt verdim ve 4 tl.. 15 Marta kadar sizde arayıp taahhüt verip indirim yaptırın nasıl olsa kullanıyorsunuz...

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hayatımız taahhüt oldu yav. Yarın ne olacağımız belli değil taahhüt üstüne taahhüt. Bu işin sonunu hiç iyi görmüyorum. Diyerek konunun bu kısmını kaydığı yerden rayına sokmak istiyorum.

Arkadaşlar konu Siyah ekran sorunu. Benim de bir dönem problem yaşadığım göz önüne alınırsa çok sinir bozucu bir durum ve insan bi silverlight veya tivibu için format atmak istemiyor. Ben yaşadığım problemi 3. sayfadaki 47 nolu mesajdan ilham alarak çözdüm. O mesajdan farklı olarak ben AppData içindeki LocalLow klasöründe ve Local klasöründe de Silverlight klasörü buldum. Bu ikisini sildikten sonra silverlight sitesinden x64 son sürümü bulup yükledim ve arkasından tivibu yükledim sorunum çözüldü. Hala çözüme kavuşamayan arkadaşlara nasıl yardımcı oluruz bilemiyorum açıkçası.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar bu siyah ekran problemini şu şekilde çözdüm:
1)Saat güncellemesi yapın
2)Microsoft Silverlight açın
3)Kayıttan oynatmaya gelin silverlightta
4)Ordaki Tikli yeri kaldırın
5)Tivibuyu tekrardan çalıştırın Allahın izniyle çalışır

attagun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu illaki cozemez iseniz. Basit bir onerim var. Yeni bir yonetici hesabi acin. ve bu hesap giris yapip
yeni masaustunuze kavusun. yeni kullanicili masaustunuzden tivibu yeniden kurmaniz gerekmez fakat yeniden kurabilirsinizde sorunsuz calisir. sonrada Keyifle tivibu izleyin.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
silverlight expoler eklentili çalıştıgı için kaldırsanız bile expoler de kaldırmanız gerekli kayıt defterini temizleyip öyle kurmakta fayda var kolay gelsin