Tivibu Siyah Ekran sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar her türlü yolu denedim google üzerinden aratıp önerilen çözümleri. Regeditten silverligt'i kaldırdım sonra tivibu kurdum kendi silverligt'i indirilsin mi dedi onu kurdum yine düzelmedi bir türlü şu siyah ekran sorununu aşamadım bir çözüm önerisi olan var mı?
Tivibuyu yourunstaller ile kaldırdım kayıt defterini temizlettim ama bir işe yaramadı :/

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Peki web üzerinden tarayıcıyla girdiğinde nasıl??..

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Aynı sorun orada da var. Siyah ekran.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
@serkanbb06 Senin bu sorunun kaynağı ttnet değil senin sisteminde sorun silverlight'ın kayıt defterindeki bi girdisinden kaynaklanıyor... Tam temizlik yaparak kaldırdım demişsin ama aynı durum hem masaüstü applicationda hemde webde var sorun kesin silverlightın kayıt girdisinde önce tivibuyu kaldır sonra revo uninstallerle deneyerek kayıt girdilerini tamamen sil sonra silverlightı kur sonra tivibuyu kur..

Bu işlemleri tekrar tekrar yaptığını biliyorum ama dediğim gibi sorun silverlight ın kayıt girdisinden kaynaklı..

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
@serkanbb06 Senin bu sorunun kaynağı ttnet değil senin sisteminde sorun silverlight'ın kayıt defterindeki bi girdisinden kaynaklanıyor... Tam temizlik yaparak kaldırdım demişsin ama aynı durum hem masaüstü applicationda hemde webde var sorun kesin silverlightın kayıt girdisinde önce tivibuyu kaldır sonra revo uninstallerle deneyerek kayıt girdilerini tamamen sil sonra silverlightı kur sonra tivibuyu kur..

Bu işlemleri tekrar tekrar yaptığını biliyorum ama dediğim gibi sorun silverlight ın kayıt girdisinden kaynaklı..

Tekrar deneyeceğim teşekkürler :)

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de var. son güncellemeden sonra böyle oldu. aynı sorunu ligtv web de de yapıyor. silverlight altyapısını kullanan tüm programlar sorunlu hale geldi. sorunu çözebildiniz mi?

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Sorunun çözümünün ne olduğu belli üsttede dediğim gibi silverlightın regeditteki bütün kayıt girdileri temizlenecek tamamen kaldırılacak bunuda profesyonel bi kullanıcı değilseniz elle yapmak çok sakıncalı regedit yapılandırmasını bozarsınız.. Revo uninstaller programıyla silverlightı güzelce kaldırın bütün kayıt girdilerini temizleyin ve sonra sıfırdan tekrar kurun düzelecektir...

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
revo uninstaller programını kurdum fakat silinebilecekler arasında silverlight programı görünmüyor... iobit uninstaller ile denedim silverlight ı kaldırdım tekrar kurdum fakat sorun hala devam ediyor. bu arada sistemim 64 bit win7. 64 bitlere özgü bi sorun galiba?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Çok denedim çözüm yok arakdaslar ne kadar öneri varsa yaptım hepsini işe yaramıyor.

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kafayı yiyecem ya mutlaka bi çözümü olmalı.. hem tivibu hemde digiturk web i kullanamıyorum şu silverlight sorunu yüzünden.

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format atmadan önce your uninstaller ve iobit uninstaller ile registry temizliği de yaptım hatta elle tek tek kod girerek bile denedim fakat tüm bunlar çözüm olmadı.. ayrıca formattan sonra iyiki bi geri yükleme noktası oluşturmuşum. tekrar aynı sorunu yaptı geri yükleyerek düzelttim. yüklediğim programlardan biri bu sorunu yaptı zannettim ama geri yüklemeden sonra aynı programları yüklememe rağmen problemsiz devam ediyor şimdilik.. çok garip bir problem şimdilik sebebini çözemedim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
[MENTION=241246]tugrulcagri[/MENTION] zaten o kadar uğraştığına değmemiştir. 10 dk içinde tertemiz bir makine daha ne istiyorsun. Ondan sonra kafana göre takıl kur programlarını bundan başka güzel bir zevk mi var.. :)

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=78560]dash[/MENTION] bu sorun gene başıma gelicek biliyorum, sorunun çözümünü bulsam daha iyi olucaktı ama napalım sık sık geri yükleme noktası oluşturmakta fayda var şimdilik :)

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Evet güncel. Bunun bir çözümü yok :) Tivibuyu kapattırdım ve tivibu ev aldım :)

hadi tivibu ev üyeliğin hayırlı olsun bende birkaç arkadaşımda görme imkanım oldu çok iyi bir sistem geliştirldikçe daha iyi olucaktır .

Silverlight ile ilgili durum işletim sistemiminin sürümü ile ilgili olabilir farklı bir sürüm yuklemeyi deneme imkanın olursa göz ardı etme derim..

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bana Tivibu silverlight 4 ve 5i desteklemiyor gibi geliyor. kaç defa kaldırdım kurdum tık yok. Aynı durum bende de var.

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana Tivibu silverlight 4 ve 5i desteklemiyor gibi geliyor. kaç defa kaldırdım kurdum tık yok. Aynı durum bende de var.

sorun sadece tivibu da olmuyor. silverlight alt yapısını kullanan tüm programlarda benzer sorunu veriyor. mesela ligtv nin web üzerinden izlenen sistemi de silverlight kullanıyor. tivibu bozulduğunda o da bozuldu bende.. büyük ihtimalle sizin işletim sisteminiz de 64 bit ve silverlight'ın son güncellemesi 64 bit işletim sistemlerinde sıkıntı yaratıyor. ben format attım ve şimdilik sorun yok umarım olmaz.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
sorun sadece tivibu da olmuyor. silverlight alt yapısını kullanan tüm programlarda benzer sorunu veriyor. mesela ligtv nin web üzerinden izlenen sistemi de silverlight kullanıyor. tivibu bozulduğunda o da bozuldu bende.. büyük ihtimalle sizin işletim sisteminiz de 64 bit ve silverlight'ın son güncellemesi 64 bit işletim sistemlerinde sıkıntı yaratıyor. ben format attım ve şimdilik sorun yok umarım olmaz.

Geçen sefer silverlight yüzünden format attım ama bu sefer atmaya niyetim yok. Kaç kere kurdum kaldırdım bu silverlightı durumda değişen bir şey yok. Çok araştırdım ve win7 x64 işletim sistemi kullananlarda da formatsız çözebilene denk gelmedim daha.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çok kişi yaşıyor bu sorunu şu an ama formatsız çözülmüyor malesef.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
@tugrulcagri Bu digiTürk web tv ye girişte hala tc kimlik no istiyorlar... Sen kimlik nonu vererekmi giriş yaptın??.. Bunun değiştirilmesi için DigiTürk le temasa geçtim bakalım geriye dönecekler mi.. Ben tc kimlik no mu DigiTürke kaptırmak istemiyorum çünkü...

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@tugrulcagri Bu digiTürk web tv ye girişte hala tc kimlik no istiyorlar... Sen kimlik nonu vererekmi giriş yaptın??.. Bunun değiştirilmesi için DigiTürk le temasa geçtim bakalım geriye dönecekler mi.. Ben tc kimlik no mu DigiTürke kaptırmak istemiyorum çünkü...

Ben TC numaramı yazarak üye oldum.. niye istiyorlar TC yi onu da anlamış değilim. ne gibi kötü sonuçlar doğurabilir bu peki?

imampower11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Silverlight Reg edıtten temızleyın gırdılerı en bastan kurun sorun ortadan kalkıcaktır