Bu konuyu okuyanlar

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Merhaba;
Bir firmada çalışmaya başladım asgari ücret + ticket dediler.
Ticket her ay 200 lira gelecekmiş.
Merak ettiğim bu ticket endir? Nerelerde kullanılır?
Mesela ticket geçen bi yerden taksitle alış-veriş yapabilir miyim? Ticket kartı ile taksitlendirme yani.
Bim - Barış Gros - Migros - A101 - V.S Süpermarketlerde de geçerli midir?
Teşekkür ederim.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ticket markaya göre oluyor. Mesela babama mc donalds yemek ticketları gelirken enişteme alışveriş (market yiryecek içecek) ticketları veriliyor.
Babamda şöyle bir mevzu var : Muhasebeci kendisi ve yaşadığımız ilin dağıtımındaki hesap kitap herşeyden babam sorumlu. Yük kamyonlarında çalışan arladaşları, babam ve şirketteki hesap kitapla uğraşan diğerleri aralarında faturaları paylaştırıyorlar ve bu faturalardan puan biriktiriyorlar. Belli bir miktara ulaşında internette telefon tablet televizyon alabiliyorsun.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ki bu bahsettiğin ticketlar muhtemelen tansaş, migros gibi süpermarketlerde geçerli.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Ki bu bahsettiğin ticketlar muhtemelen tansaş, migros gibi süpermarketlerde geçerli.
Benzin istasyonunda çalışıyorum.Akaryakıt servisinde.Bana verecekleri bu ticket kart ile taksitle televizyon alabilir miyim? Happy market diye bişey duydum ama yemek dışında tablet- telefon v.s alınabiliyormu? Teşekkür ederim.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Neyse yarın saat 4 gibi girerim foruma umarım yardımcı olabilri siniz.

Flash161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Benzin istasyonunda çalışıyorum.Akaryakıt servisinde.Bana verecekleri bu ticket kart ile taksitle televizyon alabilir miyim? Happy market diye bişey duydum ama yemek dışında tablet- telefon v.s alınabiliyormu? Teşekkür ederim.
Maalesef kardeşim keşke öyle olsa ticket olayı şudur maaş+ticket yani yemek yemen için o para verilir

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Her işte farklı sistem var çalıştığınız yere sormalısınız

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Az çok anladım yardım etmeye çalıştığınız için sağolun.
Millet hala yemek yesin o kartla.Benim elime geçsin neler yapıcam neler :) nakde çevirmeyi öğrendim.

muratylmz58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yemek parası kardeşim. kurumun sana yasal olarak yemek vermek zorunda çalıştığın sürede en az 1 öğün. bu durumda yemek vermek yerine parasını da vermiyor sadece yemek yemede kullanabileceğin bir kart veriyor.

Ama bunu migrosta falan normal evine gıda alışverişi olarak da kullanabilirsiniz, evli olanlar genelde öyle yapar.

muratylmz58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yemek parası kardeşim. kurumun sana yasal olarak yemek vermek zorunda çalıştığın sürede en az 1 öğün. bu durumda yemek vermek yerine parasını da vermiyor sadece yemek yemede kullanabileceğin bir kart veriyor.

Ama bunu migrosta falan normal evine gıda alışverişi olarak da kullanabilirsiniz, evli olanlar genelde öyle yapar.

Son mesajlar