Ticket nedir? Nerelerde kullanılabilir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

[email protected]

Van Helsing !
Yönetici
Moderatör
Merhaba;
Bir firmada çalışmaya başladım asgari ücret + ticket dediler.
Ticket her ay 200 lira gelecekmiş.
Merak ettiğim bu ticket endir? Nerelerde kullanılır?
Mesela ticket geçen bi yerden taksitle alış-veriş yapabilir miyim? Ticket kartı ile taksitlendirme yani.
Bim - Barış Gros - Migros - A101 - V.S Süpermarketlerde de geçerli midir?
Teşekkür ederim.

Ticket markaya göre oluyor. Mesela babama mc donalds yemek ticketları gelirken enişteme alışveriş (market yiryecek içecek) ticketları veriliyor.
Babamda şöyle bir mevzu var : Muhasebeci kendisi ve yaşadığımız ilin dağıtımındaki hesap kitap herşeyden babam sorumlu. Yük kamyonlarında çalışan arladaşları, babam ve şirketteki hesap kitapla uğraşan diğerleri aralarında faturaları paylaştırıyorlar ve bu faturalardan puan biriktiriyorlar. Belli bir miktara ulaşında internette telefon tablet televizyon alabiliyorsun.

Ki bu bahsettiğin ticketlar muhtemelen tansaş, migros gibi süpermarketlerde geçerli.

[email protected]

Van Helsing !
Yönetici
Moderatör
Ki bu bahsettiğin ticketlar muhtemelen tansaş, migros gibi süpermarketlerde geçerli.
Benzin istasyonunda çalışıyorum.Akaryakıt servisinde.Bana verecekleri bu ticket kart ile taksitle televizyon alabilir miyim? Happy market diye bişey duydum ama yemek dışında tablet- telefon v.s alınabiliyormu? Teşekkür ederim.

[email protected]

Van Helsing !
Yönetici
Moderatör
Neyse yarın saat 4 gibi girerim foruma umarım yardımcı olabilri siniz.

Benzin istasyonunda çalışıyorum.Akaryakıt servisinde.Bana verecekleri bu ticket kart ile taksitle televizyon alabilir miyim? Happy market diye bişey duydum ama yemek dışında tablet- telefon v.s alınabiliyormu? Teşekkür ederim.
Maalesef kardeşim keşke öyle olsa ticket olayı şudur maaş+ticket yani yemek yemen için o para verilir

Her işte farklı sistem var çalıştığınız yere sormalısınız

[email protected]

Van Helsing !
Yönetici
Moderatör
Az çok anladım yardım etmeye çalıştığınız için sağolun.
Millet hala yemek yesin o kartla.Benim elime geçsin neler yapıcam neler :) nakde çevirmeyi öğrendim.

Yemek parası kardeşim. kurumun sana yasal olarak yemek vermek zorunda çalıştığın sürede en az 1 öğün. bu durumda yemek vermek yerine parasını da vermiyor sadece yemek yemede kullanabileceğin bir kart veriyor.

Ama bunu migrosta falan normal evine gıda alışverişi olarak da kullanabilirsiniz, evli olanlar genelde öyle yapar.

Yemek parası kardeşim. kurumun sana yasal olarak yemek vermek zorunda çalıştığın sürede en az 1 öğün. bu durumda yemek vermek yerine parasını da vermiyor sadece yemek yemede kullanabileceğin bir kart veriyor.

Ama bunu migrosta falan normal evine gıda alışverişi olarak da kullanabilirsiniz, evli olanlar genelde öyle yapar.

stat counter