THY - Almanya kavgası alevlendi!

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
THY - Almanya kavgası alevlendi!

898657_htmansetyeni.jpg

Zehir zemberek açıklama

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu Lufthansa Havayolları'nın ortak uçuş programı ile ilgili ayrılık kararı için "Alt taraftaki bazı yöneticiler bizi sahada mağlup edemeyince masada mağlup etmeye çalışıyor gibi ama üst yönetim bunu görecektir.” dedi.

'AVRUPA RAHAT DEĞİL'
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Lufthansa Havayolları'nın uçuş mili ve ortak uçuş programıyla ilgili tek taraflı kararını Almanya'da değerlendirdi. Köln’de, Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Merkezi’nde gençlerle buluşan Topçu, THY’nin Almanya’da sadece Türklere değil, bir yerden bir yere seyahat eden her yolcuyu taşımaya talip olduğunu vurguladı. Topçu, “Avrupa rahat değil. Pazar işlemiyor, genişlemiyor. Biz Lufthansa ile kavga peşinde değiliz. Onlar tek taraflı bir karar vermiş. Biz bunu kavga unsuru olarak algılamıyoruz. Görüşme yaptık, öyle bir beyanları olmasa da inşallah vazgeçeceklerini umuyorum. Alt taraftaki bazı yöneticiler bizi sahada mağlup edemeyince masada mağlup etmeye çalışıyor gibi ama üst yönetim bunu görecektir.” dedi.

'SİZİN AYAĞINIZA GELDİK'
Hamdi Topçu, kurumdaki pilotların yüzde 11’inin yabancı olduğunu, yeni yatırımların da etkisiyle teknik ve tüm alanlarda yeni elemanlara ihtiyaç duyduklarını söyledi. Özellikle teknik ve bilgi teknolojisi alanlarında uzman kişileri davet eden Topçu, “Bunun için sizin ayağınıza geldik.” dedi. Topçu şöyle konuştu: “Sizlere kapımız açık. Özellikle sertifikalı bakım teknisyenleri varsa hemen işe alabilirim. Kaliteli olmak şartıyla her elemana ihtiyacımız var. Özellikle Avrupa’da bu sektörde çalışanları İstanbul’a davet ediyorum. Yetişecek pilot adayları arıyorum. Tabii testi geçebilmek şart. Başvuru çok olursa sınavı burada bile yapabiliriz. Yerine göre Lufthansa ve Airbus gibi şirketlerden bile daha iyi imkânlar sunuyoruz.”

KaynaK